SÜNNET

08/09/2012 11:46:00

Oğlum tam 8 aylık oldu. Sünnet ettirmeyi düşünüyoruz. Çeşitli sünnet yöntemleri var. Memnun kaldığınız ya da referansını duyduğunuz doktorlar var mı?
gibi konuları paylaşalım istedim.
Kısaca sünnetle ilgili herşeyi....

Ynt: SÜNNET

08/09/2012 21:18:00

Merhaba Aktiva.Bende oğlumu 4 aylıkken lokal anestezi ile sünnet ettirdim.Hiç sıkıntı çekmedik bir haftada iyileşti.Altı bezliyken çabuk iyileşiyor,pansumanada gerek yok.Bursa Özel Doruk Hastanesinde Tamer Özekinci yaptı sünnetimizi.Bizde sünnette yanındaydık.

08/10/2012 11:30:00

ooo maaşallah. Bursa Acıbademdeki doktorumuz bu ismi vermişti, Bursada lokal anestezi ile yapan azmış galiba ama o yapıyormuş.
ben Bursa'lıyım, annemler Bursa'da biz ise İstanbulda yaşıyoruz.
Bursa'da ya da İstanbul'da olabilir.
Dikişli mi? Yoksa klipsli mi yapıyor? Benim oğlum çok hareketli lokal olup da dikişliden ürküyorum açıkçası. Bir de artık eski bir uygulama oldu dikişli sünnet.

08/10/2012 21:43:00

dikişli oldu ama hepsi çok çabuk attı.pansumana bile gitmedik.kanama olmadı çok şükür.doktorumuzda harikaydı.kesinlikle tavsiye ederim.ilk üç gün pişik kremi sürdük pipiye öyle kapattık sonraki günler bezi normal bağladık.4 gün yıkamadık sonraki günler iki gün arayla 10 dk küvette oturttuk.ufakken çok çabuk iyileşiyorlar.benim oğlumda çok hareketliydi ve dahada hareketlendi şimdi dur durak yok :)

08/13/2012 14:01:00

klamp yöntemi ya da dikişli sünnet...kuzusu 8-9 aylık olup da sünnet düşünenler yok mu?

08/31/2012 13:54:00

güncel

09/03/2012 07:19:00

aktiva biz doğumda hastaneden çıkmadan dikişli olarak yaptırdık...

09/03/2012 10:45:00

En iyisini yaptırmışsınız.
Bakıyoruz da galiba oğlum gibi hareketli bir bebek için klamp sorunlu olabilir, durmaz onun pipisinde katiyen bizimki çok kıpır kıpır çünkü. Klasik yöntem daha mı iyi olur diyorum. Birkaç hafta sonra yaptıralım diyoruz, bir düğün telaşımız var o geçsin diye bekliyoruz.
Nerede yaptırdınız? Nasıl geçti süreç?

09/03/2012 11:15:00

evet bebek hareketlenince zor olur diye düşünmüştük biz de...

medicana'da doğum yaptım ben, sünneti de orada yaptırdık... tabi Kaan çok küçük olduğu için ağrısı filan oldu mu bilemiyorum, olmadığını umuyorum... bir problem yaşamadık, sadece dikiş arasında ufak beyaz bir şey vardı, bu pipinin etrafında beyaz beyaz pamuk parçaları gibi birşey toplanıyor ya, o girmiş araya, çıkar dedi doktorumuz zamanla, çıktı da gerçekten.... sünnetten sonra da bir süre ( 3 gündü galiba) bezine pomad sıktık tam pipiye denk gelen yere, başka bir şey kullanmadık... göbeğinden önce iyileşti zaten...

09/19/2012 06:33:00

biz 3. ayımızı bitirdiğimiz gün sünnet yaptırdık ve hareket kısıtlı olduğundan bi sıkıntı yaşamadık.
lokal anestezi ile oldu, 2. gün bandajını çıkardık, 3. gün banyo yaptık. kendinden eriyen dikiş vardı, hiç ilaç kullanmadık. sadece ilk gün ağrısı vardır diye 4 saat arayla 2 kez yarım ölçü calpol verdik.
a klinik, ankara'da şükrü bey yaptı sünnetimizi. ben ameliyat süresince yanındaydım.
iyi ki yaptırmışım.
yalnız bizim doktorumuz 3ile 6 ay arasında yapmayı öneriyor, onun dışında 6 yaşı beklemek gerekiyor diyor.

09/30/2012 08:51:00

Bizde 6 aylıkken yaptırdık sünnetimizi tüm cocuk cerrahları genel anestezi olmadan yapamayız dedi bizde Ankara'nın en iyi sunnetcisini sectik iyi ki oldu bitti kurtulduk diyoruz

Büyük oğlum sünnet olmadı en büyük pişmanlığımız babasıyla neden sünnetini erteledik olayi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...