arkadaşlar hangi hastanede doğum yapacaksınız

08/26/2010 14:36:00

arkadaşlar hangi hastanede doğum yapmayı düşünüyorsunuz.

Ynt: arkadaşlar hangi hastanede doğum yapacaksınız

08/26/2010 20:30:00

Yarın Medipolde randevum var.Şimdilik orası

08/26/2010 21:17:00

nerede istanbulda mı satrun

08/27/2010 06:24:00

Evet Kadıköy Medipol

08/27/2010 07:04:00

Arkadaslar, kucuk bir bilgi vermek icin grubunuza uye oldum. Benim doktorum amerikan hastanesi doktoru ve kendisini cok severim, cok iyi bir doktordur ve sikayetlerim kesinlikle onunla ilgi degildir. Sayesinde cok guzel bir normal dogum yaptim. Yalniz amerikan hastanesinde bir takim sorunlar yasadim. 1. Organizasyon problemi vardi. Amerikan hastanesinin hastasi olmama ragmen acilden girip yukari alinmam saatler surdu. Once nobetci doktor bekledik 1 saatten uzun sure. Sonra evrak islemleri yapildi. Bunlardan sonra yukari odaya alindim. Ve tum bunlardan sonra anestezi uzmani aranip evinden cagirildi. Epidural yapilana kadar gereksiz yere uzun sure sanci cektim.  1. Gece epiduralin etkisi gecince anestezi uzmanini cok gec cagirdilar, ben gereksiz yere sanci cektim. İkinci dozu yaptirana kadar cok ugrastim, dilimde tuy bitti. Beni epidural almamaya ikna etmeye calisti hemsireler. Cunku anestezi uzmanini evinden tekrar getirtmek istemediler. 3. Doktorum dogumum basladiktan sonra dogumhaneye geldi. Gec haber verildigi icin adamcagiz kosarak nefes nefese kalmisti. 4. Dogumhanede ekipte anestezi uzmani yoktu! Oysa hastanedeki kursta ekipte bir de uzman oluyor diye anlatiliyordu. Benim epiduralin etkisi dogum sonrasi dikisler sirasinda gecmisti. Doktorum yeni bir doz ilac yapin diyince su sozleri duydum. "ben teknisyenim, uzman degil, yeni ilac yapma yetkim yok" doktorum da cildirdi bunun uzerine, bagirdi. Sonradan bir ilac yapildi. Sanirim uzman doktor telefonla aranip onay alindiktan sonra. Ama ben bu esnada dikisleri hissetmek zorunda kaldim. Yani siz siz olun amerikan hastanesinde normal dogum yapacaksanuz doktorunuzu bu konularda onceden uyarin. 

08/27/2010 08:22:00

Benim de doktorum medamericandan amerikan hastanesi doktoru ama kadıköy şifa yada acıbadem kadıköyde düşünüyorum, en son 2sinide gezip karar vereceğim.

08/27/2010 11:27:00

anlaşılan herkes anadolu yakasında bende avrupa yakasındayım medicana veya hospitaliumda düşünüyorum 

08/27/2010 12:05:00

simdilik göztepe  medical park dilegim.. zaman ne gosterir bilemem...

08/28/2010 08:12:00

ben erdem hastanesinde düşünüyorum.bir arkadaşım orada doğum yapmıştı ve çok memnun kalmıştı.

09/01/2010 20:00:00

merhaba ben memorial hastanesinde yapıcam gibi gözüküyor.  doktorum  figen taşer güney

09/02/2010 12:27:00

ben de tam karar vermedim ama gayrettepe florance nightangale de yapacağım sanırım.

amerikan hastanesinin doğum kurslarına katılıyorum. Orada verilen bilgilere göre hastanenin;
1. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi olmasına
2: Enfeksiyon Kontrolü yapıldığına ilişkin belgelerinin olmasına  dikkat edin dediler.
Ayrıca bebek dostu hastane gibi bir sertifika vamış, bu da önemli bir kriter olabilirmiş.

Doğumhanede,
1. Kadın doğum doktorunuz ve isterse hastanenin  başka kadın-doğum uzmanı daha
2. Anestezi uzmanı
3. Çocuk doktoru
4. Doğum uzmanı hemşireler in en azından olması gerektiğini söylediler.... 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...