4 aylık kızım emmeyi reddediyor

<123>

Ynt: 4 aylık kızım emmeyi reddediyor

08/24/2011 10:05:00

yalnız değilmişimmmmmmmmmmm ::)) bu siteyi bu yüzden seviyorum benim kızımda kafasını sağa sola cevirmekten ne biberonu ne memeyi doğru düzgün almıyor,umarım dönemsel bişeydir diyordum ki sizleri gördüm,ah umarım bu huzursuz günler çabucak gecer...

08/24/2011 10:24:00

geçici bir dönem, panik yapma lütfen. 

anne sütünü almasını sağlamak adına hangi yöntem başarılı oluyorsa yapmanı öneririm. 
loş odada emzirebilirsin, sağıp biberonla verebilirsin, biberon almıyorsa çay kaşığıyla verebilirsin ki bizde çay kaşığı işe yaramıştı o dönem...
biberon sakınnnnn verme diye birşey yok. bu saatten sonra çenesi iyice güçlenmiş bir bebek memeyi komple bırakıp biberon delisi olamaz. sadece gündüz vereceksin sonuçta. 
1 ay kadar sürmüştü benim kızımın tam o dönem. sonra yeniden gündüzleri de acıktığında emecek. artık eskisi kadar uzun da emmeyecek, ona da telaşlanma, güçlenen çenesiyle daha kısa sürede memedeki sütü bitirebilecek.. 
aldığı kg ise büyüdükçe biraz azalabilir, hareket edebilme kapasiteleri arttıkça bu çok normal diye biliyorum...

08/24/2011 14:33:00

Gündüz biberonla verip geceemzirmeye devam ediyorum. Artik eskisi kadar takmiyorum da. En azindan ne kadar içtigini de görüyorum. Zaten yakinda işe başlayacağım. Gündüz mecbur sağarak vereceğim.

Yoğurt ve meyvelerede başlattı doktorumuz. Kızım da zevkle yiyor maşallah:)

08/24/2011 14:51:00

aakin mama da veriyor musun? son ay ne kadar aldılar? Ben tek anne sütü veriyordum ama artık yetmiyor gibi. Mama da veriyorum emdikten sonra biberonk ullanmayı bilmediklerinden zor alıyorlar. Bu arada bizsizden 5gün büyükmüşüz.

08/24/2011 23:54:00

bu dönemde bazı bebeklerde olabiliyor bi arkadaşımında başına gelmişti ama bi süre sonra düzeldi,benimde başıma şöyle geldi ağrı kesici içtigim dönemde kızım emmek istemiyordu.sütün tadından dolayı olabilir,

09/20/2011 13:30:00

benim bebeğimde 3 ayına kadar ancak emdi ne yaptıysam emziremedim başlarda sütüm az olduğu için biberon ile mama verdik biraz da o nedenle emmek istemedi ve 3 ay emdi şimdi 5 aylık ve zaten ek gıdaya geçtim yani ne kadar ısrar etsenizde olmayınca olmuyor

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...