anneliği becerememek

Ynt: anneliği becerememek

05/13/2010 07:25:00

EsraEA

İstersen 100 kere gönder bayıldım bayıldım üçüzlerine maşallah ve karşında utanıyorum ben bir tanenin anneliğnde beceriksizim derken,karşında saygı ve sevgiyle eğiliyorum emzirme ve peşinden koşmayı hayal ettim bir kez daha saygı ve sevgilerimle

tavsiyen için çok teşekkür d&R a uğrayacağım

05/13/2010 08:08:00

keremseda, esra EA ve nilberk çok teşekkür ederim. işin özünde sizin haklı olduğunuzu biliyorum ama gel görki o vicdan insanı bırakmıyor.
daha rahat bir anne olmaya çalışıcam artık...

05/13/2010 16:56:00

peyibal,
haydaaaa diyorum sana bu bir dalga galiba gün gün vuruyor bizleri bu moral bozukluğu!Bu arada çok geçmiş olsun tabiyki hızlarına yetişemiyoruz.Berk küçük ama anladığım geçici değil!!!
Efe diğer çocuklar gibi olmak zorunda değil benim bildiğim!!!
 Ben bugün oyun grubu için yakınımızdaki kreşe uğradım uzun uzun denilenleri anlatacağım.Ben ce de kreşe başlayabilir,hem senin nefes alabilmen hem Efe'nin enerjisini boşaltabilmesi ve daha da sosyalleşebilmesi açısından
burnun için ayrıca üzüldüm insan canı yanarken çok mantıklı düşünemiyor ama o an aşırı duyarlı ve sabırlı olmak gerekiyor of ki ne offf! en azından biraz annenden yardım al istersen.rahatlamaya ihtiyacın var bu açık!
Ben çok deneyimli değilim bu konularda ama sen beni rahatlatmışken senin şimdi içinde bulunduğun duruma üzüldüm arkadaşım senin için ne yapabilrim???
Kreş e başladığında devamlılık öneriyorlar istersen ağustos gibi falan başlat ya da git danış 1-2 yere şimdi iyisindir umarım bazen yazmakta rahatlatıyor
Ece'yi merakımdan girdim seni okuyunca burda kaldım sorumsuz anneyim işte!!!! çocuğum parkta ıhhhhh diyor döncem ben sana

05/13/2010 18:24:00

Sevgılı Peyıbal,öncelıkle gecmıs olsun,sızınkıde 2 yas sendromu gıbı,oda gecıyo merak etmeyın,benımkıde 2 yasındaken fılan cok saldırgandı,aynen parkda hep pesındeydım,bu sene cok sukur kuzucuk oldu,zaman zaman oluyo yıne tabı ama eskısı gıbı degıl,parkdada daha rahatız,en azından kendısı oynuyo ben ı yanına cagırmıyo,önce bır an olsun yanından ayırmazdı,sımdı bısıklet sevdasında buyuk cocukların bındıgı 3 tekerlıklı lerden okadar hızlı suruyokı,yüregım agzımda..Krese yazın baslatmanın daha ıyı olacagını,cunku cocukların daha az oldugu ıcın,öğretmenlerın daha ıyı ılgılenecegınıve cocuğun daha kolay adepte olacagını okumustum,bılmem siz ne düsünürsün üz ama bana mantıklı gelmıstı.COK BÜYÜK SABIRLAR DILIYORUM HEPIMIZE.

05/13/2010 18:31:00

peyibal,
geldim.baba  geldi.10 dakikadır babacım babacım ama olmaz ki deyip dolaşıyor :)
kreşi anlatayım sana,
oyun grubu olayını önermedi (ben temmuz gibi oyun grubuna başlasın,3 yaşında devamlı diyordum kafam karıştı)
önce başlar 5 gün belirli saatlerde gelir uyum sağlıyor mu bakarız tam gün için dedi (2 günde olmaz kardeşim söz dinlesin sonra gelirsiniz demesinden korkuyorum)
anneanneyle gelir anneanneyle gider dedi ilk zamanlar için
para konuşmadı temmuzda 10 kişilik grup oluşunca arayacaklarmış
kreşi gezdirdi aa ne güzel falan dedim salağım biliyorsunuz uleyn burda okudun sorsana çocuklar nerde yatıyor hiç aklıma gelmedi
tuvaleti gezdik hehe küçük küçük tuvaletler hoşuma gitti kadın aa pardon fırça yerlerimizi göstermedim dedi (ne fırçası tuvalet temizliği mi diye düşündüm evet düşündüm dedim ya salağım) meğer diş fırçalık yerleri bir dolapta (ben im diş fırçası aklıma bile gelmediydi)
bu arada mutfak ve tuvaletlere bir merdivenden iniliyor kadın merak etmeyin berkin grubu  başlayınca  koruyucumuz var dedi(hiç aklıma gelmediydi :((
mutfakta yeniliyormuş aktivite falan yapıyorlarmış bazen  bazı anneler gelip çocuklarla birlikte kek yapıyorlarmış(burda öylece kaldım ya kekim kabarmazsa diye) ama en salak an,bulaşık makinasını gördüm Berk size yardım eder bulaşık makinası boşaltırken dedim ( kadıncağız şöyle bir güldü hayır ben patronum ben boşaltmıyorum muydu gülüş,yoksa disiplinsiz kadın yaklaştırma makinaya mı bilemiyorum)

