Küçük sorunlara pratik çözümler......

<123>

Ynt: Küçük sorunlara pratik çözümler......

12/06/2011 14:40:00

çok güzel paylaşım grubu olmuş ,buzdobındaki kötü kokuları çekilmiş türk kahveside alıyor

12/06/2011 15:22:00

Açıldığından beri bu gruptaki tüm mesajları okuyorum.Ama paylaşacak bir şeyim olmadığı için mesaj yazmamıştım şimdiye kadar.Yine bir tavsiyem yok ama bu güzel tavsiyeler için teşekkür etmek istiyorum. Buzdolabında hiç ihtiyacım olmadığı için belki hiç aklıma gelmedi ama çaydanlık ve kettle için olan önerileri en kısa zamanda deniycem. Bir de şu sirke ne bulunmaz nimetmiş :) zayıflamaya yardımcı yüz temizliğinde kullan mutfakta kullan banyoda kullan e tabi birde turşuda salata da kullan :)) 

12/06/2011 21:53:00

Busybody yanliz bir doktor bu sirke su icme zayiflama konusunda yapmayin demisti mide delinmesine neden oluyomus

12/07/2011 05:27:00

bende dinledim onu gizemmm . Fakat ben daha önce elma sirkesini kendimde denemiştim.Ger çekten işe yarıyor. Ama her şeyde olduğu gibi bunda da miktar önemli. Ben sabahları aç karnına 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak içtim ve gerçekten işe yaradı.Ama dediğim gibi ben az miktra ve bol su . ben normalde de çok su içen birisiyim bu yüzden bana bir zararı dokunmadı. Ama kimseye demiyorum tabi sizde yapın diye. Ben normalde salatalar bile ekşi sirke limon vs kullanmam sevmem. O yüzden günde bir tatlı kaşığı sirkenin ( ki bir salatada bile alınabilecek bir miktar) zararı olacağını düşünmüyorum.Ama uyarın için gerçekten teşekkür ederim.Bilmiyorda olabilirdim. Yani herşeyde olduğu gibi abartmamak lazım :) 

12/31/2011 07:53:00

arkadaşlar buzdolabının altı tamam ama ya derin dondurucu kısmındaki kokular için bir çözüm varmı. derindondurucudan çıkan herşeyde çok hafif bir buz kokusu oluyor ben bunu sevmiyorum neyde olursa olsun alıyorum. pişirilen şeylerde sorun yok ama pişirilmeden kullanılan şeylerde oluyor.birbirine karışan kokular değil o dolabın kokusu buz kokusu .bunun için pratik bir çözümünüz varmı. :)) kahve buradada işe yararmı ki :D dur ben deniyim bari. bugün kahve yarın limon deniyim .ama denenmiş başarılı önerileriniz varsa lütfen paylaşın. 

12/31/2011 12:52:00

hamam böcegi gii böcekler için kimyasal ilaç yerine karbonat birazda vanilya   vanilyann sebebi tatlı oldgu içn ister istemz yicektir  köklü çözüm ence

12/31/2011 13:44:00

hamam böceği için karbonatı bende duydum daha önce, ilaçların süresi bitince onu deniycem en kısa sürede

12/31/2011 14:34:00

hamam böceklerinin çoğalmasını önlemek için ben de boraksla patates püresinin evin çeşitli yerlerine koyulmasını duymuştum. evimde yaparım kendim.Amcam da lokantacı onlar da yaparlarmış. Neticesini bilemiyorum evimizde böcek yok çünkü.

Konuyla ilgili değil ama mutluanne Lütfiye Abla maşallah 5. çocuğunu büytüyorsun ve tecrübeli bir ev hanımısın. Eminim biz yeni anne ve ev hanımlarına öğreteceğin tavsiye edeceğin çok bilgi ve deneyimlerin vardır. Bizlerle deneyimlerini aklına geldikçe paylaşır mısın? Özellikle çocuk terbiyesi ve eğitimi hakkında senden çok öğrenebileceğim şeyler olduğunu düşünüyorum. :)

12/31/2011 14:50:00

buzdolabı kokusunu almak için dolaba bi parça kömür konduğunu duymuştum

12/31/2011 14:55:00

Canım benim güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.Çocuk yetiştirmek başlı başına bir sanat.ve ben bu sanat dalında her çocukta kendime yeni birşeyler katarak öğreniyorum ve yaşıyorum bu süreci. kaldı ki her çocuk farklı bir birey,farklı bir kişilik demek ve onları çözse çözse sadece kendi anneleri çözer bence :))

Burda netten bulduğum bazı pratik çözümleri önce kendim deneyip sonra memnun kaldıysam paylaşıyorum sadece.Bütün mesele bu.Bu aralar bitkisel çözümlere takmış durumdayım sadece...bütün zamanımı bu konuları okuyarak değerlendiriyorum şimdilerde :))
Sizlerden de bu yönde aydınlatıcı çözümler öğreniyorum bu sayede iyi oluyor benim için

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...