günlük aktivite

<123>

Ynt: günlük aktivite

05/11/2011 07:10:00

cee yi anlıyomu sizinki.Bizimki anlamıyo da.Hep yapıyorum ama ööylece bakıyo.Napıyo bu kadın der gibi :)

05/11/2011 07:38:00

kızımın  yüzünü bir örtüyle kapatıp  açıyorum ce ee yada gukukk  diyorum kıkır kıkır gülüyor.bayadır oynuyoruz bunu.hele açarkenki şaşkınlığını görmeniz lazım :)

05/11/2011 07:43:00

ben de gel babası gel gel yapıyorum ama kızım elimi tutup dişlerini kaşımak için ağzına götürüyor:))

05/11/2011 07:46:00

Bende kasım annelere üye oldum:) Aralık annelerinde pek iş yoktu da :))) Bi ay az çok ne fark eder dedum:)

05/11/2011 07:47:00

yok yok. pek anlıyor denemez. keyfi yerindeyse gülüyor o kadar:) ama keyfi yerindeyse hık desen gülüyor zaten

05/11/2011 07:49:00

kasım annelerinde de pek iş yok:) ben de ekim annelerine üyeyim. bu grubu da heyecanlandırmaya çalıştım kendimce ama ı-ıh. olmadı :)

05/11/2011 07:55:00

Dem yaw:) En iyisi sonbahar-kış diye dönemsel bişey yapmak:P

05/11/2011 08:14:00

Benim kızım doğduğundan beri ayakta nerdeyse.Bi bebikim daha olduğu için çiğneme vs.ye karşı hiç yatamadı çocukceyiz.Hep pusette filan oturmak zorunda kaldı.Şimdi de yatıramıyoz:)

Siz siz olun bol bol yerde yapın aktivitelerinizi:)

Yakalama oyunları; el göz koordinasyonu,devamlılık,uzanma için çok faydalı oyunlar.Hem bebikler ulaşmış olma durumu pek sevmezler.Ulaşana kadar çok eğlenir ve heyecanlanırlar,ellerine alınca ehemmiyetini yitirir.Yani aslında oyuncakla oynaması bilmezler o esnada sizinle oynuyorlardır.
Bu oyunu oynadığınızda göreceksiniz bebikler ne kadar eğlenecekler.Henüz kahkaha atmamış olanlar varsa bu oyunu oynarken atabilirler.

Göz hapsine alınmış gibi hissettiğimiz bi dönemdeyiz.Bi iş yaparken ani sesler,ani hareketler yaparak,bebeğin çok eğlendiği zamanlar yaratılabilir.

Benim oğlum bu aylardayken,ali babanın çiftliği gibi şarkıları çok sever,hayvan sesleri kısmına geldiğimizi anlar heyecanla beklerdi.Kızım pek ilgilenmiyor emme :))

Zeynep en çok ellerimi tuttuğu,benim de belinden destek verip kaldırarak oynadığımız; "fış fış kayıkçı" oyununu seviyor.Ellerini ayaklarını çaprazlama,ellerini ve ayaklarını göbek üstünde toplayıp sağa sola çevirme oyunları gibi oyunlar favori oyunları.
"Ce-e" ve "homböcek" oyunlarına gülüyor,anlama aşmasında.

En keyifli hallerini altını açtığımda ve de Toprak'ı izlerken görüyoruz.Yani pekte aktivist değil kızçem,öyle takılmayı seviyor:))

05/11/2011 08:23:00

Sabah yatağında takılmaya başladı 15 dakika kadar, ayaklarıyla oynuyor. Altını değiştirip karnını doyurup hop atıyorum yerdeki battaniyesinin üstüne, salonun yarısı onun, birkaç oyuncak çıkartıyorum, hepsini vermiyorum, en çok aktivite masasıyla ilgili.  Canı sıkıldıkça birlikte yuvarlanmaca oynuyoruz halının üstünde yahut yatakta, yürütülmeyi seviyor, yorulana kadar. Her yemekten sonra elini yüzünü yıkıyoruz, aynada birbirimizi seyrediyoruz, muslukla oynuyor, krem kutularına el atıyor. Bir diğer sevdiği aktivite dolap kapılarını çekmeceleri açıp kapatmak, bu sırada belim kopuyor.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...