BESLENME..

Ynt: BESLENME..

08/10/2012 11:43:00

Bartu ile aralıklı ve sayısız denemelerimiz sonucu domatesi ne çiğ ne de pişmiş kabul etmediğini farketmiş bulunmaktayım.. Ayrıca yumurta beyazını da (doktorumuz 8.aydan itibaren başlayabilirsin demişti) hiçbir şekilde kabul etmiyor.. domates için zorlamıyorum sadece arada teklif ediyorum.. yumurta beyazını da daha ileri tarihlere atım... bununla ilgili tecrübesi, tavsiyesi olan var mı??

08/10/2012 12:04:00

domatesi rendeleyip zeytinyağı ile veriyoruz ben momofbartu, çorbalarının yanında. Bir çorba bir domates şeklinde böylece güzel yiyiyor maaşallah.
Çoğu doktor domatesin 1 yaşından önce pişmiş verilmesi gerektiğini söylüyor ama oğlumda alerjik reaksiyon olmadı seviyor şimdilik biz de mevsiminde yesin diye veriyoruz böyle.
kıymalı Şehriye çorbası yap domatesle belki sever...

08/10/2012 12:12:00

bende kıymalı şehriye şeklinde verdim bir kere ama sevmedi yarısını kendim yedim. yumurtanın beyazı 1 yaş diye biliyordum ben.

08/10/2012 12:29:00

zamanım olunca ben de soğan ve yeşillik katıyorum yemeklerine. kahvaltıyı bulumaç gibi yemekten kurtulduk. 1 hafta abartısız her sabah 2 domates+1 yumurta+peynir ve vakit olduysa yeşillik kattığım melemeni iştahla yedi  kahvaltıda. Bugün tek tek verdim tereyağ peynir yumurta ve reçeli, yedi maşallah. ama eline ekmek vermeye henüz cesaret edemiyorum  iri ısırıyor yutmadan yine ısırıyor. dişi 2 tane üst dişler çıkmadığı için cesaret edemiyorum eline iri parçalar vermeye.

08/10/2012 13:03:00

domatesli her tarifi denedim galiba, ama beni kırmamak için 3-4 kaşık, sonrasında bariz bir reddediş.. umarım hep böyle kalmaz, çünkü hayatında hiç domates yemeyen insanlar var..

08/10/2012 13:06:00

kıymalı şehriyeyi oğlum da her zaman yemiyor nedense

08/10/2012 13:09:00

biz daha kahvaltıda lapacıyız :)) tek tek yiyeceği günler de gelecek inşallah. Emine 2 dişle iyi ymiş maaşallah darısı başımıza o günle gelince. Ben oğlumun eline çok birşey vermiyorum korkuyorum boğazına kaçar diye. Geçen gün acı olmadığını bildiğim bir biber verdi eline :))

08/11/2012 06:30:00

emine_arasjan, çok sevindim sizin adınıza.. darısı bizim de başımıza :)

08/12/2012 18:59:00

Bebeklerinizi nasıl besliyorsunuz? 7-8 aylık bebeği olanlar, komple bir günde neler yiyor bebekleriniz? Bir de yeme sınırı var mı? 

08/12/2012 19:02:00

benim kızım yenice 7 aylık oldu,nasıl besleniyoruz ,sabah kahvaltı ile güne başlıyoruz, ara öğün yoğurt veriyorum, sonra öğlen sebze püresi, ara öğüne meyve, akşam gece maması yiyip yatıyor, aralarda ve istediği zaman emiyor, gece de sadece emiyor, yeme sınırını çok ölçülemedim ama kendisi belirliyor, almak istemediği zaman kafasını çeviriyor, o şekilde anlaşıyoruz, arada ne kadar anne sütü aldıysa doyma oranı da ona göre değişiyor,

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...