Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

Ynt: Ozgurlugum yok! Ne yapabilirim lutfen yardim!

02/20/2012 12:31:00

daha calışmadgının üüstüne neler neler babası gönderiyo parayı istediği gibide at koşturtmak istiyo para benim değil mi istediğimi yaparım diyo adam acık acık geliyo buraya 3 5 gün duruyo kayınvalideyide atıyo gidiyo evine (evi nevşehirde) paranızı veriyorum oturun siz ben ne iş kurabilirim onu düşünücem diyo kv ben koca artık kaç ay yasarsak yasıyoruz...ahhh ahhh dertlendim simdi yawww mart gibi gelirler yine başlarız..inan tiksindim artık ya daha 1.5 yıllık evliyim bıktım ya bi çalışıyo olsam kızımıda alacagımı bilsem bugün boşanacağımda sorma gitsin...

02/20/2012 12:32:00

yanlış anlaşılmayım ben ilaç kullanman açıcından psikoloğa git demek istemedim ama bunalımda olduğunu ve sivilcelerin çıktığını yazmışsın seni dinleyecek profesyonel bir kişiye ihtiyacın var.biz burdan sana destek oluruz konuşuruz paylaşırız elbette ama gözgöze anlatabilmek ve daha doğru cevaplar alman açıcından söylemek istedim

02/20/2012 12:35:00

Çok çok zor. Allah yardımcın olsun. Ben de evliliğimin ilk yıllarında böyleydim. Evde değildi eşim ama hiçbir yere gidemiyordum. 1 sene sonra sinirden bayılmalarım başlayınca psikolojik destek için doktora gittik ve herşey değişti. Sonradan öğrendiğime göre doktor demiş ki "ya bu kadını bırakacaksın bir süre istediği gibi gezip dolaşacak, istediği zaman istediği yerde olacak, ya da çok sürmez getirip bize bırakısın" Allah ondan razı olsun hayatım bambaşka oldu o günden sonra. Birlikte gidin, doktor mutlaka yalnız da görüşecektir. Yardımcı olabilir sanırım.
Sevgiler.

02/20/2012 12:35:00

Yasemin seninki de tam diger uc noktada.

İkisinin de kotu yanlari var ama ben seninkini tercih ederdim cunku yalniz basima bir yere gitmeyeli 6 sene olmustur.

Psychomom:

İsin kotu tarafi (yada iyi tarafi)sevdigim icin sozunu dinliyorum cikma dediginde ve sevdigim icin cocuk yaptim.

ikimiz birsey yaptigimizda hersey yolunda. Be zaman insanlar mekanlar degisiyor hayatimiz altust oluyor.

Cocuk ama %70 sebebi kalmamin.

Suhande kendi ailesiyle de kotu arasi ccok basit konulardan bazilarinda hakli olmasina ragmen cok buyuttugu icin sorunlar oldu kpnusmuyprlar.

Evlenmeden once de 1 sene beraber yasadik yani tanidigima emin olduktan sonra evlendim o zaman surekli tatillere giderdik gezerdik ama aksam cikmamiz pek yoktu yani sosyallesmede bir problem vardi hep.

Eskiden ofisi vardi ama orda da calisan adami oldugu icin pek gitmiyordu yani asagi yukari ayniydi calisma tarzi.

Evlendikten sonra ofis kapandi tamamen evde basladi.

Geliri cok iyi ben zaten calismiyorum su an ona da izin vermiyor.

Yani benim ondan ustun oldugum tek nokta insanlarla iletisimimin iyi olmasi.

02/20/2012 12:40:00

Tesekkur ederim herbirinize.

Yardim almamiz sart ama onu ikna edebilecek kimse yok ben de dahil cunku bir sorunu oldugunu kabullenmiyor.

Haticeeymen ben anladim seni evet olmadi ben ilaca baslayayim ki gormezden gelmek kolaylasir belki.

Keremkerem zaten az kaldi o asamaya gelmeme.

Allah sonumuzu hayir etsin.

Gordugum kadariyla tek cozum profesyonel destek almak.

02/20/2012 12:49:00

kimono kesınlıkle moralını bozmak ıstemem, ama annem dahıl çevremde bı çok kadın gördüm,arıza erkeklere katlanan,katlanmaya devam etmek zorunda kalan. Şu an kv dem de öyle,süreklı hap kullanıyor.ıkı günlük dünyada kımse kımseye katlanmak zorunda degıl,bu sevgı fılan degıl,iki gün sonra çocugun sana sorucak anne neden böyle yaptın dıye..

senı mutsuz etmek değil amacım ama,çevremde çok var örnek ve emın ol yaşlanılmıyor böyle ınsanla..umarım çözümünü bulursun kendın ıcın,ve çocugun..sevgıler.

02/20/2012 13:04:00

kadın kimliğimden ziyade psikiyatrist kimliğimle söylüyorum: eşinizin yardım alması şart. kendisi için de gerekli bu, siz böyle bunalıyorsunuz, emin olun o da şüpheler içinde kıvranıyor hayatı size zehir ettiği gibi kendine de ediyordur. eşinizle ilişkinizi nasıl sürdüreceğiniz, devam edip etmeyeceğiniz size kalmış, biz ancak sizin durumunuzda kendimizin ne yapacağını söyleyebiliriz, hepimiz başka başka insanlarız o yüzden kritik kararlar elbette size ait. ancak psikiyatrik yardım olmadan eşinizin düzelmesini beklemeyin, eşinizin paranoid kişilik özellikleri olabilir, bu durumda terapi gerekir ama altta yatan neden başka tip bozukluklar da olabilir ve ilaç tedavisi gerekebilir bu nedenle psikolog değil psikiyatrist öneriyorum size. eşinize bu davranışlarının normal olmadığını, aşırı derecede şüpheci olduğunu ve şüphelenecek bir şey yokken bu kadar huzursuz olmasının sizi çok üzdüğünü söyleyin ve psikiyatristle bir görüşme için davet edin. o kabul etmez diye kestirip atmayın, denemekten zarar gelmez. sevgiler.

02/20/2012 13:26:00

kımono;

buşekilde hayat nasıl gecer cnm yaa.. oturup konuşmaya calıssan bırazda olsa kendını degıstırmezmı sanada gunah bole nereye kadar nasıl devam edebılırsın.. bu kıskanclık değil hastalık bence..

02/20/2012 13:48:00

Kimono yaşadıkların gerçekten çok zor çok yakın bir arkadaşım benzer şeyleri yaşadı çocuk olmadıgı için ayrılabildi.. eğer ileri gittiğimi düşünmezsen eşin kendine güveni olmayan kompleksli bir insan bana göre.. aslında sana değil kendine güvenemiyor bu yüzden onsuz hiçbir şey yapmana tahammülü yok..
yine bana göre eşine katlanmak için kendini ilaçlarla kapatman hiç dogru değil seni her bakımdan kısıtlamış beni bile psikologa göndermiyor dediğin için bir önerim var belki mantıksız gelebilir ama senin gerçekten psikolojik destege ihtiyacın oldugunu anlaması lazım eğer sende onu bir şekilde danışmana götürmek istiyorsan belki de biraz abartarak buna ihtiyacın oldugunu göster ona başka çare bırakma gerekirse bence tek çözüm onu bir şekilde tedaviye ikna etmek...
Allah kolaylık versin  

02/28/2012 06:22:00

Allah size kolaylık bversin onunla esınızle oturup konussanız evet bosanmak ıstıyorum gıbı bır cumle kullansanız hatta aklı basına gelı rmı?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...