Radyo ve televizyonda canli yayina baglanan arkadaslar icin ortak metin

<12>
02/15/2012 08:04:00

Canli yayinlari dusurebildigimizde heyecandan soylemek istediklerimiz tam olarak ifade edemeyebiliriz veya oneli noktalari atlayabiliriz diye ortak bir metin hazirlayalim dedik. Mutlaka bahsedilmesi gereken basliklari toparlayalim. yayina katilan kisi bu basliklardan kendi cumleleri ile bahsetsin.

mutlaka bahsedilmesi gereken basliklari siralayalim hepbirlikte. en sonunda duzenlemesini ben yaparim.

Ynt: Radyo ve televizyonda canli yayina baglanan arkadaslar icin ortak metin

02/15/2012 09:49:00

hangi metin burcu?

ben derim ki kagittan birsey okumayalim. atlanmamasi gerekn basliklari belirleyelim. baglanan kisi bunu kendi cumleleri ile anlatsin. yazili metini okumak cok yapay oluyor cunku.

02/15/2012 09:50:00

Benim güncellemeye bakar mısınız lütfen hematoloji anabilimdalı başkanının, ibnisinadaki hocanın sözleri mutlaka olmalı...

02/16/2012 11:36:00

Aklima gelen bazi basliklar:

• gamze bizim arkadasimiz ve sembolumuz, amacimiz turkiyede ilik bagiscisi olma bilincini yerlestirmek. Ilik bankasinin buyumesini saglamak
  • bu kampanya sadece Gamze icin degil, ilik nakli bekleyen tum hastalar icin.
  • Saglik bakanliginin bu konuya ilgisini cekmek , SAglik bakanliginin organizasyonu ile bu isin ne kadar kolay yuruyebilecegi. 
  • Yurtdisinda ilik bagiscisi olmak icin kan vermeye bile gerek duyulmadigi: internet uzerinden dolduraacginiz bir form ve size gonderilen bir kiti (yanak icine surulen pamuklu bir cubuk) ilik bankasina gondermek yeterli. bizde neden bu sistem kurulmasin?

02/16/2012 11:42:00

guzel burcu. bunu saglik bakanliginin yapabilecekleri basligi altina koyabiliriz.

ayrica yine saglik bakanliginin yapabilecegi:
hergun hastanelerde binlerce kan aliniyor, bu esnada ilik bagiscisi olmak ister misiniz diye sorulsa insanlara ve onun icin de kan alinsa olmaz mi

02/16/2012 12:40:00

kızılay'ın ilik donörü olmak için de dolaşı kan topladığı gibi ilik için kan toplamasını istiyoruz. hastanelerin böyle bir imkanı yok, 6 gün çalışan insanların da kan vermeye gönlü yok, gönlü olanın izni yok:( şirketlere gelmeyi kabul ederlerse kızılay ekiplerini çağırabilir büyük şirketler...

02/16/2012 12:40:00

bunu sağlık bakanlığına ve kızılaya metin olarak da gönderebiliriz.

02/16/2012 13:27:00

Ortak başlık fikri güzel ama Sağlık Bakanlığı'nın ilik nakli ile ilgili bir kampanyaya müdahil olmayacağını düşünüyorum. Oktar Babuna olayından sonra bu konuda ciddi bir önyargı oluştu malesef. iki gün önce işyeri hekimine kan aldırırken (ki kendisi de pek çok STK'da aktif rol alan, bir dönem Lions Klübü Başkanlığı yapmış bir doktor) bu konuda ciddi çekinceleri olduğundan bahsetmişti. Ben kendi kan örneğimi gönderdim ancak doktorumuzun çekinceleri nedeniyle şirkette konu ile ilgili bir duyuru yapmadım.

02/16/2012 20:20:00

saglik bakanligi bir kampanya ile duyurursa asil cekinceler ortadan kalkar diye dusunuyorum. onun disindaki organizasyonlara insan daha kuskulu bakacaklardir. 

saglik bakanligini olaya dahil etmek icin yol ariyoruz. umarim buluruz.

bunun disinda asil mevuzmuza donecke olursak, aklina baslik gelen yok sanirim

02/17/2012 15:58:00

kızlar ısrarla heryere yazıyorum,OKULLAR buna değinilmeli okullar ve kızılay işbirliğiyle kampanyalar düzenlemeli velilerle büyük bir kitleye ulaşılır,kırsal kesimde evhanımları mesela benim bulunduğum ilde ne haberleri var doğru düzgün nede gider bi yere kan verirler hele gidecekte kargoya verecekler para ödeyip mümkün değil,çocuğuna 5 tl ye kitap almayan insanlar var buralarda, kampanyalar düzenlense yurt çapında gün belirlense ve okulda kızılay gelip alsa kanı ilik bankasındaki örnek sayısı 10 a katlanmazsa adam değilim, ben başvurmu yaptım okula gönderdiler bakalım olur çıkarsa kanı kim alacak hiç bilmiyorum:((bulacam bi yolunu ama mutlaka b olur çıksın inşallah

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...