anneliği becerememek

Ynt: anneliği becerememek

05/15/2010 10:23:00

Neşejoy,

Sigara konusunda kendilerini kayıranlar kim bilmiyorum. Bu şekilde ima edince yanıt verme şansı olmuyor. Ortaya söylendiği için kırıcı olduğunu düşünüyorum. 

05/15/2010 10:26:00

ohhh Neşeciğim ! rahatladıysan sorun yok Nereye istersen yaz heryer bizim :))) Zaten yanlışlık varsa Damla uyarır:)) Ayrıca harbi anaça bağlıyacaksınız beni çabuk etki altında kalırım ona göre :)))

çok haklısın,ben de çok eksik olduğumu düşünüyorum okudukça hatta okuyup anlamadığımı da oto koltuğu konusunda anladım:)) ben oto koltuğu konusunda Türk gibi düşünüyordum.yasa çıkacağını ve burada oto koltuğu olmayını dövüyorlar göster bakimm resim derlerse eksik kalmayayım diye bir koşu aldım ilk kez nette araştırmadım çok fazla bir mama sandalyesi üzerine tez hazırlayabilirim oysa ,

ama esra'nın sözü her çocuk kendi kitabını yazar çok haklı  ve bence her anne de farklı tabiyki ortak kurallar olmalı tabiyki danışmalıyız  mutlaka okumalıyız,okuduğumuzu uygulamak zorunda hiç değiliz ama biliriz en azından bir gün işe yarar mesala burdan öğrendiğim çok şey var ve uyguladığım

sigara konusuna gelince oh en azından hışmından yırttım hamileyken içmediğim için :)) Ama şimdi Berk in yanında asla ama uyurken ve iş yerinde yani içiyorum bil diye söyledim ama beni sevmeye devam edersin değil mi:))))

05/15/2010 10:32:00

.

05/15/2010 10:33:00

Başak
Peyibala cevabını okudum Mine Abla en azından pzt göreceğiz durumu sakin ol,dikkat dağınıklığın normal yer değiştireceksin fikre alışmak 21 gün,yere alışmak 21 gün sürüyormuş.Yaz arkadaşım ne istiyorsan !:))

Özgüranneciğim sen kırıldın mı anlamadım ben şimdi,neşe genel fikrini sigara konusunda yazmış
içenleri asla bağışlamıyor ve onlara kızıyor ben öyle anladım yani :))

05/15/2010 10:34:00

İçenler derken hamileyken içenler aman diyimmm:))

05/15/2010 10:40:00

evet ben hamileyken icenleri, emziriken icenleri affedemiyorum. cok uzuluyorum. normalde icenleri de hep vazgecirmeye calisiyorum zaten. sevmiyorum ben sigarayi....

05/15/2010 10:41:00

Neşe,sigara da seni sevmiyor sordum sigarama söyledi :))))))

05/15/2010 11:01:00

Açıklamaya çalışayım. Öncelikle gereksiz bilgi. Sigarayı hamile kalmadan bir yıl kadar önce kendi arzum ve irademle bıraktım. Hamileyken ya da emzirirken içmedim. O nedenle kırk yılın başı dışarı çıktığım bir akşam iki tane sigara içmiş olmamdan eğer anlamlar çıktıysa ayıp gerçekten. 

"Sigara içmek zararlıdır, kimse içmese keşke" demek "o kadar araştıran anneler meğer sigara içtikleri için kendilerini kayırıyorlarmış"tan çok farklı geliyor kulağa.  

Mesele benim alınmam değil arkadaşlar. Mesele amacımızın ne olduğu. Yani sen gelir sigara içenleri kınarsın, "bencil sorumsuz" dersin. ben tv izletenlere "tembel, kolaycı" derim, öbürü organik beslemeyene "ihmalkar" der. Böyle mi olacak? Böyle mi olmalı? Bize yakışan anneleri kişi bazında hedef haline getirmek midir? Yoksa bakın sigaranın şöyle etkileri var, içmeseniz, tvnin böyle etkileri var izletmeseniz keşke mi demektir? Araştıran paylaşan annenin nesi yanlış? O kadar okuyor, üşenmiyor çeviriyor, paylaşıyor. Derdi nedir? Başka anneleri mutsuz etmek midir? Okuduğum herşeyi okuyamayanlar da var, vakti olmayan, dil bilmeyen var diye imkan verdiği ölçüde Türkçe yazmak suç mu?

05/15/2010 11:14:00

Özgüranneciğim

ara bulmak değil amacım ama senin anladığın gibi anlamadım ben Neşe bunalmış kendini yetersiz hissediyormuş çok karşı olduğu bir konuda farklı yorumlar okuyunca kendini yetersiz bulmadığını Eceyi bildiği gibi yetiştireceğine karar vermiş

Ben senin Tv yorumunu ilk okuduğumda bunalıma girdim Berk gerzek olacak diye ama sonra daha daha daha okudum ne dediğini anladım önce seni dinleyip terör estirdim nerdeyse tv yi göndereceğim evden sonra babytv izlerken tully i ne mutlu olduğunu hatırlayıp ara ara izliyoruz.ama sınırı fazlalaştırdım hiçbir diziyi izlemiyorum :( ezel hariç baba varsa onlar arka odada

Biribirimizle diyaloglar içinde olunca daha bir anlıyoruz sanırım birbirimizi  bir de ben sigaraya başladığım için acep kimler içiyordur yoksa bu konuda da mı eksiyim ben diyordum.Bırakmam lazım biliyorum ama kim kızarsa kızsın ben zevk alarak içiyorum ama Damla taklit ediyorlar demişti bırakacağız herhalde aman bilmiyorum

Ben kimse gerilsin istemiyorum tabi bu benim isteyim sen kızgın Neşe kızdın diye üzgünken ben üzülüyorum bu da benim sorunum tabi:(

05/15/2010 11:24:00

Başak en azından seni güldürdüm :)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...