4 aylık kızım emmeyi reddediyor

<123>
08/08/2011 16:08:00

Arkadaşlar kızım 4 ayını  hafta geçti. 1 aydır emmek istemiyor. sadece uykusunda alıyor. gündüzleri emzirmek kabus gibi. uykusu da bölünüyor ve huysuzlaşıyor. bende mecbur gündüz sağıp veriyorum gece de emziriyorum. 1 ayda 650 gr almış o da benim zorlamamla.benzer sorun yaşayıp tekrar emzirmeyi başaran var mı aranızda?

Ynt: 4 aylık kızım emmeyi reddediyor

08/08/2011 18:21:00

aakin aynı sorun kızım 3 buçuk aylıkken başladı. doktorumuz hafif karanlık loş bir odada emzirmemi söyledi. bende kimsenin olmadığı koyu renkli kalın güneşlikli odada emzirdim. ama öncesinde uyku moduna geçmesi için ayağımda salladım, tabi bu nedenle ayakta sallamaya alıştı:)) ne zamanki uyku moduna geçti o zaman emzirebildim. kızım biberon da kabul etmedi,bu şekilde emzirebilmek için çok uğraştım. bazen uykuya daldığında da kabul etmiyordu. bu seferde uyanmasına yakın emzirdim

geceleri de 2 saatde bir emzirdim. şuan için sorun yok şükür. ancak bu seferde ek gıda almak istemiyor:(

bana sorarsan pes etme,çünkü bazı bebekler o aylarda etrafa olan ilgisi yoğunlaştığı ve incelemek istedikleri için emmek istemiyorlar. zaten o nedenle doktorlar loş odada uykuya dalınca emzirin diyorlar. bir müddet sonra düzeliyor:) 
umarım senin prensesinde düzelir. ben 3 ay boyunca böyle yaptım...
allah kolaylık versin zor oluyor. düzelir inş.

not: bunları yazarken kızım sildiği için tekrar yazmak zorunda kaldım:))) 

08/08/2011 18:25:00

selam
aynı sorun bizdede var, sanki yukardaki yazıyı ben yazmış gibiyim, bana 4 saat emzirme acıksın dediler denedim fayda etmiyor.ama 650 ger çok iyi biz 400 aldık. dr dedi ki "sadece anne sütü alan bebeklerde ilk 3 ay 800 gr 3 aydan sonra en az 400 gr almalıymış (biz hep sınırda kapatabiliyoruz) " benim kızım sağdığım sütü kaşıkla alıyor sadece buda ortalama 40 dk-60 dk sürüyor. her defasında kaç ml veriyorsunuz ? bu sorunun cevaplarını dört gözle bekliyorum bende :((

08/08/2011 18:30:00

3.ayın dolması ile bebeğinin algıları açıldı. Sesleri, etrafını tam anlamı ile yeni farketmeye başladı. İlgisi sürekli dağılıyor, memeye konsantre olamıyor şuan.

she she'nin dediği gibi, loş yahut karanlık odada emzirmeyi dene. Sessiz olmasına özen göster. Emzirmeyi hep aynı odada, aynı yöne doğru yap ki gördüğü açıya alışsın, bir kaç kereden sonra merak duymasın.

Emzirmediğin zamanlarda ise evi gezdir, tanıt, eşyalara uzanmasına, dokunmasına izin ver, Merakı bu şekilde tatmin olacak.

Sabırlı ve kararlı ol, emin ol geçecek.
Kolaylıklar dilerim.

08/08/2011 19:47:00

aaaaa şimdi hatırladım, çok zor günlerdi ancak bu zor günlerin nedeni bebeğimiz olunca çabuk unutuluyor:)) bebeğimin emmeyi reddettiği ilk günlerde, sağ göğsüm şişti, sertleşti,süt kendi kendine akmadığı için göğsümde apse çıktı, çok sancıdı. sabahtan akşama kadar süt sağma makinasıyla sağıp göğsümü rahatlatmak için uğraşsamda birtürlü akmadı. gece yarısına kadar uğraşmıştım, artık pes edip hastanenin aciline gidip cerraha gösterecektim kiiiiii, o saatlere kadar yalnız sol göğsümden emen ve oradada süt kalmadığı için açlıktan ağlayan kızım emmeye karar vermişti. yaklaşık 10,11 saat katılaşan sütü sağmak için her yolu deneyen ( sıcak suyla duşlar, kaynar suda ıslatılmış havlu ile masaj yapmalar, süt sağma makinesi ile sağmaya çalışmalar, ara sıra kızımın emmesi için uğraşmalar, acı, sertlik, apse ve moral bozukluğu yüzünden ağlamalar............) benim imdadıma yine beni bu duruma düşüren biricik kızım yetişti

