Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

<1234>
02/20/2012 13:47:00

Esim evden calisiyor ve gunun 2 saati evde ofisinde olmasi yetiyor bu sebeple butun gun evdeyiz beraber.

Her adimima cocugun ne yedigine hangi saatte uyuduguna kadar herseye karisiyor.

Bu zamana kadar edindigim butun arkadaslarim esimin evde oldugunu,evimize yakin alisveris merkezi haric hicbiryere gitmeme izin vermedigini,bakicim gibi hep tepemde oldugunu gorunce rahatsiz olup uzaklasiyorlar.

Parka bile yalniz goturemiyorum arkamdan geliyor bekliyor bizi.

Konustugum zaman ne geliyorsa arkadastan geliyor diyor. Arkadasin yokken hic sorunumuz olmuyo gezmek istemiyorsun biri hayatimiza girince hep sokaklara cikmak istiyorsun diye beni sucluyor.adamlar bakiyormus disarisi guvenli degilmis vs. Bin turlu sacma bahane ile beni canimdan bezdiriyor.

Kendimi savunursam gezmek icin ailemizi mi yikmak istiyorsun git gez sana arkadaslarin yardimci olur hayatin boyunca diyerek isi hic alakasi olmayan noktalara cekiyor.

Artik cok yoruldum.

İlk evlendigimizde sevgimden yaninda olmaktan hoslandigimdan hic farkedememisim bu kadar kiskanc oldugunu ve uzerimde kontrol sagladigini.

Ailem bile geldiginde oraya gtmeyin suraya gtmeyin diye hep sinirlar koyuyor.

Bana bunca yilda guvenmesi gerekirken gittikce kotuye gidiyor.

Nasil davranilacagini biliyorum disarida seni utandiricak bisey yapmam diyorum buna ragmen cocugumla iki adim yuruyus yapmak bile hayal.

Disari hergun cikiyoruz lakin esimle beraber.

O da sikintili bir yapida oldugundan market alusverisi bile 15 dakika suruyor maksimum.

Cok daraldim artik cikis yolu bulmam lazim.

Ayrilmak istemiyorum baska bir sorunumuz yok Ancak bu bile benim bogulmama

neler yapabilirim bilen lutfen yardim etsin!?arkadasim ve onun kiziyla beraber aktivite yapmak istedigimizde bile ozgurlugumu aliyor disarda be isiniz var evde oynayin diyor. Eve gelseler de tam yaninizda oturuyor cocuklara bakin oraya gtti sunu aldi diye kontrol memuru seklinde karisiyor herseye iki cift laf bile edemiyoruz.

O kadar karisik yazdim aklimdan gectigi gibi.

Boyle ozgurlugu kisitlanmis olmaktan cok yoruldum,hergun agliyorum icten ice.

Esime sorun dunyanin en iyi kocasiyim babasiyim ben der.

Yardim;((

Ynt: Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

02/20/2012 13:56:00

seni çok sevdiği için mi kıskanıyor yoksa seni kendinden daha mı üstün görüyor yani seni kaybetme korkusu mu var acaba ?

02/20/2012 13:56:00

sevgili kimono;

okudukça daraldım inan.kolaylıklar dilerim sana işin -eşin gerçekten çok zormuş.tespitlerin çok yerinde,bunca zamandır sana güvenmesi lazım konusunda ama bu güven sorunu değil gibi pek te.eşinin kişiliği ile alakalı bir sorun sanırım.karşına alıp güzelce konuştuğunda,hiç değilse evde,gelenlerin yanında sıkıldığını daraldığını,bu davranışların çocuğunu etkileyebileceğini falan anlatsan?? çocuğun psikolojisi üzerinden konuya giriş yapsan,kendine güvenmesini etkileriz böyle davranarak falan desen??nacizane bir öneri,belki de denemişsindir..

tekrar kolaylıklar dilerim,

sevgiler...

