EVİMİZE GİREN YENİ AİLE BİREYLERİ BEBEKLERİMİZ VE SIKINTILAR

<12>
10/18/2012 11:25:00

merhabalar belkide bu herkeste vardır muhtemelen herkes yaşamıştır bu durumdarı oğlum doğmadan önce evimiz şimdikinden iyiydi ama oğlum doğduktan snra eşimi tanıyamaz oldum onunla ilgilenmem altını alıp karnını doyurmam bile ona sıkıntı yaratıyo oldu  kendimi robot gibi hissetmeye başladım bana yardımcı olmaktan öte sürekli yetişemediğim işlere ona ayırmadıgım zaman yakınır oldu çok mutsuzum geceleri uyumuyorm malesef diş yüzünden karnı açıkıyo uyku sorunumuz yok gayet güzel uyuyo ama ben alışkanlıktır cıtırdasa uyanıyorum ve geri uyumam 1 saati buluyo uyan uyu derken vucut bitkin ve halzi kalıyo gün içindede iş güç yine uyutma yine yemek ve yine altını alma defalarca tekrarlanan işler bebeğimin bakımı banyosu şu bu derken zaten ağzım ayrılıyo şükürler olsun uslu bi bebeğim var gün içinde ağladıgını asla görmem ama ilgilenmesem ağlar tabiki ama artık yoruldum yalnızlıktan eşimin vızıltılarından oğlumun ihtiyaçlarına yetişememekten ben haftada 3 kere duşa giren biriyken artık haftada bi girsem yarabbi şükür diyorum iyice mahvolmuş bi haldeyim oğlumla zaten ilgilenmeyen eşim sürekli başımı beynimi yiyo sabahki kavgada kalkıp iş yeri için kahvaltı hazırlayamadım bağırdı çağırdı akşamada yemek hazırlama benmlede uzun süre konuşma deyip çıktı gitti normalde özr dilerm eğer bnm suçum olsaydı ama hiç aramak yada onunla konuşmak gelmiyo içimden sorumluluklarını hatırlamasını istiyorum... bebeğim yüzünden yuvam mahvoluyo ama yemn ederm elmden geleni yapyrm eşimin ütüsüydü yemeğiydi işlerine yetişiyorum yatak odamızdada sıkıntı yok ama anlamıyorum neden hala daha fazlasını istiyo bi kaç kahvaltı hazırlamadım diyemi onun derdi yoksa oğlumumu kıskanıyo :(( kafayı yicem ne yapacagımı bilemyrm oturup konşmaya yanaşmıyo he gamze hee gamze deyip dinlemiyo bile... NAPCAMI ŞAŞIRDIM.... herşeyin sorumlusu oğlummu yoksa robota dönmesi gereken benm vucudummu robot olsam kendi bütün ihtiyaçlarımı itip bi kenara hep ikisinin istediğkleriylemi yaşasam o zaman düzelirmi herşey :((((((

Ynt: EVİMİZE GİREN YENİ AİLE BİREYLERİ BEBEKLERİMİZ VE SIKINTILAR

10/18/2012 12:14:00

bizdede var anlattıklarının hepsi hatta fazlası var maalesef.en son tartısmamızda bütün ilgimi bütün enerjımı kızımıza harcıyorum senın mutlu olman takdr etmen gerekmezmi dediğimde sorunda bu zaten varsa yoksa kızının yemeği kızının banyosu kızının bilmemnesi v.s bu evde bende yasıyorum dıye çıkıştı.

ama bizde bıraz farklı durum uzun zamandır yabancı gıbı yasıyoruz evde çamaşırı ütüsü yemeği aksatmıyorum ama dediğim gibi paylaştıgımız hiçbişeyimiz yok.konusursakta tartısıyoruz genelde.
anladıgım kadarıyla erkekler biz anneler kadar sahıplenemıyorlar bebeklerimizi.yani kıskançık sözkonusu.
tabi bizde dediğin gibi robot değiliz hem ev işine hem bebeklerimize hem eşlerimize yetişemiyoruz.önce bebeklerimiz sora ev işimiz en son eşlerimiz geliyo.o yüzdende çocuksuz hayattaki ilgiyi düzeni geri istiyorlar sanırım.
çözüme gelince kendi adıma çözme gibi bi çabam yok.ama karsılıklı oturup konusmak tek çözüm sanırım..

10/18/2012 12:17:00

Canım ya sen bayagı strese girmişşin.Eşinin çok anlayışlı davranması lazım aslında ama erkekler böyleler.Heleki daha bebeğin bu kadarken dahada ilgi istiyorlar.En doğrusu konuşmak ama onada yanaşmıyo diyorsuyn.Senin ne kadar çabaladığını görüyordur ama anlamıyorlar yada anlamak istemiyorlar.Bi zahmette kalk sen yap diyesin geliyor dediğin zamanda iş daha cok cığırından cıkıyor.Kahvaltısını yada yemeğini hazırlayabilir hiç değilse yardım edebilir.Yardım şart bence.Eşinin müşterek davranması lazım yoksa tek basına çoçuk ev yemek + es insan yıpranıyo yaşlanıyo.İnşallah konusarak çözümlersiniz.

