Tetanoz aşısı

04/11/2011 11:22:00

7 ayı dolan arkadaşlar tetanoz aşısı oldunuz mu acaba? Ben aile hekimi çağırdığı için, doktoruma sorup oldum. Aman Allahım inanılmaz yan etkilerini gördüm.Acaba var mı aranızda aşı olan?

Ynt: Tetanoz aşısı

04/11/2011 18:16:00

ılk oldugum tetanoz asısı 2 gun boyunca kolunmda agrı ve sıslık yapmıstı hatta 1 ay snrakı 2.dozunu olmaya cok korktum ama onda hıcbır yan etkıyle karsılasmadım sız ılkını mı oldunuz ıkıncıyı mı?

04/12/2011 07:32:00

Ben ilk defa oldum.Olduğum gün hiç bir sıkıntı yoktu.Ertesi sabah neye uğradığımı şaşırdım.Kafamı kaldıramiyordum,ateşim çıktı,yüzüm kıpkırmızı,sanki başıma güneş geçmiş gibi beynim bulanıklaştı.Hiç halim yoktu.2 gün bu şekilde geçti.Şimdi ben de 2. dozu olmaya korkuyorum.Acaba olmasam ne olur diye doktora sormak istiyorum gerçekten.Siz sahiden çok şanslıymışsınız hiçbir yan etkisiyle karşılaşmadığınız için..Geçmiş olsun.6 ay sonra bir daha olacaksınız değil mi?

04/12/2011 07:51:00

evet ben 5 dozu tamamlamayı dusunuyorum artık bence korkmayın 2.sını cok daha hafıf atlatırsınız nasıl olsa en zorunu atlattınız bence vazgecmeyın cok gecmıs olsun

04/14/2011 06:36:00

İnşallah,dediğiniz gibi gibi olur.Çok sağolun,size de geçmiş olsun.

04/18/2011 09:17:00

ben doktoruma sordum  ve bana hiç olmassam  bile sakıncası olmadıgını söyledi. Bende olmadım saglık ocagından iki defa geldilewr ama ben inatla yaptırmadım en sonunda kağıt imzaladım. Doktoruma tekrar sordum saglık ocagı bu kadar sıkıştırına aynı şeyleri tekrarladfı cok geçmiş olsun.

04/19/2011 11:21:00

Teşekkürler,santalucia:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Haziran da anne olmayı bekleyenler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...