sınır koymada abartmış olabilir miyim?

<123>

Ynt: sınır koymada abartmış olabilir miyim?

08/24/2010 12:35:00

sen su kitabi bir oku istersen, belki faydasi olur. senayda etkisini hemen gostermesi bir mucize bence. demek ki yontemleri de guzel anlayip dogru sekilde uygulamis.

08/24/2010 12:40:00

evet en kısa zamanda okumak istiyorum umarım geç değildir:)

08/24/2010 12:52:00

netten de şu sitede de güzel yazılar var
www.annenotları.com
iletişim üzerine ve ödülsüz cezasız çocuk yetiştirmek üzerine,kitabı alana kadar bununla idare et artık:)

08/24/2010 12:56:00

elizabeth patnley'in de bir kitabi vardi. bende baska bir kitabi var bu kadinin, gayet basarili ama asagidakini henuz edinemedim:
 Cocugunuzla Isbirligi Yapabilme

surda uclu halinde satilan kitaplarinin hepsine bakilabilir aslinda.

08/24/2010 12:58:00

hımm incelemeli bu linkleri, bari yaman da aynı hataları tekrarlamayalım

08/24/2010 21:45:00

Ezgik,
Odul/ceza yontemini uygulanirken; men ettiginiz konu davranisla ilgili olmalidir. Aksi takdirde, cocuk verilen mesaji algilayamayabilir. Bosu bosuna aglama krizleri veya isyanlarla karsilasilabilir. Bir de -babayi ornek vermissiniz diye ayni ornekten gidiyorum- ebeveynlerden biri dgerini tehdit olarak cocugun aldigi mesaj su olabiliyor: konu uzerinde hakimiyeti olan babam. O halde annemi neden dinlemek zorundayim kİ?

08/25/2010 08:40:00

ElfAna çok haklısın biliyorum neden bunu yapıyorum , malesef babamız defalarca ben Yaşar ı uyarırken veya ona kızarken araya girip çocuğa bağırma vs diye ona destek olunca haklı olarak benim otoritemi yerlere indirdi, oğlum beni hiç dinlemiyordu, bunun yanlış olduğunu farketti en sonunda-tam anlayamasa da- ve anneni dinle vs diye telkinlerde bulunmaya başladı, öncesinde oğlan babasına annem bana şunu dedi, hadi annemi dövelim! fila deme noktasındaydı...
dünkü linkleri yolluyorum eşime de biraz aklını başına alsa fena olmayacak, artık az da olsa problem olduğunun farkına varıyor, çünkü biz her dediğini yapsak da bizim elimizde olmayan bazı davranışlarda da ısrarcı olabiliyor du, ör:parktaki çocuk scooterını bana versin diye ağlıyor çocuk da vermeyebiliyor, hayatı babasının ona her türlü imkanı sağlayabilecepği bir eğlence olarak görüyor ve umarım bu algının değişimi için geç kalmamışızdır,
aslında ben de öz eleştiri yapınca anlamsız sınırlamalar koymaya çalıştığımı ve tepkilerimin sert olduğunu kabul ediyorum artık,  daha iyi bir ilişki için elimden geleni yapomak istiyorum ama oğlum gözümün içine bak otur vs dediğimde beni duymazdan geliyor, bu kez benim ses yükseliyor ama o hala duymuyor...
onu anlamaya çalışıyorum onun da beni anlamasını istiyorum bir yandan da... gerekçelerim ona anlamlı gelmiyor benim üzülmem ona bir şey ifade etmiyor mesela:( malesef...

08/25/2010 08:48:00

Ezgi,
bizde de baba aynı şeyi yapıyordu,aynen benim otorite yerlerde sürünüyordu. Babası mesai saatleri dolayısıyla artık geç geliyor ve karışamıyor. Biz Yiğit le başbaşayız. En önemlii fark aslında biz de bu olmuştu.
Baba nın çok ciidi bir değişim geçirmesi gerekiyor, çocuklar bizi sandığımızdan daha çabuk çözüyor. Baba ile konuşup, aynı şekilde davranırsanız 5 yaş,birşeyleri değiştirmek için çok küçük bana kalırsa.

08/25/2010 09:14:00

Şenay, aslında nerdeyse 2 yaşa dayalı bizim problemlerin temeli, ben 1,5 yaşından itibaren Yaşar sıkça yurt içi ve yurt dışı iş seyhatlerine çıktım, b u dönemde babayla acayip yakınlaştı, herşeyi babası ile yapmaktan keyif alır hale geldi, baba da bundan çok keyifli olunca banyo, yemek, oyun oynama vs tamamen babaya geçti, ben zavallı evde yemek ütü çamaşır vs ile uğraştım haliyle babanın yeri bir başka oldu, o nedenle benim otoriter yaklaşımlar daha bir battı küçük beye, baba yoksa beni tercih eder her zaman, ama o varsa mümkün değil, gece bile baba diye ağlar su vs istemeye, eşim umarım uyanış sürecini doğru bir şekilde atlatır ve daha güzel günler yaşarız, ana sınıfı büyük okula gitme vs de etken olur belki, eşim diyor ki 1. sınıfa bşalyaınca ödevlere vs sen yardım et ben çabuk sinirleniyorum ben Yaman ile ilgilenirim, oldu canım o da elden gitsin :))) ikisine de canımı dişe takıp yeteceğim mecbur 

08/25/2010 09:53:00

5 yas hicbir zaman birseyler icin gec degildir. Zorlanirsiniz ama kararli durursaniz asilmayacak birsey degil.

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
4 - 8 Yaş Anneleri Nerdesiniz :)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...