4 aylık kızım emmeyi reddediyor

<123>

Ynt: 4 aylık kızım emmeyi reddediyor

08/11/2011 06:26:00

canım bende 1 hafta öncesine kadar aynı durumdaydım,en büyük hatamız biberon...benim kızımda sadece uykuda emiyordu ben kalkmasına yakında emzirdim ,uyuturken yalancı emzik verdim dalınca meme verdim ve çok sık emzirmedim 3-4 saat arayla..bu ay 600gr.aldı çünki açdı meme istemedi mamayıda ben azalttım bu hafta sadece anne sütü aldı bu hafta yeterli beslendiki mışıl mışıl uyuyor ağlamaları gitti...biberonu bırakmanı tavsiye ederim..

08/11/2011 06:26:00

canım bende 1 hafta öncesine kadar aynı durumdaydım,en büyük hatamız biberon...benim kızımda sadece uykuda emiyordu ben kalkmasına yakında emzirdim ,uyuturken yalancı emzik verdim dalınca meme verdim ve çok sık emzirmedim 3-4 saat arayla..bu ay 600gr.aldı çünki açdı meme istemedi mamayıda ben azalttım bu hafta sadece anne sütü aldı bu hafta yeterli beslendiki mışıl mışıl uyuyor ağlamaları gitti...biberonu bırakmanı tavsiye ederim..

08/11/2011 07:33:00

biberon kesinlikle verme.yoksa emmeyi bırakabilir.sağdığın sütü kaşıkla ver.emzirmeyi kesinlikle bırakma.ben hep gezdirerek emzirdim.en sonunda yeniden emmeye başladı.şimdi ise kendi üstüme tırmanıyor.canını sıkma sütün azalır.bu günler de geçecek annesi

08/11/2011 14:33:00

ben 2.5 aylık ken bunu yaşadım sessiz bir ortamda uyuma moduna geçtiğinde emzir dedi doktor..ben 2 hafta uğraştım sonra düzeldi.arada çalıştığım için sütümü sağıp biberonlada süt veriyoruz ama alışkanşık yapmadı biberona..o yüzden korkuzusuzca verebilirsin biberonu

08/11/2011 18:12:00

Doğduğundan beri biberonu da memeyi de alıyordu zaten. Biberonla vermesem hepten aç kalacak diye üzülüyorum. Sağma olayıda çok stresli bir iş. Ne olacak bilmiyorum. Beni parmağında oynatıyor resmen.

08/12/2011 10:51:00

doğduğunda benimkide ikisinide aldı ama 2.ayımızda biberon istedi bence seninkide biberona alıştı bence uykuda bol bol vererek alıştır uyanmaya yakın çokca ver tadına geçince biberon istemiyor benimki halen uyanıkken çok almıyor ama huysuzluğu gitti..süt sağımı zor zaten sağınca çokda çıkmıyor sen direnirsen o eninde sonunda alacaktır kiloyuda bukadar takma kilosu gayet normal 4.ay kilo alımı azalıyor.

08/12/2011 11:30:00

aakın ek besin olarak çok yeniyiz.meyve püresiyle başladım..elmayı cam rendede rendeleyip süzgeçten geçirdim. çok güzel içti...bebelacın elma armut püresini almıştı eşim onu sevmedi mesela..zaten taze yedirmek daha iyi..bugünlerde biraz yoğurt da vermek istiyorum...yoğurta meyve püresi karıştırada bilirim...benim kızım ne biberon ne emzik alıyor...çok doğalcı çook

08/12/2011 13:23:00

Çevreye ilgileri arttığı için oluyor.Pes etme ben de bunu yaşadım. İki bebeğim de emmek istemedi. Ben de demek ki aç değiller diye emzirmedim. Öyle olunca sütüm azaldı ve çok kilo aldım. Sonra 2 saatte olmak üzere 10ar dakika emzirmeye başladım. Gece 2 kez kalkıyorlardı. kalkıp 3 kez emzirdim. Aldığım kiloları verdim sütüm de arttı tekrar.

08/12/2011 13:31:00

Evet biberonu aldığında bile sürekli kafasını saga sola cevirip duruyor. Biberonu çeviriyorum ama memeyi çevirme şansım olmadığından ikide bir ağzından çıkıyor. Bu sefer de sinirleniyor. Ben de gece 3 kez emziriyorum. Gündüz sağmaya devam şimdilik :(

08/12/2011 13:33:00

aç olunca mecbur alacak memeyi biraz zorla derimben tabi karar senin

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...