3 dakikalık emmesiyle sertleşen göğsüm bir anda fosaldı:))
bu şekilde 3 kere oldu. bunun çareside sütün yumuşaması, apsenin gitmesi için 1 veya 2 antibiyotik( doktor kontrolünde) ve çok iyi bir süt sağma makinesi oldu. göğsümde süt birikip sertleşmeye başladığı anda sağarak tekrar bu sorunlarla karşılaşmaktan kurtuldum şükür........ ve geceleri sık sık emzirmeye çalıştım..... çok sütüm ziyan oldu maalesef:(
ne zor günlerdi yaaaaaaa:(((((
allah kimseye yaşatmasın inş

08/08/2011 19:48:00

aynı dönemlerde çok benzer şeyleri yaşıyoruz hepimiz.Naz memeyi aldığı anda kavga etmeye bşlıyordu özellikle uyku önceleri emmelerinde. ben bunu göğsümde gezdirerek emzirmeyle çözebildim.evin için şarkı söylerken ayakta emziyordum. geçti kısa bir süre sonra.kilo alıımı da gayet iyi endişe etmeyin ve emzirmeye devam edin. bu zamanlarda geçecek  

08/08/2011 19:50:00

turkuaz aynısını bende yaptım ayakta gezdirerek emzirdiğim de çok oldu.

08/08/2011 20:02:00

ben neler yapmadım ki:) kızım emmek istediğinde süt azdı ,süt arttı kızım mırın kırın etti. çok şükür şimdi çok iyi anlaşıyorlar:) ama sabır ve sakinlik işin ana fikri

08/08/2011 20:27:00

benim kızım 4. ayını yeni bitirdi.3. ayından sonra tıpkı senin dediğin gibi memeyi almak istemedi ağlayıp mızmızlamaya başladı.normalde güzel beslenen anne sütü alan bir bebek.ama ne olduysa birden bu şekilde huysuz oldu,emme süresi azaldı.. zorlaya zorlaya  diğer arkadaşların dediği gibi gezdire gezdire emzirdim...pes etmedim..şu an emiyor şükür.doktorumuz ek besine de geçebilirsin dedi.yavaştan başladık...bebeklerde  bazen böyle gerilimli bi süreç geçiyormuş demekki. çünkü herkes aynı şeyleri yaşıyor..önemli olan bu dönemi sabırla talatmak..pes etmemek

08/09/2011 12:31:00

Biraz moralim düzeldi sayenizde. Artık emmez gibi bir düşünceye kapilmiştim. Memeyi ağzına verince sanki zehir vermişim gibi ağlamaya başlıyor. Ben de mecbur aç kalmasın diye biberonla veriyorum. Çünkü kaç saat aç bırakmama rağmen emmek istemiyor.

Bocek ben kızıma 3 saatte bir 130 cc falan veriyorum. Onu içiyor biberonda sorun yok. Gece uyurken de emziriyorum. Doktor 10 gün sonra bir daha bakalim dedi. Cumartesi kontrolü var bakalım 10 günde kilo alımı ne olacak.

Sheshe 3 ay iyi sabretmişsin gercekten. Senin yerindeki birçok anne bu kadar ugraşmazdi.

İnşallah Benim Nihalim de sizin bebişleriniz gibi düzelir. Çünkü uzun süre emzirmeyi cok istiyorum:(

08/09/2011 12:36:00

Gok_che_ren ek gıdalara nasıl başladınız? Hangi meyveyi miktar olarak ne kadar veriyorsun. Severek yiyormu bebeğin.?

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...