oyun ve faliyetler

04/19/2012 13:39:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: oyun ve faliyetler

05/01/2012 14:04:00

biz dün akşam evde marketçilik oynadık çok eğlendi. Önce koltuğa elimizdeki tüm market malzemeleri sıralandı ( sabun, maket kutular(un süt vs) plastik meyve ve sebzeler, süpriz yumurtaların yumurtaları ve elinizde ne varsa. Buna göre  kağıda alışveriş listesi yapıyorsunuz resimli olarak ve ne kadar alınacaksa o kadar çiziyorsunuz mesela 2 havuç resmi , 3 sabun resmi gibi. Sizde kasaya geçiyrsunuz tabi evde oyuncak kasa olması iyi olur. Çocğunuzda listeye göre alışveriş yapıp sepete dolduruyor, sonra siz kasadan geçiriyorsunuz ödeme vs yapıyor. Tabii listesine yardım etmek gerekiyor sayıları pekiştimek için ideal, 3 yumurta, 2 sabun vs gibi. Sonra diğer versiyonuda siz alışveriş yapan kişi oluyorsunuz ve ondan markete gelip bana 3 yumurta , 2 süt, 4 paket un ver gibi istekte bunuyorsunuz size o veriyor sonra ona ödeme yapıyoırsunuz. Belki oynuyorsunuzdur ama yinede önereyim dedim. Biizmkiyle evde pek faliyet yapamıyorum ama bu tarz oyunlar daha çok hoşuna gidiyor

05/03/2012 12:13:00

spatulalardan elde ettiğimiz yapboz,hem sayıları öğrenmek,hem de resim sıralama için güzel bir etkinlik oldu

05/03/2012 12:32:00

yaratıcılığınızı kullanarak süpürge yapabilirsiniz,bayılıyolar ev işlerini yapmaya

05/03/2012 12:36:00

bi tane bezi ikiye katlayıp kestikten sonra plastik bir sopaya monte edince,süper bir oyuncak elde ediyorsunuz,yanına da bir yoğurt kovası:))

05/03/2012 13:03:00

süper yaratıcısınız , bayıldım

05/03/2012 13:06:00

siz de yapın,oynasın kuzucuklar

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...