BESLENME..

Ynt: BESLENME..

08/31/2012 07:38:00

semraonur, dr da sordu bana ferra sanol mu daha önce kabızlık yaptı ferrum diye. İkisi de aynı etkiyi yaptı deyince o zaman ferra sanol kullanın dedi. (tadından kokusundan nefret ediyorum çocuğuma vermekten de hiç memnun değilim ağzının tadı değişsin diye ardına pekmez filan yalatıyorum vb. Toplatmayı duymadım, kesin mi? O zaman doktorlar niye veriyorlar hala anlamadım. Piyasada zararsız, yan etkisiz, kusma etkisi olmayan demir ilacı yok mu yahu?

bcos78, hangi demir ilacından hangi demir ilacı terfi ettiniz?

Ben de ferruma mı başlasam acaba belki kusturmaz, tadı da ferra sanoldan daha iyi en azından...

Bir de anneler, demiri aç veya tokken vermenin kusmaya etkisi var mı? Deneyimleriniz neler? Çünkü dr biraz deneme yanılma ile bulacaksın dedi çocuk için iyi zamanı.

08/31/2012 07:42:00

becanim, demir de beslenmenin bir parçası ne de olsa, ve büyük derdimiz. Yok kusturur yok kaka yaptırmaz. Mesela bugün hiç yormadan bi güzel yedi kahvaltısını maaşallah ama ne olsa beğenirsiniz kustu bi dolu. AAhh aaah hiç böyle huylarımız yoktu uzun zamandır.

Kabak mücveri küçük kızına nasıl verdin ? Ben de denemek isterim. Oğlum çok iştahlı değil daha bizim yediklerimizden yemez ama ufakl ufak alıştırmaya başlacam artık.
Dr.Sizin yediklerinizden yemeye başlasın ailenizi damak tadını keşfetsin (baharatsız acısız) dedi ama tuzu sormayı unuttum. Tuzu nasıl ayarlıyorsunuz 8-9. aylarda? Şimdiye kadar tuz hiç katmadım çorbalarına.

09/02/2012 07:48:00

becanim, fırında mücver harika fikir.. :)

aktiva, 8. ay kontrolümüzde ya da ondan öncekiydi, hatırlamıyorum, ama doktor bir miktar tuz kullanabilirsin yemeklerinde, tuza da ihtiyacı var, havalar sıcak, bebekler terliyorlar demişti.. Ancak ben de hala tuz kullanmıyorum yemeklerinde.. her ne kadar bizim yemeklerimizden tadabilmeye başlasa da ben hala ona ayrı yemek yapıyorum.. yemeklerinde kimyon, kuru nane gibi baharatları kullanıyorum.. bizim yediğimiz (eşim ve benim) bazen çok sağlıklı ve dengeli olmayabiliyor.. 1 yaşına kadar en azından bu şekilde devam etmek istiyorum, sonrasında da sadece gündüz öğünlerini ona özel, akşam yemeklerini bizimle yemesi şeklinde devam etmek istiyorum.. Tuz konusuna geri dönersek, ihtiyacı olan tuzu yemeklerinden değil de, mesela eline verdiğim bir dilim ekmekten, sigara böreğinden, ya da peynirinden, zeytininden almasını sağlıyorum.. bizde böyle..

09/03/2012 07:17:00

aktiva, ferro sanol kullanıyorduk, ferromixin'e geçtik...

09/04/2012 19:52:00

oğlum demir damlalarını içmediği için(ferro sanol ve ferrum denedik) dr.umuz ferrisita şurup vermişti .tadı güzel ve oğlum 5 aydır severek içiyor. içeriği nedir bilemem ama en azından tadı oğlumu üzmüyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...