2011 agustos anneleriii nerdesinizzzz???

Ynt: 2011 agustos anneleriii nerdesinizzzz???

04/30/2012 21:23:00

herkese merhaba guruba yeni üye oldum.bizimle aynı dönemde aynı sorunları yaşayan anneleri görmek rahatlattı beni:) kızım normalde bile ayak parmak uçları kıvrık duruyor.ayakta tuttuğumda balerin gibi parmak uçlarında yürüyor.sizdede aynı sorun varmı...

05/02/2012 06:39:00

merhaba gulcihandidem ve edanurunannesi, aramıza hoşgeldiniz.

edanurunannesi benim oğlum normal tam tabanıyla basıyor, ama yeğenim aynı kızın gibi parmakucunda durdu uzun bir süre, ama yaşına yaklaşıp kendi başına kenarlara tutunarak ayakta kalmayı öğrendiği zamandan itibaren yavaş yavaş kayboldu ayakucunda ayakta durması.sizin de zaman içerisinde düzelecektir diye düşünüyorum.

05/02/2012 19:47:00

ben de aranıza katıldım ama çok kişi değiliz heralde.rüzgargülü bebeğinin gaz problemi devam ediyomu.benimkinin  de aynı derdi var napcamı şaşırdım

05/02/2012 20:07:00

uyku eğitimi verin ona kendi kendine uyumaya başlayınca gaz şiddetini unutuverdi.nasıl oldu demeyin oldu:) bizde çok gazlıydık 7,5 ay çektik.kendi uyuması çok önemli dalmayı öğreniyor.çorbasına kimyon atın ve kivi kabak bunları sık sık öğünlerinde kullanın...

05/02/2012 20:10:00

teşekkürler rüzgardugu doktora sordum bugün oda aynı şeyleri söyledi

05/03/2012 06:07:00

sen de hoşgeldin denisis

edanurunannesi oğlum zaten kendi kendine uyuyor gibi bi şey, hiç sallamıyorum, geceleri beni emiyor, karnı doyunca memeden çekilip emziğini istiyor, sonra ben de onu öpüp yatağına yatırıyorum ve uyuyor, bazen uykuya dalmakta güçlük çekince sırtını pışpışlıyorum hafifçe. kimyon rezene iyi geceler çayı her şeyi denedik, şimdi doktor sab simplex diye bi gaz ilacı verdi, onu kullandığımızdan beri biraz daha azaldı gaz problemimiz, bazı geceler yine çok şiddetli olabiliyor ama en azından artık her gece olmuyor.

denisis sen de bi doktorunuza sor istersen, nette reklamları da sitesi de var, oradan da araştırabilirsin...

05/03/2012 09:06:00

bizimki hala emeklemiyor :(  yani bazen bi şeye uzanmak isterse tırtıl gibi sürünmeye çalışıyor ama o da her zaman olmuyor

05/04/2012 21:03:00

slm gugu06.bizdede emekleme durumları pek yok.kalkmaya çalışıyor dirseğiyle ama kolundan güç almayı keşfedemedi henüz:) aynen ruzgardugu bizimkide sürünüyor.bi sağ bi sol yapıyor.çok hareketli aslında.ayakları elleri devamlı çırpınıyor.gideceği yere gidiyor.yuvarlanarak.yere bırakmak lazım sık sık.doktor 9.aydan sonra emeklemeye başlıyorlar dedi en erken.valla emekleyen ve ayaga kalkmaya başlayan arkadaşlarımın bebişleri var.en iyi günlerin diyor.yatakta durmadan kalkıyorlarmış.çok şirin zamanları şimdi.bütün akşam onu izliyorum.yerden beraber yuvarlanıyoruz.kahkalarla gülüyor.siz neler yapıyorsunuz ne oyunlar oynuyorsunuz gelişimleri için

05/07/2012 07:53:00

biz de yere battaniye serip üstüne 2-3 tane oyuncak koyuyoruz o sürünüp gitikçe oyuncakların yerlerini değiştiriyoruz, sürekli bi uğraş içinde ama belli bi süre sonra ulaşmasına izin veriyorum yoksa kızıp sinirleniyor  :)  bizimki de çok hareketli, hiç durmuyor, hatta altını değiştirirken bile türlü oyunlar yaparak değiştiriyorum çünkü sabit yatmak istemiyor, habire bi oraya dönüyor bi buraya  :)  alkış yapmayı öğretmeye çalışıyoruz ama o sadece bize kahkahalarla gülmekle yetiniyor, hiç alkış yapmıyor. bi de hacıyatmaz gibi bi şey aldık üstüne halkalar geçiriliyor, şimdi onu geçirtmesini öğretmeye çalışıyoruz bazen yapıyor ama dişleri çok kaşındığından ve o halkalar da tam ağzına girip dişlerini kaşıyabilecek gibi olduğundan çoğunlukla ağzından çıkarmıyor :)

05/09/2012 04:39:00

Slm kızlar; benim kızımda yere bırakınca çok hızlı şekilde sağa ve sola dönüyor ama emeklemiyor. Oğlum hiç emeklemedi,9 - 9,5 aylıktı eşyalara tutunarak ayağa kalkmaya başladı. O şekilde birkaç adım atıyordu, 10 aylıkkende yürümeye başladı. Yeğenim nisan 20de 1 yaşını doldurdu Işık hızıyla emekliyor ama henüz yürümüyor. Yani belirli bir ay yok bence emeklemek ve yürümek için, Bebeğe bağlı.

Gugu06 kızım 5,5 aylıkken bıraktı emmeyi,ek gıdalara geçişte hiç zorlanmadık. Yoğurt ve Tarhana çorbasını bayıla bayıla yiyor. Gerçi diş çıkardığı için şu sıralar pek iştahı yok ama genelde yemek ayrımı yapmıyor,verdiğim herşeyi yiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 ağustos anneleri:))

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...