günlük aktivite

<123>
03/11/2011 22:33:00

burada da bebeklerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ve bebeklerimizin hoşlandığı aktiviteleri paylaşalım mı?

Ynt: günlük aktivite

03/11/2011 23:36:00

bebek arabasıyla gezinti, dönenceyle/oyuncakla konuşma, esneme hareketleri :)

03/12/2011 20:49:00

Buzdolabının üstüdeki magnetler ve perde ilgisini çekiyor şu sıralar, oyun halısında yüzükoyun durabiliyor bir süredir (bir aydır sırtüstü oynuyor halının oyuncaklarıyla). Kucakta zıplamayı, dans etmeyi seviyor, biraz yorucu bizim aktiviteler. Tahta yemek kaşığı veriyorum eline, ağzına götürüyor, yalıyor. Tavan ve lamba çok dikkatini çekiyor. Sabah uyandığında yatağa ortamıza alıyorum, bir eşime bir bana bakıyor, bir ona vuruyor bir bana. Dedesiyle ce e oynuyor.

03/12/2011 20:55:00

bütün renklerde oyuncaklar ev eşyaları çıkardım renklelerini cinslerini anlatıyorum. Pencerelrden bakıyoruz müzik açıp oynuyoruz

03/12/2011 21:17:00

özgür'ün de en büyük zevki tavanı seyretmekti. bu ara gözler biraz daha aşağı bakmaya başladı:)
ha bir de oyuncaklarıyla oynamaya başlıyor, tam keyifliyken sinirlenmeye başlıyor. çünkü eliyle tutup ağzına sokmaya çalışıyor, başaramazsa sinirlenip ağlıyor.

03/12/2011 21:24:00

Tek sinirli çocuk bende değilmiş, ohhh, normaliz yani... Bir bebeği var, ona karşı çok haşin, dövüyor resmen. Ağzına alamadığı şeylerde ağlıyor, bu ara sesinin taklidini yaparsak da ağlıyor, kızdığımızı mı sanıyor ne?

03/12/2011 21:49:00

ben de sürekli taklit ediyorum. "ah bu annem de benim dilimi ne biçim konuşuyor" diyor olabilir mi:)

03/12/2011 22:00:00

İçinden birşeyler saydırdığı kesin... :) Ha ben bir de çeşitli kumaşlara ellerini temas ettirip dokuları ayırt etmesini umut ediyorum.

03/12/2011 22:48:00

buzdolabı magnetini görüyor ve artırıyorum :) Renkli tabaklar, kitaplık rafları, parlak renkli her şey ve özellikle kırmızı renkli şeylerde ağız hemen açılıyor. Hoplama zıplamaya da denden koyuyorum, tavan lambası seyri bizde de aynı, yalnız lamba yansa da yanmasa da farketmiyor :) Bir de ellerimizin, parmaklarımızın hareketini izlemeye bayılıyor, yavaş yavaş ona doğru hareket eden parmaklar çok hoşuna gidiyor. Çok komik bu çocuklar :)

03/13/2011 18:26:00

Bizim en güzel eğlencemiz aynalar. Ne kadar huysuz olursa olsun aynada kendini görünce gülümsüyor ve kendi çapında konuşuyor. Bizde yumuşak hisirtili kitabını okuyoruz ona bayılıyor

03/13/2011 20:16:00

bugün forum istanbul'a gittik. yanımıza deneme amaçlı slingimizi de aldık. arabasından sıkıldığında slingi deneyelim dedik. o kadar şaşkındı ki suratı. insanlar, oyuncaklar, sesler,...istanbulun tantanasını ilk kez gördü:)
vee evde odasına girerken terliklerimizi çıkardığımız oğlan o gürültüde uyudu. şaka gibiydi:)

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...