10/18/2012 12:43:00

BENIM oglum Daha dogmadan esimin ilgisizligi beni bunallti:-(umarim hersey yoluna girer,uzulme oglum da etkilenir:-)

10/18/2012 12:44:00

GİZEMLİFİLİZ: rumuzunun tersine içini açıkça dökmüşsün. bizde de benzer durumlar yaşanıyor yalnız değilsin :)

10/18/2012 12:46:00

:)) gizemfiliz.. ismim gizem soyadım filiz :D

10/18/2012 12:50:00

bu dediklerini ben bebek ilk olduğu zamanlar bir ay falan yaşamışımdır. ne zaman annem gitti Efe 21 günlüktü gittiğinde artık bizimle kalmıyordu ben adapte olmaya başlamıştım. ama o ilk günler yetişememe korkusu herşeye yetemicem düşüncesi eşimi dışlamış gibi olma hissi sıkıntılı günler geçirmeme sebep oluyordu  ama sonra herşey yoluna girdi. bebeğimle ve eşimle heryerede gittim, eşimlede ilgilendim çocuğumlada. çalışıyordum ve ilk sene evde kaldım çocuğuma kendim baktım. gündüz işimi gücümü yapardım yemeğimi hazırlardım parka çıkardık akşam eşim gelincede bebekle onu biraz yalnız bırakır ben kendime zaman ayırırdım banyoma girer, kişisel bakımlarımı yapardım. bence oturup eşinle konuşup halletmeniz gereken birşey bu. senden ne istediğini açıkça sor öğren sende ona göre bil işini. sen herşeye tek başına yetemezsin. eşinin sana yardımcı olması lazım. 

umarım en kısa sürede konuşup çözersiniz. inan bebek oluncada çok eğlenceli zamanlar geçirilebiliyor. 

10/18/2012 12:52:00

:(( akşama yemek yapma çöpe dökerim istemyrm bişeyini dedi işe giderken şimdi kalkıp yapsam  bi tonda laf eder geçenki gibi bide yemek yapmış yemiyorum ne halin varsa gör deyip yemeden yatar delirirm yapmasam yemek bile yapmamışın der iki ucu bklu değnek yemn edyrm her hareketi yaa oğlumumu büyüteyim kocamımı büyüteyim bilmiyorum :(( sözde bi cocugumuz var bende koca hem konuşabilen hemde kavga çıkarabilen tripli bi çocuk olarak 5 cocuga bedel dert çıkarıyo :((((

10/18/2012 12:57:00

nilayefe eşim geldiğinde iki dk oyna oğlun seni çok özlüyo az babasınıda tanısın hep annesiyle diyorum sev birazcık mutlu olsun diyorum nerdeeeeeeee ne yemeği hazırlayabiliyorum nede banyoma girebiliyorum yorgunum işten geldim durmuyo diyo dün akşam biberonu verdim şunu bi içir diye çamaşırları makinaya atcaktım çocuk basbasbağırıyo bi geldm aç çocuk delirir tabi bide ne göreyim beyfendi kemal sunal filmene dalmış biberonuda oğlanın yanağına sokmuş cocukta dişliyo biberonu ememiyo basbas bağırıyo diyo bu sende içiyo bende ağlıyo dedim gözünü ekrana değil oğluna tutarsan niye bağırdıgını görürsn baktı hiiiiçte umrunda olmadı emmek istemiyo ondan diyo aldım içirdim sinirden delirdim iyice yemeğide hazırlayamadım az geç hazırladım bi ton onada laf yedim artık sürekli ağlamaktanda robot gibi yaşamaktanda usandım ben zaten güzel bi bekarlık yaşamış biri değilim evlilik hayatımda mahvoluyo resmen eziyet çekiyrm yaa valla psikoloji falan kalmadı bende :((((((((((((((((

10/18/2012 13:20:00

o zaman şu varki senin eşin bence baba olmaya hazır değilmiş. kaç yaşında eşin sorması ayıp. yani biraz özen göstermesi ilgi duyması lazım çocuğa.

10/18/2012 13:41:00

eşimle aramızda 2 yaş var evet evliliğe alışması yeni oldu çocuga askere giderken alışır o zaman :(( 25 yaşında eşim :) işin kötümü iyimi olmadıgı anlamadıgım tarafı ne biliyomusunuz az önceki yaşadığım tel görüşmesi... her kavganın ardından süresi belli belirsiz bi şekilde yaşan tel görüşmesi

EŞİM:gamzemm nasılsın aşkım neden arayıp sormuyosun

BEN:işim var fatih kapatıyorum

EŞİM:noldu bitanem canın niye sıkkın

BEN:fatih sen benmle gerçekten dalga geçiyosun sabah ağzıma ettin çıktın ne yapmam gerekirdi arama dedin konuşma dedin şimdide aramıyorsn diyosun

EŞİM:ne zaman kavga ettik ben öle bişe hatırlamıyorum ben sana kıyarmıyım hayatım sen rüya görmüşün

BEN:tmm fatih uzatma yine aynı kelimeleri kullanıyoruz aptal gibi hissettim kendimi saol akşam görüşürz by

BU YANİ konuşmaya bak liseli salaklar gibi benmle maytap geçiyo bide 2 yıllık evliyiz 1 de nişanlılık desem 3 yıldır her kavgamıuzdan snra bu konuşmalar yaa yemn ediyorum binlerce kez bu konusma olmuştur heralde yapıp yapıp beni delirtip snrada aptal aptal konuşma gamze sen rüya görmüşündür ben sana kıyarmıyım  NE DEMEK YAAAA

şimdi kapadım teli GÜLEYİMMİ AĞLAYIMMI ABEN YAA BNMLE DALGA GEÇEN Bİ KOCAM VAR........

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...