anneliği becerememek

<123456>

Ynt: anneliği becerememek

05/15/2010 11:36:00

Nilberk'cim ben de kimse gerilsin istemiyorum. 

"ben kendimi yeterli bulmazken, ne kadar cok arastirmislar ben ne kadar eksigim dedigim insanlar meger sigara konusunda kendilerini kayiriyorlarmis. "

Bana tuhaf geldi bu cümle. Kırıldım açıkcası. O lafla kastedilen ben değilimdir herhalde, ama kim kastediliyorsa onun adına kırıldım. 

05/15/2010 11:44:00

özgüranneciğim,

senin kastedilmediğnden eminim,birini kastemediğinden de eminim senin okuduğun gibi okuyunca evet kırılabilinir ama ben o yazıda kendimle empati kurduğum bölüm yetersizlik olduğu için kendini yetersiz bulan  biri çok yanlış bulduğu bir konuda çok doğru bulduğu anneleri görünce kendini yetersiz hisetmemeye karar vermiş diye okudum bilmiyorum ben öyle anladım

ayrıca,senin araştırmalarından yararlanmaya devam edeceğim :)) okuyup bir aktaran olunca daha kolay oluyor :)

kırılma kırılma biliyorum senin de gerginlik istemediğini sevgiler

05/15/2010 13:08:00

.

05/15/2010 14:51:00

Ben Nurturia dahilinde kimsenin kimseyi yargılama hakkının olduğunu düşünmüyorum, bu gibi hamleler bir kaç kez yaşanmış ve sitenin yöneticileri tarafından uyarı da almışlardı.

Amacım kesinlikle taraf tutmak değil. Zira henüz Nurturia camiasından kimseyle yüzyüze tanışıp, sohbet edip kaynaşma fırsatım olmadı. Dolayısıyla gayet objektif bir kaç cümle yazacağım.

Nesejoy,

Yazdığınız cümleler, sonraki yorumlara yazdığınız cevaplar dahil biraz sert gibi geldi bana. Fazla önyargılı sanki, hatta bence siz Nurturia' nın kuruluş amacını biraz düşünmelisiniz. Burda kimse sizi kötü hissettirmek için sorularınızı yanıtlamıyor bence. Bir kere kayırmak kelimesi çok yersiz ve kırıcı gerçekten. Bir de ilk yorumunuzda diyorsunuz ki ;sözüm kimseye değil, diğer bir yorumunuzda ozguraanneyi sigara içerken gördüğünüzü yazmanız, ilk ifadenizle çelişiyor sanki...

Ayrıca evet çok güzel biraraya geldiniz , kaynaştınız, ama ben hiç merak etmiyorum doğrusu orada kim sigara içti, kim alkol aldı. Bunu bukadar bariz ifade etmek bana çok kırıcı ve ayıp bir davranış gibi geldi.
Bişey daha; yorumları okurken tavır takınmamak için kimsenin nick'ine dikkat etmemeniz de çook önyargılı bir cümle bence. Ayrıca alkol de çok zararlı, bari o yemekte alkol alanları da yazın da biz de kim neymiş öğrenelim ! Çok yanlış...

Ozguranne' ye kesinlikle katılıyorum ortaya bazı şeyler yazılınca çok kırıcı olabilir ve işte böyle tepki çeker. Ayrıca ozguranne ve diğer blog sahibi anneler, önce okuyup sonra yazarak hatta dil bilmeyenler için çevirerek bence çok önemli ve güzel bir iş yapıyorlar.

Ben şimdiye kadar ozguranne dahil diğer annelerin bloglarında yazdığı yazılarda ya da nurturia' da sorularıma verdikleri cevaplarda hiç kendimi kötü hissettmedim. ''Ben buyum, bakın görüyomusunuz ben mükemmel anneyim hehehehe!'' mi diyorlar sizce yazılarında, yoksa uğraşıp okuduğu ve yazdıkları bilgileri bebeklerimize katkısı, yararı olduğu için bizlerle paylaşıyorlar mı sadece ?Ben hep ikinci şıkkı algıladım o yazılarda.

05/15/2010 16:11:00

bence bu konu gereksiz yere uzadi. ne beni ayiplamak sizin haddiniz, ne de sizi ayiplamak benim haddim.  yaziniz son derece tarafli geldi. yazdiginiz tum cumlelere verecek cevabim var kendimi anlatmak adina. Ama kendimi daha fazla anlatmak icin ugrasmayacagim. 

yine soyluyorum kimseyi hedef almadim. kayirmak kelimesini de kotu anlamda kullanmadim. sadece kendimi anlatmak istemistim ama ya ben anlatamiyorum ya da anlasilmak istenmiyorum. 
bu noktaya gelecegini bilsem kesinlikle yazmazdim, nurturiadan keyif aliyorum ve boyle kalmasini istiyorum. artik isteyen istedigini yazsin , ben bu baslik altinda daha fazla yazi yazmayacagim. 

<123456>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...