02/20/2012 14:01:00

okurken daraldım canım sana kolaylıklar diliyorum...bende de karşına al ve açıkca konuş ne kadar rahatsız olduğunu belirt bence..yani böyle devam ederse yıllar geçtikçe sen iyice mahvolursun tatlım ya..

02/20/2012 14:03:00

Beni kaybetme korkusu olmamali cunku ben ailemi bile hice sayarak ustelik kariyerimi birakip evlendim.

Ustun gormez zaten asla kendi en mukemmeldir dedigim gibi en iyi es en iyi baba en iyi arkadas odur.

Sevdiginden de olsa insan sevdigini uzmek neden ister kiskanarak. Bu biraz daha kiskancliktan ote.

Egosu benim disariya acilmami kabullenmiyor.

Nil denemedigim yol cikar belki diye yazdim buraya ama cocugun psikolojisini ozguvenini etkileyecegini soyleyince onun icin en onemli sey anne babasinin yaninda olmasi gerisi bos arkadasi geliyor gorusuyorlar daha ne istiyorsun diyor.

Rahat konusamiyoruz deyince de iyice deliriyor ne konusucaksiniz ki benden gizli vs. Diyerek gercekten cok alinganlik yapip ailemizi bu yuzden dagitacaksin diye uzuyor beni.

Cidden isim kolay degil.

Bunca zaman sustugum icin smdi konustugumda karsi ciktigimda sen cok degistin arkadaslarin seni cok etkiliyor diyor.

Yani caresizim acikcasi;( icimde tuta tuta catirt diye ortadan bolunebilirim stresten yuzumde sivilceler cikiyor hayatimda hic cikmayan.

02/20/2012 14:06:00

ama çocuğunun sosyal hayatı ne olcak...sıkıntıdan sen mahvoluyosun ya.çok üzüldüm ve eşine sinir oldum.dualarım seninle canım.allahım yardımcın olsun

02/20/2012 14:06:00

02/20/2012 14:07:00

Sadece sızı baskı altında tutabılmek ıcın mi evden calısmayı mı tercıh ettı yoksa? Yanlıs dusunduysem kusura bakmayın. Bunları sıze karsı yapamaz.

Bır hobısı varsa o hobıyle ılgılı bır yonlendırme yapmanız mumkun olur mu? Bellı kı o evdeyken sız cıkamayacaksınız. Barı o kendı cıksın da sız de evde - en azından - ozgur hıssedın.

Allah cok, cok kolaylık versın. Yapıma ınanılmaz aykırı, ama ınsan evlenırken goremıyor bır takım seylerı, hatta olumluya yoruyor...

02/20/2012 14:08:00

Sevda ondan rahatsiz oldugumu soylersem bu evlilik bitmistir der senin icin,benim varligimdan rahatsizlik duyacak kadar kotu oldugumu dusunuyorsan hic durma der ki dedigim gibi kendisi olagan tepkiler veren biri degildir tartismada herseyin en uc noktasina kadar beni zorlar.sonunda da kendinin hakli oldugunu onaylatmadan susmaz.

Aslinda karekter olarak dunyanin en zor insani diyebilirim.

Onu idare etmesem zaten coktan ayrilmistik.

Smdi cocugum icin ayrilmam lakin bi cozum bulmazsam ben hastalanacagim bu gidisle.

Hepinize tesekkur ederim ayrica dinlenmek bile kalbimdeki sert tasi oynatiyor biraz.

02/20/2012 14:09:00

Dua et, gerekırse de sakınlestırıcı al. Sadece tavsıye...

02/20/2012 14:12:00

Eşinizin psikolojik sorunları olabilir mi? Eşine benzer şekilde davranan bir tanıdığımız uzunca süren bir ikna sürecinden sonra ( ki bu sürecin sonunda evde perdeleri dahi açtırmamaya vardırmıştı işi) psikoloğa gözükmeye karar verdi ve şizofren olduğu ortaya çıktı. Eşiniz öyledir demiyorum tabi ki, ama gözükmesinde fayda var, umarım ikna edebilirsiniz.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...