anne sütü arkası ek gıda mı? ek gıda arkası anne sütü mü?

12/28/2010 09:29:00

Doktorumuz ek gıda arkası anne sütü önermişti. Yine bu konuda farklı yaklaşımlar var sanırım. Ben ek gıda arkası emziriyorum. normale göre daha az ve isteksiz emiyor ek gıdadan sonra. Bu konuda "anne sütü esas, ek gıda sadece farklı tadlara alıştırmak için.o yüzden ilk önce anne sütü" diyorlar. Ama emzirdikten sonra ek gıdayı hiç alacağını sanmıyorum. Siz ne şekilde yaptınız?

Ynt: anne sütü arkası ek gıda mı? ek gıda arkası anne sütü mü?

12/28/2010 09:48:00

anladım hülyacım. biliyorsun 3. ve 4. aylarda bırakacak memeyi diye çok korktum. Allahtan bırakmadı ve şimdi şimdi memeye hepten alıştı. tekrar aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorum açıkçası. süt varken emebildiği kadar emsin istiyorum. o yüzden yazdıkların çok önemli.çok saol.

12/28/2010 10:41:00

Pınarcım, çağan da emmeye cok duskun... Ben ise basladıgım icin once ek gıda sonra meme yaptım... Halen memeyi cok seviyor ve her bos buldugundan yapısıyor... Biraz bebekten bebege degisen 1 durum bu da bence...

12/28/2010 16:51:00

o zaman bunu gözlemlemek lazım. eğer ek gıda sonrası memeden uzaklaşırsa önce meme şeklinde denerim. yok meme olayı aynı devam ederse diğer şekilde. saolun kızlar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...