Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

Ynt: Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

02/20/2012 14:13:00

Haticeeymen sagol paylastiin icin,kisacasi cozum yok allah bana kolaylik versin diyorsun degil mi;(?

Ayni seyi bende kendime diyorum;((

yasemina cok dogru bir tespitte bulundunuz.

Sirf beni daha yakindan kontrol edebilecegini bildigi icin bu sisteme gecti.

Bir hobisi yok,evcil hatta asiri evini seven biri.

ben bir hobiye yonlendirdigimde de beni evden gondermek mi istiyorsun dedigi bile oldu.

Simdi okuyunca kompleksleri oldugunu farkediyorum.

İnanki benim de yapima cok aykiriydi calisirken ozellikle asla boyle biriyle evlenmem diyordum ama goremiyorsun gordugunde de is isten gecmis oluyor.

02/20/2012 14:14:00

Bu adama ne edersen et iflah olmaz sadece kendini düşünen bencil biri işte.Takmamaya çalışman lazım ama elde değil biliyorum.Böyle yaparsa seni ebediyen kaybedeceğini anlaması lazım.Allah yardım etsin sana çocuğunu düşün onla mutlu ol.

02/20/2012 14:14:00

valla benim kocamda hep evde calışmıyor işide yok babası iş kuracakmış fiiii tarihinden beri....ama benim eşim karışmaz öyle pek zaten gidebileceğim pek biyerde yok her yere eşimle gittiğim için ve hiç arkadaşım falan olmadığı için evlendik ankaraya yerleştik hiç kimseyi hiç biryeri tanımam etmem 1 yıl olmadan cocukta doğurdum al sana iş dedi öyle gecinip gidemiyoruz.:))daha benim mart nisan gibi kvler gelir oğullarına iş kurmak kendilerine ev bakmak için hiçbirsey yapmadan giderler ağustos eylül gibi....daha 1 yıllık evliyken bunları yasadım yasamayada devam edicem gibi gözüküyo ne yapabilirim ki....bende sana sorayım...

02/20/2012 14:19:00

Kımono,

Benım de esım asırı rahattır, sokakta 40 ınsan bana basta ne farkında ne umrunda olur. Ben de onu "ne guzel ozgurlugume saygı duyuyor ve benı rahat bırakıyor" dıye cok tuttum ve sevdım lakın bır sure sonra ınsan bıraz sahıp cıkılmak ıstıyor, bu hayatta evlı olup ne kadar tek basıma takıldıgımın haddı hesabı yok, buna hamılelıkte gıttıgım dr. randevuları hatta 8 aylık hamıleyken gıttıgım ama onun gelmedıgı bır konser bıle dahıl. Dogum yapmadan oncekı gece benı kayınbıraderım geldı dıye annesının evıne cagırmıstı, herhalde gıtsem yolda dogururdum. Dıkkat ettıysen cagırdı dıyorum, cunku gelıp almak, jest yapmak, dusunmek yoktur onda.

Bu hıkayeler bıtmez...

canımmmmmm evliliğini bitirmek istemiosun eşimde dediği dedik diosun,baksana adam kabullenmiomuş ne desem ki sana.eşine şunları söle desem adam yine kabul etmeyecek belkide daha kötü olcak herşey.psikiyatrik yardım alman lazım hatta eşinin de.belki bir uzman kontrolunde hatasını görebilir ama eminim doktora gitmeyide kabul etmez.offf ne yapmalı ki bu adamı kontrol altına almalı.eşinin korktuğu sözünü dinlediği biri konuşsa

eşinin profesyonel yardım alması şart,ve çocuk ıcın katlanıyorum dıyorsan bence bunu ıyı düşün,sonradan pişman olabılırsın bence zira...

02/20/2012 14:24:00

Umutarzu artik herseyden supheleniyorum inan ki.

Ama su kadar soyleyeyim psikologun p sini duyarsa cilgina doner.

Ben bile gitmek istedim ona bile izin vermedi.

Ne derdin var ki psikolaga gideceksin dedi;(

Ema iflah olmaz degil mi?

Yani icerden ben bir cikmazdayim disardan da fatksiz demek ki....

Snyrk89 benzer durumlar aradaki fark durumumuz musait olmasina ragmen bu sorunlar devam ediyor.

Yani maddiyat var ozgurluk yok.

Megerse modada bir cay icmek bile ne guzel ozgurlukmus eskiden!

Kelin merhemi mevzuu bizimki insallah seninki de cozulur ama calismasa ben duramazdim hem ozgurluk yok hem is yok.

Erkekler ne kadar duyarsiz!

02/20/2012 14:25:00

bence kesinlikle bir aile terapistine gitmeli ve profosyonel yardım almalısınız.allah kolaylık versin

02/20/2012 14:27:00

Tahmin edebiliyorum zorluğunu ama bir yolunu bulmalısınız, aile büyüklerini devreye sokun, ortak bir tanıdığınızı devreye sokun, kolay olmayacaktır ama sizin, dolayısıyla da bebeğinizin iyiliği için bir şekilde bu bir uzmana taşınmalı..Sabırlar diliyorum..

02/20/2012 14:28:00

Kımono,

Onu cılgına cevırmemek ıcın kendınden cok fazla odun verıyorsun, o senı baskılarken hayatını arzu ettıg gıbı surduruyor peki ya sen? Sen de kendı ısteklerının farkındaysan bence bunları gerceklestırme yolunda adım atmalısın. Kı tek ıstedıgın kısmen ozgurluk. Hepımızın az cok sahıp oldugu kadar. Cocuk sahibi olmanın bızzat kendısı hayatı bu kadar bloke ederken kocanın yaptıkları ıle asıl zorlugu sen yasıyorsun.

Sen kendı hayatını yasamayı ve cocuguna saglıklı bır ortam sunmayı hakkedıyorsun. Saglıklı dusunebildigin icin tedavıye de ıhtıyacın yok bence ama kocan konusunda aynı fıkırde degılım, maalesef.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...