oğlum neden uyumuyo

11/27/2010 01:19:00

benim uykum geldi ama o hala oyun oynamka istiyo,acaba bukadar enerjiyi nerden buluyo

Ynt: oğlum neden uyumuyo

11/27/2010 05:42:00

benimki de oyle:)

11/27/2010 09:33:00

benimkide uyumak istemiyor geceleri,hemde gündüz uykularını kestiği halde.Yapmadığımız şey kalmıyor uykuya adapte edebilmek için.Korkutmak da dahil yanlış olduğunu bilsemde.İlgilenmezsem gece 12, 1 i buluyor uyuması.Çocuk işte dünya onların etrafında dönüyor ya bütün imkanlarını kullanıyorlar.

11/27/2010 22:22:00

Ah 12,1e razıyız biz,2den önce haytta uyumuyo,artık ewe salıncak aldık,onda sallanırken dalıyo uykuya,tabi onlar yorulmuyoki,peşlerinde koşmaktan biz anneler yoruluyoruz:)niye uyusunlarki demi:)

AMA YAZIK BİZE YA:(

11/27/2010 22:26:00

ŞUANA SAAT 00.24 GÖZLER HALA FALTAŞI GİBİ AÇIK WALLA:)

11/27/2010 22:47:00

Sabahları kaçta kalkıyor?  Gündüz kaç uyku uyuyor ve ne kadar süre ile uyuyor? Bunlardan oynayabildiklerinizle oynayp, uyku saatini öne çekmeniz mümkün  olabilir mi acaba?

Bir de aklıma gelen bir öneri: Bir yerlerde aksam saatlerinde cocuklara şekerli besinler verilmemesi gerektiğini çünkü bu şekerli besinlerin onları gereğinden fazla aktif yapıp, uyumalarını zorlaştırdığını okumuştum.

Ben uykuya dalmadığı zamanlarda, evi loş hale getiriyorum, -evet belki biraz sacma gelecek ama evdeki neredeyse tüm ışıkları kapatıyorum,1 tanesi yanıyor- kızımla da fazla ilgilenmiyorum. Yani onun sıkılmasını, uyumaktan başka yapacak birşeyi olmadığını anlaasını sağlamaya çalışıyorum. Her zmaan değil ama bazen tutuyor.

11/28/2010 00:03:00

yaseminle benzer şeyler yazacağım. öğle uykularını biraz geriye çekebilirseniz, mesela en geç 3 de kalkmış olursa ve sonrasında da oyun vb ile çok yorulursa uyuması kolaylaşır. ve mesela, 21:30 - 22:00 gibi uyku aktivitelerine geçebilirsiniz, ışıkları loşlaştırıp kitaplara bakmak gibi. bir de gerçekten çikolata vb şeyleri kesinlikle akşam değil sabah saatlerinde vermek gerekiyormuş, çünkü atamayacakları aşırı bir enerji yüklemesi yapıyormuş. kolay gelsin...

11/28/2010 00:13:00

yorumlarınız için çok teşekürler,inanırmısınız yine birazönce uyudu,önerilerinizin 1çoğunu denedim aslında ama yok kar etmiyo,gündüz hiç uyumasa bile gece hep geç yatmak istiyo,umarım 1düzene sokacaz bu uyku saatimizi( inşallah:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...