anneliği becerememek

Ynt: anneliği becerememek

05/11/2010 15:38:00

katiliyorum Nil, neden babalar karsidir doktor olayina hep?? bizde az da olsa var, etrafimda da o kadar cok ornegini goruyorum ki!

05/11/2010 21:28:00

Annelık gercekden cook buyuk özverı,sabır ıstıyor,ama arkadaslarında dedıgı gıbı cook seyler oldu bızımde Keremle,oda bana aynen yumruk atmalar,mınıcık ellerıyle vurmalar,sadece aferın oğlum dıyodum aglıyodu özür dılıyıp sarılıyodu,sonrada benı sevıyomusun dıyodu barısıyoduk barısmamak mumunkunmu,sımdı sesım azıcık yukselse bana kızma anne vütfenn dıyo,gelde kız sonra,hersey gecıyo,ılk ergenlıklerıymıs ya kucuk beylerın senınkı sanırım bıraz erken gırdı ergenlıge,hepsı gecıcek merak etmae sonra tadına doyamıyosun valla,bı laflar bı cılveler...

05/12/2010 06:05:00

keremseda,
valla dört gözle bekliyorum bıcır bıcır konuşmasını hemen geçiyor zaman 2 yaşına girceğine bile
inanamıyorum.Allah acılarını göstermesin,iyi ki varlar.

05/12/2010 09:07:00

bu konuda ben kendimi çok yedim bitirdim. işe başladığım ilk günlerde, yani 2.5 ay önce her akşam kızımı uyutamama sendromu beni öldürüyordu. işten yorgun bir şekilde eve gidiyordum, yemesi içmesi dert değil ama uyumak istememesi, direnmesi beni öldürüyordu. bir ağlama tutturuyorduki anlatamam. sinirlerim kaldırmıyordu. komşular da bebeğin çok ağlıyor, hasta mı??? diye yolumu çevirmelerine ayrıca sinirleniyordum. ben iyi bir anne değil miyim, bebeğimi bile uyutamıyorum diye kendimi yedim bitirdim. ben üzüldükçe, stres yaptıkça kız ben de hiç uyumaz hale geldi. babası uyutuyordu. herşeyin üzerine bir de babasının şakayla karışık, "annesi değil misin, sen uyut" göndermeleri de ayrıca üzüyordu..
işe yeni başlamışım, kızımı göremiyorum, işler çok yoğun, herşey üzerime geliyordu. yani hala da becerememek konusunda kendimi avutmuş değilim. sadece kızım biraz daha sakinleşti o kadar. belliki o da işe başlamama alıştı.. şimdi daha iyi kızım ama anneliğin ne zor olduğunu daha yeni yeni anlamaya başladım..

bu arada buraya çok nadir girebiliyorum. iki satır yazı yazmak bile o kadar iyi geliyorki anlatamam..

bu arada benim eşim de doktora gitmeye çok karşı. bir türlü kızına hastalığı konduramıyor. bronşları dolduğunda bile zorla ikna ettim. benim kızım gayet iyi diye tutturmuştu:)))

05/12/2010 10:28:00

jülide,

tespitiniz çok doğru,siz gerilince yavrular da geriliyor! Gerçekten yazmak iyi geliyor insana hele bir de cevap alırsa çok daha güzel oluyor

Size en azından kulaklarınızı olumsuz eleştirilere tıkamanızı ve gerginliği atmanızı öneririm ben de işe yaradı.Gergin olmayınca sabrım daha çok ve enerjim daha yüksek oluyor tavsiye ederim

Sevgiler

05/12/2010 11:27:00

nilberk cok teşekkür ederim. ara ara kıza karşı sesime yükseltince kendimi o kadar kötü hissediyorumki anlatamam. halbuki bütün gün onu görecem diye heyecanlanıyorum, çok özlüyorum. umarım bebeğim sakin bir bebek olur ve annesi de "anneliği" becerir:))))

05/12/2010 12:05:00

Jülide
bak sen benim moda girmişsin çık bakayım!
O senin beceriksizliğin değil,gerginliğin.Ben de geçtim bu yollardan hala geçiyorum
Seni dertli görünce kendimi unuttum.

Bana anlattılar anladım:)))) Sen de anla bakimmmm
Elayı öperim,sana da kızarım bak hımmmm

05/12/2010 12:21:00

çıkabilsem nilberk. bir türlü çıkamıyorum. işe başladığım 2.5 aydır o kadar yoğunumki anlatamam. eve gidince yorgun oluyorum, hiçbirşeye yetişemiyorum, bakıcıyla takışıyorum.. evet gerginim, doğru söylüyorsun...
şimdi de kızıma ne yedirecem diye takmış durumdayım. yeni soru açtım burada pütürlü yemek diye.. okur musun???

bak çok iyi geldi şimdi bu yazışmak..
oğlunu öp benim için çok teşekkür ederim nil

05/12/2010 12:36:00

okuyorum canım şimdi

05/12/2010 20:30:00

Ben Kereme kucuckken sesımı bıraz yukseltmısttım bı turlu uytamamıstım,aynen senını gıbı Jülıde sonra zavallıcık aglamıstı,ben de onunla aglamıstım yavrum,o kadar ıclı bı bebekdıkı halada oyle,sonra buydukce daha cok sabrınızı zorluyolar malaseff ıstemesenızde sesler yukselıyo,sınırler gerılıyo ama yıne bı opucuk ,bı sarılma barısıverıyosun mınıgınle gecıyo hersey,emınım cok ıyı annesın kendını hıcc oyle yargılama,onun sana oyle ıhtııyacı varkı sevgınn yeter annesıı.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...