Fırında Bezelye..

04/19/2010 15:13:00

Fırın tepsinin en altına soğan doğruyorum.
Küp küp patates doğrayıp üzerine ekliyorum.
Bir tencerede etleri 3 subardağı suyla kaynatıyorum.
Et yumuşayınca bezelyeleri de tencereye katıp 15 dakika kadar daha kaynatıyorum.
Et ve bezelyeyi fırın tepsisine döküyorum.
Eti ve bezelyeyi kaynattığım suya salça, tuz ve karabiber ve sarımsak rendesi ile  karıştırıp sos yapıyorum.
Sosu tepsinin üzerinde gezdiriyorum. 
En üste domates doğruyorum.
En üste yağ gezdirip tepsiyi orta derceli fırına veriyorum.
40-45 dakika ara ara karıştırarak pişiyor. :)
Afiyetle Yeniyor :)

Çok lezzetli oluyor. Ben ölçüleri göz kararı yapıyorum, önceden gözümün kararı yoktu :=) ama artık var..

Ynt: Fırında Bezelye..

07/16/2010 05:07:00

Ben bunu ilk okuduğumda yapmıştık, ara ara ara da yapıyorum.
Acayip lezzetli, tavsiye ederim..... Saol Güneş:)

07/16/2010 07:21:00

kuşbaşı etleri haşlayıp direkt atıyor musunuz?

07/16/2010 07:44:00

ben etleri iyica haşlıyorum, hatta tam anlamıyla pişiyorlar, pamuk gibi oluyorlar, arada hep sıcak su ilave ediyorum.

07/16/2010 08:39:00

konserve bezelye mi kullanıyorsun?derin donurucudan mı?

07/16/2010 08:49:00

Arkadaşlar konserve mi dondurulmuş ürün mü mevzusunda ailemizin gıda mühendisi ile görüşmüştüm.
Özetle dondurulmuş der.

Evdeki dondurulmuş mu, hasır dondurulmuş mu mevzusuna da "aslında farketmez, önemli olan tazeliğini kaybetmeden dondurmak. Yani 1haftalık ürünü dondurmanın bir anlamı yok. bir de dışarıdan alınan dondurulmuş ürünlerin soğuk zincirinin bozulmamış olamsı gerekmekte. "

Yani üreticiden markete giderken, marketten eve gelirken çözülmemiş olması. O da nasıl anlaşılır, satın aldığınız dondurulmuş ürün paketinin içinde karlanma buzlanma varsa anlayınki o ürün, br ara çözülmüş yeniden dondurulmuş....

07/20/2010 09:19:00

hımm meycan bu bilgi iyi olmuş teşekkürler, ben kendim donduruyorum ama herşeyi hatta bundan sonra daha fazlasını yenir bir dondurucu aldım ..

07/20/2010 09:20:00

ben birde top köfteli bezelye yapıyorum onuda yazayım..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Her Gün Bir Ev Yemeği Menüsü..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...