Bebekler icin degisik kahvaltı tarifleri

<1234>
03/10/2013 16:25:00

Bebekleriniz icin yaptiginiz degisik kahvaltilar neler var?tarifleri paylasalim kizlar.ben hemen bir tarif yazayim,devamini bekliyorum.

1corba kasigi misir unu

Findik kadar tereyag

Kibrit kutusu kadar peynir

1tatli kasigi pekmez yada incir-kayisi puresi

1 bardak inek sütü yada formul süt

Tereyaginda misir ununu kavuruyorum,sütü ilave edip muhallebi kivamina getirerek 5dak pisiriyorum.pisdikten sonra pekmez ve peyniri ilave ediyorum.ayriteten icine ezilmis findik ve ceviz de katiyorum.yumurtasini yemediyse onu da minik minik icine dogradigim oluyor.kendiniz her turlu cesitlendurebilirsiniz.

benim oglum bayiliyor bu tarife,ayrica misir unu bebekler icin cok faydali ama organik köy misir unu bulabilirseniz cok daha iyi.bana annem yolluyor tadi da cok daha guzel oluyor

Ynt: Bebekler icin degisik kahvaltı tarifleri

03/10/2013 16:26:00

güzel tarif ellerine sağlık

03/10/2013 16:31:00

Astarte mutlaka dene derim,eminim bayila bayila yiyecek cunku suana kadar bu tarifi sevmeyen bebek gormedim.eyyytttt be ne kadarda emin konustum ama hakaten tadi cok guzel oluyor,ben bile bayila bayila salca oluyorum ogluma yaptigim zaman.sende de varsa guzel tarifler beklerim

03/10/2013 16:35:00

mısır unu alıp deneyeceğime emin olabilirsin. bende tarif yok walla bildiğin kahvaltı veriyorum ben. bazende bulamaç, peynirli omlet falan. geçen gün senin balkabağı çorbasını yaptım bayıldı :) ama öğrenirsem güzel tarifler hem uygularım hemde burada sizinle paylaşırım..

03/10/2013 16:39:00

Ya vaktim olmuyor vaktim olsa bloguma daha ne tarifler ekleyecegimde.sevmis olmasina inan bende cok seviniyorum,bebekler guzel guzel yesinler doysunlar ki biz anneler de mutlu olalim.

03/10/2013 16:48:00

doğru diyorsun o yemeğini iyi yemediği zaman günüm kötü geçiyor...  5karış surat oluyorum:)

03/10/2013 17:31:00

omlet

1 yumurta
1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
yarım çay bardağı süt
1 tatlı kaşığı tam un
 biraz peynir
ince kıyılmış maydonoz
çok küçük tereyağ
(tercihe göre aroma açısından ince kıyılmış sucuk vb)

sıvıyağ sürülmüş tavaya malzeme karıştırılıp dökülür.
kapak kapatılarak pişmesi sağlanır. ters yüz edilerek yeniden pişirilir.

not:tavaya tereyağ koymayın, yanması uygun değildir.
içine ince kıydığınız takdirde istediğiniz malzemeyi koyabilirsiniz. abartıya kaçmayın, kahvaltı bu:)

yanında portakal-mandalina suyu. ekşiyse az pekmez katabilirsiniz.

03/10/2013 17:35:00

Sevra bende senden tarif bekliyordum,sende guzel tarifler vardir eminim diye dusunurken yazdin,supersin ellerine saglik.en kisa zamanda deneyecegim

03/10/2013 17:37:00

kıymalı yumurta

tavaya kıymayı koyalım sulanınca eze eze pişirilem. rendelenmiş domatesi içine katalım biraz da bununla pişirelim. çok pişirmeyin, sulu kalsın. az tereyağ ilave edelim. kurutmadan yumurta kıralım, sarısını pişirmeden beyazını pişirip sarısını en son dağıtalım ve tavanın altını kapatalım.

not: yumurtanız köy ise sarısı fazla pişmesin
kıymayı da kupkuru yaparsanız tadı kaçar.
tava seramik-porselen olursa çok daha iyi olacaktır.

içecek olarak kaynamış elma kabuklarına demlenmiş ıhlamur harmanı.

03/10/2013 17:41:00

Harikasin valla sevra,peki bu tariflerden blogumda seni kaynak gostererek paylasabilir miyim?daha cok kisi faydalanmadi acisindan:)

03/10/2013 17:42:00

balık ekmek

2 yumurta
yarım çay bardağı süt
istediğiniz kadar peynir
ince kıyılmış maydonoz
az karabiber

çırpalım.peynirleri ezdirelim. ekmekleri ufak dilimler halinde malzemeyi emdirtelim peynirleri gerekirse çatalla ekmeğe yaydıralım. az yağda kızartalım.

kabukları soyulmuş zeytin ve domatesle yedirebiliriz.
ısıramayan bebeklere minik lokmalar halinde kürdana bir zeytin parçası bir domates parçası bir lokma balık ekmek dizerek "kolay -zevkli lokma" yapabiliriz.
süt iyi gider.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebeklerde Sağlıklı Beslenmeye Dair Herşey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...