BESLENME..

Ynt: BESLENME..

08/02/2012 13:00:00

her gün 100 gr dediğiniz gibi kaseyi doldurur... ben her öğlen sebze yemeğine kıyma koyuyorum (yaklaşık bir ceviz kadar) , arada tavuk çorbası veriyorum... daha hiç balık vermedim..

08/03/2012 09:39:00

ben de daha balık vermedim. Bu mevsimde hangi balık verilir?

08/03/2012 11:55:00

yazın bir tek çiftlik balığı bulunuyor, çipura levrek... bir de olta balığı istavrit filan... ithal somon uskumru da bulursunuz ama derin deniz  balıklarındaki civa oranları yüksek oluyormuş... ben kendi adıma bir ay daha bekleyip, balık sezonu açılınca balık vereceğim Kaan'a....  

08/09/2012 21:20:00

Corbalarına sogan katsam, kızımın bagısıklıgı biraz zayıf ama napmalıyım...

08/09/2012 21:41:00

Soğan iyidir, ben taze soğanı eline de veriyorum, hem dişlerini kaşıyor hem doğal antibiotiğini alıyor.. biraz kötü kokuyor sonrasında ama ne yapalım :)

ben bir köfte büyüklüğünde kıyma hergün çorbasına ekliyorum, çünkü benim oğlum anne sütü de almıyor.. meyve ve yoğurt/kefir hergün veriyorum.. meyve suyu ve komposto biberondan içmeyi sevmiyor, kaşıkla da zor olduğundan posasıyla yediriyorum..

tavuk eti vermiyorum, bir iki denememiz oldu pek de sevmedi.. günümüz tavuklarını benim bile pek yiyesim gelmiyor güvenerek..

Somon balığını pek sevmedi, diğer balıklar için de ben de mevsimini bekliyorum.. mevsiminden de pek anlamam ya.. :)

kahvaltı bulamaç yapmak zorunda kalıyorum çünkü tek tek almıyor.. almaya başladığında ancak bulamaçtan kurtulabilecek yavrucuk..

zaten bu peş peşe diş çıkarma durumlarından pek iştahı da kalmadı.. toparlamak için nasıl severek yiyorsa öyle veriyorum..

kendi kendini beslemesi için mümkün olduğunca çok fırsat veriyorum, ancak önce ben besliyorum onu, sonra bizimle oturup önündekileri de kendi yiyor, keşfediyor, oynuyor, döküyor, saçıyor.. bazen hazırladığım meyve karışımını reddediyor, kendi önüne koyunca kendi kendine yiyor mutlu mesut..

yemekleri artık onu da düşünerek yapıyorum.. sadece onunkini ayrı bir tencereye alıp kıymayla karıştırıyorum.. bu durumu aksini gerektirecek herhangi bir durum olmadığı sürece 1 yaşına kadar devam ettirmeyi düşünüyorum..  

08/10/2012 05:05:00

Ben de yemeklerine sogan koyuyorum, hem faydali hem de lezzet katıyor.

08/10/2012 10:16:00

bende ya soğan koyuyorum ya sarımsak. gurmebebek te sarımsağı kesip 10 dk bekledikten sonra pişirince daha iyi olduğunu okudum. öyle yapıyorum.

08/10/2012 11:16:00

bende soğan koyanlardanım, bugün haşlanmış mısır vardı, ondanda kattım,gerçi hepsini bezde tekrar buldum ama olsun :), geçen günde bamya verdim, bizimkinden, salçasız domatesle yapmıştık, çok sevdi, vermeyince ağladı

08/10/2012 11:24:00

ben de oğlumun uygun olan çorbalarına ek gıdaya geçtiğimizden beri soğan ve sarmısak koyuyorum.

08/10/2012 11:26:00

ben bamyayı çorbasına kattım ilk defa dün, çorbasında severek yedi. Tek olarak vermedim daha. Bamya kabız olan bebeklere çok iyi. Gesnur aklında olsun bamya verebilirsin demir verirken tam mevsimindeyiz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...