Bebegi ters pozisyonda olanlar!!

03/22/2010 02:03:00

Merhabalar,
Ben 36+6 haftalik hamileyim ve bebegim halen ters pozisyonda. Bi umut doner diye bekliyoruz. Acaba ayni durumlakarsilasan ve bebegi son haftalarda kendiliginden donen oldumu? Donmesi icin doktorumun verdigi ekzersizleri yapiyorum ama halen donmedi..

Ynt: Bebegi ters pozisyonda olanlar!!

03/22/2010 18:44:00

benim 2 arkadasiminda 38 hafta da dondu bebisler.hele bir tanesi tam dogum 1 gun once donmus.bunlar iskoc arkadaslar yani turkiye gibi git canin isteyince bebegini gor falan yok burda .eminim oda yakinda doner ben cok kere sahit oldum.insallah seninkide doner merak etme ,bir tanesinin donmeme sebebi suyunun cok olmasiydi.bebek her donuyordu ama en son iki hafta yola girdi.hatda o bebis cuma gecesi dunyaya geldi .hemde o kadar kolayki arkadas anlattikca bana da allah im diye dua etdim .insallah seninkiside diger bekleyen arkadaslarinki kolaylikla olur.kendine ve bebegine cok iyi bak.
sevgiler

03/23/2010 22:49:00

Insallah oyle olur ama bugun doktorum artik donmesi cok zor dedi. 2. 3. cocugun olsa donme ihtimali halen var ama ilk bebekte kaslar cok sIkI oluyor dedi:(( 39. haftama sezeryan randevusu verdi ve ayni gun sezeryan oncesi bebegi cevirmeye caliscak olmazsa sezeryan olcam..2 haftam var bakalim hayirlisi.
Tesekkurler yazdiklarin birazcikda olsa umut oldu bana tamda sezeryan haberinin ardina..

03/23/2010 23:29:00

sakin oyle dusunme ,bu bebislerin sagi solu belli olmuyor.sen canini sIkma.insallah gonlunden nasil geciyorsa oyle olur.
 dedim ya son gun bile olmus ,bebisler donmus.evet burda arkadasimin doktoruda demisdi.dondurme ye calisacagim diye.icini rahat tut .
bana dua et lutfen .az kaldi.:)))

03/24/2010 16:07:00

Aaaa evet simdi farkettim son haftadasin, umarim saglicakla gelir yavrun. Derlerya Allah bir avazda kurtarsin:)

03/24/2010 22:13:00

aminnnnnnnnnnnn

03/31/2010 14:12:00

kurtulacak bir durum değil doğum arkadaşlar:)) avaz da gerekmiyor
 bu kavram kafalarda  hiç iyi çağrışımlar yapmıyor. Toplumun empoze ettiği bu kavramı bilinçle bizler değiştirelim.
 Allah kurtarsın istenmeyen durumlar için söylenir, hapis, hastalık vb. doğum bir mucizedir. kurtulunacak bir şey değil.:))))))

03/31/2010 14:33:00

evet kesinlikle haklisiniz jale hanim .

kesinlikle bir mucize ben anlayamiyorum.bu cocuk benim icime masil sigdi diye bile kafam almior.kesinlikle bir mucize bebisimizde mucize sonundaki hediye....

03/31/2010 16:22:00

Kurtulma dan bahsedilen sey bebek degil tabiki, dogum asamasinin kolay ve cabuk (avaz) olmasi icin yapilan iyi bir niyettir. Sizde bilirsinizki dogum olayi ilk bebekte 24 saati bulabilir ve her turlu riskte mumkundur sonucta basit bir islem degil aksine acili ve zor bir islem. Yoksa kimse sizin dusundugunuz anlamda hamilelikten kurtulma olarak baktigini dusunmuyorum.. Ama dogum asamasindan herkez bir an evvel kurtulup yavrusuna kavusma heyecani yasar..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Hamileler grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...