2011 agustos anneleriii nerdesinizzzz???

Ynt: 2011 agustos anneleriii nerdesinizzzz???

03/19/2012 09:40:00

demekki seninki de geç başlayacaklardan, burada okudum da bazılarınınki öyle geç başlamış ek gıdaya. bizimki de dönmeyi çok seviyor ama babannesi bakıyor ve üşütür diye korkusuna yere koymak istemiyor çocuğu, e koltukta da alan kısıtlı çocuk sıkılıyor durmuyor başedemiyor diye bir anlamda mecbur kaldık, ama o çok mutlu olup çığlıklar atınca bu sefer de iyiki koymuşuz dedim, 2 gündür yürüteçte ve bu sabahtan beri yavaş yavaş yürümeye de başladı, hiç inmek istemiyor :)

03/19/2012 13:55:00

merhabalar,

biz de ek gıdaya 6 aylıkken başladık ama pek yol alamadık. kaşığı görünce ağzını sımsıkı kapatıyor ve yemeğin tadına bile bakmıyor :( ama pes etmek yok. hergün değişik menülere devam. 
bizimkinde de yürüme hevesi var ama yürüteç almadık. dr önermedi. halının üstüne bir örtü serdik. orası onun oyun alanı oldu. dönüp duruyor :) emekleme gibi bir faaliyet yok şimdilik. 

03/20/2012 14:24:00

gugu06 öncelikle sabırlı olucaz :) kaşık fobisi oluşmaması için fazla ısrar etmemek lazım. ben önce kaşıkla vermeyi deniyorum. genelde ağzını hiç açmıyor. sonra parmağımın ucuyla biraz verip tadına bakmasını sağlıyorum. sonrasında da biraz parmak ucu, biraz kaşık vermeye devam ediyorum. kendi elindeki kaşığın ucuna da biraz sürüyorum. bazen 2-3 tatlı kaşığını yedirmeyi başarabilsem de genellikle çok az (2 çay kaşığı kadar) yedirebiliyorum ama zamanla artacak umarım. 

şimdiye kadar anne sütü ve mama dışında sadece sebze ve meyve vermiştim. az önce mamanın içine bebe bisküvisi koyup verdim. bayıldı :) yarın içine biraz da meyve (elma olabilir) katıp vermeyi düşünüyorum. hemen hemen hergün yeni bir tat yaratmaya çalışıyorum. böylece sevdiği birşeyi keşfettiğim zaman içine başka şeyler katıp verme şansım oluyor. ama dediğim gibi yediği miktar şu anda çok az. 
bu arada bizimki narı sevdi. denemediysen tavsiye ederim.

03/21/2012 05:13:00

arkadaşlar sakın zorlamayın, ben çalıştığım için kayınvalidem bakıyor çocuğuma, iştahsız olduğu 2-3 gün zorla eliyle ağzını açtırıp vermiş çocuğa, sonra çocuk kaşığı görünce hep kafasını çevirip ağlamaya yemek yememeye başladı, yemek yemeyi seven çocuk yemez oldu, derken zorlamayı bıraktı kayınvalidem benim ve eşimin baskılarıyla, çocuk 1 hafta sonra yavaş yavaş yemeye başladı tekrar, şimdi maşallah güzel yiyor. ama ek gıdaya geçtiğiimizden beri çok fazla gazımız olmaya başladı, sizde de aynı şey var mı?? çocuk gaz yüzünden geceleri uyuyamıyor doğru dürüst, hep ağlıyor :(

03/21/2012 05:47:00

biberon maması (smilac) kullanıyoruz gugu06.

zorlamama konusuna kesinlikle katılıyorum ruzgardugu. ben bazen ne kadar sinirlerim bozulsa da yemek yedirirken hep gülümsemeye çalışıyorum :)
bizde gaz problemi olmadı. gazı oluyor ama rahat rahat çıkarıyor :) ben her öğünden sonra mutlaka yerinden kaldırıp kucağıma alıyorum. mama verirken de 1-2 defa mola verip gazını çıkartıp öyle devam ediyoruz.

03/21/2012 06:08:00

ya bunu ben de yapıyorum her yemekten ya da emmeden sonra mutlaka gazını çıkartıyorum ve 5 dk bile sürse bu çıkarma işleme gene de sabırla uğraşıyorum, ama buna rağmen geceleri çok gazımız olmaya başladı, özellikle bu son 1 haftadır iyice arttı :(

03/21/2012 06:40:00

yok zaten öyle şeyler vermiyoruz hiç, tahıllı çorba ya da etli ve etsulu çorba, kahvaltı, gece de mama ya da muhallebi, yani sebze başlarda verdik ama sonra gaz yaptığı için kestik, keseli 1 ay oldu, ama buna rağmen çok gazı var,yani verdiklerime bakarsanız aslında öyle ekstra bir şey de yok neden böyle oluyor anlamıyorum :(

04/20/2012 18:07:00

Merhaba Herkese,
Ben de nurturia'ya yeni üye oldum. 14 Ağustos 2011 doğumlu benim oğlumda...Ankarada yaşıyorum.. Ankarada ki arkadaşlarla bir araya gelemez miyiz?? :)

04/21/2012 19:00:00

Merhaba hoşgeldin gulcihandidem.

04/22/2012 11:55:00

Teşekkür ederim arya75 :)  Ankara da ki anneler nerdesinizzzzzzzz? :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 ağustos anneleri:))

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...