diyetisyen maceram :)

<12>
12/07/2011 13:23:00

ben bundan 11 ay önce yani ocak ayında akapunktur yapan bir doktora gittim..

merak edenler için: gerçekten işe yarıyor ve iştahı kesiyor. ama etkisi 6 gün. 1 hafta sonra yenisini taktırmak gerekiyor ve 2 ayda 9 kilo verdim..

aslında doktorların söylediği şeyler hep aynı.. hayatımızın merkezine kilo vermeyi değil de sağlıklı beslenmeyi koyabilsek sanırım sorun çözülecek...

sabah:

1 yumurta
3 yeşil zeytin
1 dilim çavdar ekmeği
domates-salatalık, sınırsız
şekersiz çay

ara öğün:

1 meyve yahut 3-4 diyet bisküvi

öğlen:

yarım kase çorba
1 tabak az yağlı sebze yemeği
1 dilim çavdar ekmeği
3 yemek kaşığı kadar yoğurt

ara öğün:

1 meyve yahut 3-4 diyet bisküvi

akşam:

ızgara veya haşlanmış et 
sınırsız salata
1 dilim çavdar ekmeği

yatmadan önce: 1 bardak diyet süt veya çok tatlı krizine girdiyseniz 3 yemek kaşığı kadar dondurma veya sütlü tatlı.

ben zaten bu kadar yemiyordum normalde. meğer mevzuu dengeli beslenmekteymiş..

Ynt: diyetisyen maceram :)

12/07/2011 13:26:00

12/07/2011 13:27:00

sahra cok tesekkur ederim kendi adima. takip edecegim. liste gayet duzgun gorunuyor.. bu arada ben cavdar ekmegini yeni tattim, hep tam bugday ekmegi ya da kepekli yerdik, cavdarli ekmek ne kadar lezzetli biseymis, cok begendim.

12/07/2011 13:29:00

:)) zaten dr kepekli değil de çavdar ekmeği yersen daha iyi olur demişti bana :))

liste çok düzgün 2 ayda 9 kilo verdirdi bana. ben ilk gittiğimde o adama bana obezsin demişti :)) ve ciddi ciddi kızmıştı yani..

veeee mutlaka günde yarım saat yürüyüş vermişti. temeline bakınca doktorların verdiği liste hep aynı.. hayattan paketli gıdaları çıkartıp mis gibi sebze meyve et süt ürünü yiyince paşalar gibi kilo veriliyor..

12/07/2011 13:29:00

ve sanırım cavdar cok daha katıksız - kara ekmek hani..

Ülkü senin cok mu var verecek kilon? İyi gidiyordun sanki..

12/07/2011 13:32:00

sahra bende akapugtura geçen yıl mart ayında gittim.benim gittiğim masajlıydı yani masajda yapılıyordu.12 günde 5-6 kiloya yakın verdim toplamda 1,5 ya gittim bıraktım toplamda 15- 16 kiloya yakın verdim.bırakınca tabiki geri geliyor işin aslı dengeli beslenmeden geçiyor.

sahra bende akapugtura geçen yıl mart ayında gittim.benim gittiğim masajlıydı yani masajda yapılıyordu.12 günde 5-6 kiloya yakın verdim toplamda 1,5 ya gittim bıraktım toplamda 15- 16 kiloya yakın verdim.bırakınca tabiki geri geliyor işin aslı dengeli beslenmeden geçiyor.

liste güzel gerçekten bende denemek istiyorum

12/07/2011 13:33:00

ben bıraktıktan sonra kilo almadım ama fatma..

yani bir iki kilo oynadı ama geri verdim..

12/07/2011 13:40:00

akupunktur+diyet'le 9 kilo, degil mi? hayat ben 79dan 68e dustum, zorlu bir yoldu benim icin :) (diyetisyen, dukan, karatay, b-fit, ramazan ve izinde diyet yapmamak, aralarda da bozmak mesela gecen aksam iskenderin ustune kestane sekeri yedim, pekcok sey girdi hayatima). 165 boyum var, 62 hedefim, ama burada arkadaslarin boylarina gore hedefledikleri kilolari gorunce 62den de asagida mi olmali diye dusunmuyor degilim. aslinda istedigim nerdeyse oturttugum saglikli beslenme duzenini devam ettirmek. canimin istediginden de kacinmamak. zaten artik beyaz un yiyemiyorum, icimden gelmiyor. digerlerinin porsiyonu kucuk oluyor, nefis tatmin oluyor. yarim porsiyon iskenderle de ayni mutlulugu aliyorsun.. beyaz un ve sekerin ne kadar zararli olduklariyla cok yazilar okudum, onlarin cok faydasi oldu beynimin reddetmesi konusunda... Canan Karatay'in soyledikleri su ana kadar okuduklarimin ozeti gibi. su ara ogun meselesini biraz daha irdeleyip kendisine tamamen teslim olacagim :)

12/07/2011 13:45:00

Ooo epey gitmiş ama bence 62 iyi bir hedef .

Benimde boyum 1.72 dukan 69 diyor , önümdeki sürece 68 de dururum sanırım . Ama kolay giderse 65 e kadar yolu var tabi..Ama 68 beni çok çok mutlu eder

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...