Alt Komşum Şiddet uyguluyormuş !

<12>
04/05/2011 08:18:00

6 yıldır aynı binada oturdugum alt komşum megersem çocuklarını mütamediyen dövüyormuş:(

7 ve 4,5 yaşında 2 erkek , 3 yaşında bir kız çocugu var.

Kendisiyle iletişimimi sıkı tutup elimden geldiginde konuşarak dayak'ın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini sohbet aralarına sıkıştırarak elimden geleni yapmayı planlıyorum.

sizlerin önerileri varmı?

yada çevrenizde bu durumla karşılaşanınız ?

Ynt: Alt Komşum Şiddet uyguluyormuş !

04/05/2011 08:22:00

çocuk esirgemeye birazcık güvenim olsa yapılacak tek hareket oraya başvurmak olurdu. işte böyle elimiz kolumuz bağlı seyirci kalmak zorunda bırakılıyoruz bu eziyete :(((

04/05/2011 08:29:00

valla anlat anlatmaya da... elleri acıyana kadar vurabilen ve bunu söylemekte herhangi bir sakınca görmeyen birine ne kadar zamanda ve ne şekilde ulaşabilirsin bilemiyorum :..(((

04/05/2011 08:29:00

handancım bir anne olarak seni tebrik ediyorum ,annne olmasamda bu konuda duyarsız kalmazdım elbet ama şimdi benm de bir oğlum var ona el kaldırmak onu güçsüzlüğünden savunmazsızlığından yararlanıp ona vurmak ...bunu düşünmek bile istemiyorum onun küçücük kalbşnde nasıl bi yara açtığının farkında bile değil sanırım bu ruhsuz kadın bide övünüyo gibi ellerim acıdı demiş yaa ...

valla onunla konuşup bu boyutu nerelere taşıdığını bilmek lazım belki babanın bile haberi yoktur çok duyuyoruz böle olaylar bence konuşmak lazım belki cidden rahatsızdır yardım alması şarrttır ve senn yardımınla destek alır ne bilym ben iyimser düşünüyorum tabi belki çok bilnçli bi şekilde yaptığn9ı savunadabilir buda bi hastalık muhakkak ama belki cidden bilinçli birinden bişeyler duyması gereklidir ve buda sensindir yani ben böle düşünüyorum bitanem 

04/05/2011 08:41:00

kızlar açıkcası bende pek birşey degiştirebilecegime inanmıyorum , yani kadın öyle görmüş demekki o şekilde yetiştirilmiş , çocugu egitmek için dövmek şart! ama vicdanım için o yavrular için yinede çabalıycam belki en azından 3 yaşındaki kızını dövmesini engellersem bile kar benim için.

ona göre çok normal zaten ,anormal olduguna inandırmak zor ama kafasında soru işareti yaratabilirsem ne mutlu bana

04/05/2011 09:19:00

tatlım süper bir grup olmuş , eline sağlık öncelikle..
konuşmayı denesen diyeceğim ama ne kadar anlar emin değilim ama bir şekilde konuşmak lazım , anlatmak..belki milyarda bir ihtimal bile olsa anlar..örnekler versen , çocuk gelişimini anlatsan.. bir ümit olursun o yavrular için..
bu konuyu anlayamıyorum , ne kadar anlamaya çalışsam da olmuyor bir türlü.. ben bağırdığımda bile vizdan azabından ölürken , bir "anne" nin elleri acıyana kadar vuruyor olmasını aklım almıyor benim..

04/05/2011 10:14:00

Küçücük yürekler neden bu zulme dayanmak zorundadır.Onların anne babaları olmaları onların suçumudur? Çok üzülüyorum üstelik ağlarken bile anne diye ağlayan bir çocuğa bu yapılır mı? Kıyamam.

Bununda çocuk sömürgecilerinden farkı yok ki? Vurunca ne anlıyor ki yazık içim acıdı.Biz bebelerimize bağırmaya bile kıyamazken başka biryerde başkabir çocuk şiddete maruz kalıyor.

Bunu engellemenin tek yolu var polise başvurmak.Bir kere korktuğunda yine döveceğini sanmıyorum.

04/05/2011 10:21:00

Korkarım dövmeye devam eder ama gizli kapaklı olur, görünmeyecek yerlerine vurur ve kimseye de durumdan bahsetmez :((

04/05/2011 10:23:00

:((( off hepizine katılıyorum ayrı ayrı , kesinlikle anne-baba olunmadan önce egitim verilmesi testler yapılması gerekli , araba kullanmak için alınan ehliyet gibi ebeveyn olmak içinde kimlik alınmalı

04/05/2011 12:08:00

aynen handancım , sadece hak edenler anne-baba olmalı..

04/05/2011 12:24:00

ah ah öyle olacak işte sosyal hizmetler dediğin!!!

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuğa Şidette Ve Çocuk İstismarına HAYIR!!

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...