yani tam gün için kararı Berk efendi verecekmiş biz sadece enerjisini boşaltsın bişeyler öğrensin diye para vereceğiz yani ya 5 gün belli saatler her türlü eğitim dahil,ya da tam gün kreş olayı

ha bu arada ne kadar sorumlu ne kadar dikkatli ne kadar anlayışlı olduğum yine ortaya çıktı:) ben laylay gittim bin soruyla döndüm bin soruyla gitmem gerekirken oysa ki buradaki yorumları da okumuştum.bak gül diye salaklıklarımı anlatıyorum yoksa biliyorsun hiççç şaşkın değilimdir :)))

en son kafama takılan olay ise,annemden.Ben Berki yatırrken ter bezi de koyuyorum terlerse emsin diye annem geçen gün sordu sen ter bezini değiştiriyormusun nasıl yani?? bir-iki kez kotrolümde terlediği için uyurken ter bezini koymak zor olduğundan pijamayı giydiriken koyuyorum dedim ya salağım diye,annem çok şaşırdı bu yorumuma ee gece kontrol etmiyor musun, yatana kadar ediyorum dedim Berk bazı akşamlar sabaha karşı su içmek için uyanıyor o zaman da terli olmuyor dedim.kızdı bana annelik fedakarlık gerektirir belki üstünde kuruyor onun seni uyandırması gerekmiyor sen uyanacak bakacaksın dedi.Öyleee kaldım.Ha uyguladım mı zaten hışırım çıkmış uyuyor oluyorum Allahtan oğlum uyuyor,ee terleyip üstünde kurudu diye henüz hasta olmadı

Evet mükemmel değilim hem de hiç iyi ye yakınmıyım o da değil ama berki en çok ben seviyorum belki onun için durduk yerde bir sorun yokken uyanamıyorum ama onun için yapabileceklerimi biliyorum.

Efe bu aralar agresif olabilir ama dönemleri diye sizler diyorsunuz.Ben senin konulara yaklaşımını bildiğim için biraz kendine zaman ayırsan sinir bozukluğun da geçer diye düşünüyorum en azından yarın bir kreşe görüşmeye git inan kırk soruyla da dönsen biraz rahatlıyorsun maddi olarak başlıyabiliyorsa sizin açınızdan başlasın derim çok kolaylıklar arkadaşım tekrar geçmiş olsun

05/13/2010 19:58:00

Ben de terbezini bugünlerde koymaya başladım ama hiç kontrol etmiyorum ben de. Ayyy...

Bugün sabahtan akşama kadar abartısız çığlık attı sinirli sinirli. Ebe ebe diye birşey gösteriyor, birşey istiyor, biz anlamayınca ya da hayır deyince deliriyor, bizim de 2 yaş sendromumuz başladı sanırım. Offff!!! Akşam yoğurt makinasının kavanozunu sinirle yere atıp patlatınca benim sinirlerim de iflas etti. Bir yandan hamileyim, çok zor dönemler geçiriyorum. Bazen canım çok sıkılıyor.

05/13/2010 20:10:00

Irmakyağmur,
ter bezi olayında karışığım hala:)
geçmiş olsun.bir-iki ay sonra daha çok anlaşılabiliyor anlattıkları ama dediği olmayınca mesala buzdolabına girmek,mesela çamaşır makinasına girmek,mesela buzdolabına girmek veya yeri değiştirilen abur-cubur (evdeki büyük çocuk! için alınıyor) ben kendimi akıllı sanıyrum ya bu akşam bana tüm mutfak dolaplarını bi güzel açtırdı Allahtan biraz aklım kalmış göremedi ama araştırmaları sürecek eminim çubuk kraker için ağlanır mı ya hıçkıra hıçkıra hem de .versem sınırı yok vermesem vicdan azabı valla yoktu bu akşam gerçekten, vermedim uzun uzun ağladı bi de tarif ediyor sorma:)
şimdi düşündüm kardeş gelince belki durulur kuzucuk he iki çocuk anneleri çoğalıyor napsaz ki ???Bir de bu krizlerde bu babalar nerde olurlar anlamak mümkün değil bizim durum babaevegeliş öncesi ve sonrası diye resmen 2 ye ayrılıyor

05/15/2010 08:10:00

aysegul cok guzel canlandirdim gozumde yagmuru simdi ebe ebe derken. hakikaten herseye ebe diyor cok komik :) 

ben ter icin hicbirsey koymuyorum, hayatim boyunca bana hic koyulmadi. o yuzden de garip geliyor zaten. annem hic takmazdi oyle seyleri canavar gibiydik hpimiz de, oyle terleyip hasta oldugumuzu hic hatirlamam.
e siz de kontrol etmeyin bence madem su ana kadar sorun yok oyle alismislar demek ki. aysegulcum goruselim canim gezelim biraz stres atalim.

05/15/2010 09:12:00

Başak cahilliğimi bağışla ADD işi ne demek anlamadım

05/15/2010 09:15:00

.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...