BESLENME..

Ynt: BESLENME..

06/27/2012 19:05:00

İlk denemeler ve istemiyorsa az olabiliyor evet. İstemeyince zorlamıyorum ben.

06/27/2012 19:07:00

her gün mama veriyor musunuz peki?

06/27/2012 19:13:00

Benim hergün mama diyemem, bazen emmeyi daha çok tercih ediyor. bazende mama verecek zaman kalmıyor. Biberonda hazırlayıp içmeden döktüğüm olabilliyor.

06/27/2012 19:22:00

devam mamasını doğduğundan berı alıyolarmı bebişlerınız yada ne zaman başladınız ?

06/27/2012 19:28:00

aynen ya bazen mama verecek zaman kalmıyor. hazırlayım derken bakmışım ki tepiniyor hemen meme veriyorum hazırladığım da elimde patlıyor:)

biz mamaya ek gida ile geçtik kaşık maması verdim hep, hiç biberon almadı bizimki çünkü.

6 ay sadece emzirdim 6, ay ile birlikte kaşık mamalarına geçtik

06/27/2012 19:53:00

yok ben bıberon mamasını dıyorum işe başlayacağım da arada alsa ıyı olur dıyorum ama nasıl alışacak onu da hıç bılmıyorum .

07/06/2012 19:14:00

5 ay anne sütü aldı benimki de. biberon maması hiç içmedi. ek gıdaya geçtiğimizde kaşık mamalarından denedim. şuan yatmadan önce gece maması veriyorum. siz yatmadan önce ne yediriyorsunuz? ben uyumadan önce emziremiyorum çünkü uyanıkken emmiyor. uyutmam lazım ki emsin. aç aç da uyumayacağı için gece maması verip uyutuyorum gece uyandıkça birkaç defa öyle emziriyorum.

07/06/2012 19:49:00

En iyi duzeni bebek size soyluyor zaten. Ne zaman ne istedigi belli oluyor. Sabah uyaninca emiyor. Oyalaniyor. Emiyor . Uyuyor. Uyaniyor. Kahvalti yiyor. Oyalaniyor emiyor uyuyor. Uyaniyor ogle yemegi corba. Emiyor. Uyuyor. Uyaniyor. Yogurt. En son muhallebi. Yogurt yerine meyve gecebiliyor. Cesitlemeler yapilabilnir. Uyku saatine gore ogun saat leri degisiyor. Annedeki sute oranla, biberon mamasini takviye ediyorum. Ozetle boyle. Rahat olmak lazim. Deneyerek buluyor insan. Birde dr. Un ne dediyse onu uygula.

07/19/2012 20:19:00

ben peynirini kaşık mamasına karıştırıyorum. (7 tahıllı elmalı olanına), içine yumurta ve ezilmiş ceviz de koyuyorum.. yumurta alerji yapabilir, havalar da sıcak zaten, siz yumurtasız kahvaltıyı taze meyvelerle, yulafla, domates, salatalık, taze soğan, avakado, meyveli yoğurt (bunun da içine peynir ekleyebilirsiniz) yaptırabilirsiniz..

ölçü konusunda da bizde ne zaman nerede ve ne yiyeceğini ben belirliyorum ama ne kadar yiyeceğini oğlum belirliyor..

emmediği için sabah ve gece 12 devam sütü*, günde bir kaşık mama** (kahvaltı ile birleştiriyorum çoğu zaman), meyve, sebze, yoğurt öğünlerimiz var ve arada isterse atıştırmalıklarımız var.. yaklaşık 3 saatte bir besleniyor..

* ** : doktor önerisi

07/19/2012 20:33:00

benim kızım yarın 6 aylık oluyor ama dr bize ek gıda olarak 1 ögün meyve püresi bir öğün sebze corbası verdi sadece geri kalan anne sütü...

bir de arkadaslar benim kuzu 2 gündür daha önce bayıla bayıla yediği meyve püresini yememek için elli takla atıyor cok severdi elmayı seftaliyi kayısıyı ama simdi almıyor sebze corbasında sorun yok ben ne yapayım simdi lütfen bir fikir verin

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...