İki çocuklu anneler düzeninizi nasıl kurdunuz?

07/12/2010 18:23:00

Çalışıyor musunuz, evde misiniz?
Şayet çocuğunuza evde kendiniz bakıyorsanız, aileden veya bakıcıdan yardım alma sıklığınız nedir?
Bu düzenden memnun musunuz? Nasıl olmasını hayal edersiniz?
Haydi tartışalım, dertleşelim, soralım hangi düzenler daha iyi?...

Ynt: İki çocuklu anneler düzeninizi nasıl kurdunuz?

07/13/2010 06:51:00

neden iki cocuklu annelere ozel bir soru?

07/13/2010 06:58:00

Üç çocuklular cevap verebilir mi :)))

07/13/2010 07:33:00

şu an için evdeyim ücretsiz izin kullanıyorum...evde kendim bakıyorum ama yaş farkı fazla olduğu için büyük kızımın bakımla ilgili ihtiyacı yok sadece bazen bebeklik yapmak istiyor canı-saçımı tarar mısın uyurken biraz yanımda kalır mısın gibi-onlarada yetişebiliyorum...ilk 1 ay annem yardıma gelmişti onun dışında işleri kendim yürütüyorum sadece 2 ayda bir gibi temizlik için bayan geliyor düzenden memnunum ilk başlarda biraz canım sıkılıyordu kış olduğu için çok fazla dışarı çıkamamıştık ama şimdi iyiyiz..tüm gün eşim ve kızım yoklar sadece öğlen yemeğe geliyorlardı şimdi yaz eşim yine yok akşam 5e kadar büyük kızda anneannede tatilde ...minikle evdeyiz idare ediyoruz arada özlemini duyduğum tek şey eşimle yalnız kalmak birlikte bir yerlere gitmek...ailemizden kimse yanımızda olamadığı için bunu istanbula annemlere gittiğimizde birkaç saatte olsa yapabiliyoruz...

07/13/2010 07:35:00

esra :))

gulus bi yazsin ona gore anlaticam. hani belki cok cocuklulugu on plana cikaran bir cevap istiyordur, ki zaten basliktan oyle anlasiliyor. bir cocuk da olsa ayni duzen sorusu sorulabilir cunku.

07/13/2010 07:39:00

calismiyorum,yardimcim yok,benim secimim.kizim oglene kadar anaokulunda.o gelene kadar disarda yapilacak islerim varsa onlari hallediyorum genelde.o geldikten sonra biraz evde dinleniyor sonra bazen beraber bir seyler yapiyoruz ya da sitenin bahcesine cikiyoruz. Aralarda bebek uyuyor,uyaniyor.emiyor,bezi degisiyor :) Aileden kimse yok Istanbul'da. Yurtdisindan geri doneli 2 ay oldu  zaten,burdaki yasama alismaya calisiyoruz henuz.

07/14/2010 06:16:00

Pamukelma ve EsraEA, evet çok çocuklulara yönelik bir soru. Nedenini çok çocuklu olan hemen anlar. En tatlısından 2 çocuğunuz bile olsa biri birini oyuncak gibi görüyorsa işiniz ikiye katlanıyor. Yardımcısız, yardımcılı, nasıl yapılıyor. Çalışmayan anneler saat 07:00'den akşam 09:00'a nasıl bir iş "bölümü" yapıyor. Çalışanların kafalarını ne meşgul ediyor? Vesaire...

07/14/2010 08:07:00

tek çocukla iki çocuklu hayat arasında çok fark olacaktır. bugünlerde ben de bunu düşünüyorum. ikinci doğduğu zaman ilki okula başlamış olacak. bugüne kadar hiç uyanmadığı bir saatte kalkıp kahvaltı yapacak, servise bindirilecek. ben oğlumu büyütürken yardımcım yoktu ve hiç durmayan bir bebekti, o zaman bazı günler yemek pişiremediğimi hatırlıyorum ama artık öyle bir lüksüm olmayacak. artık her gün düzenli olarak yemek pişmek zorunda. akşamüstü inip onu servisten alacağım, ödevi varsa yardımcı olacağım. her zaman oynadığımız oyunlar, okuduğumuz kitaplar için ona vakit ayırırken, bebeğin uyutulması, emzirilmesi, akşam yemeğinin hazırlanması, bulaşık makinesinin doldurulup boşaltılması... belki bir kıskançlık sorunu da olacak. 

çok sıkıştığımda yardım isteyebileceğim kimsem yok. aileler başka şehirlerde yaşıyorlar.

sonuçta şu an beni ne beklediğini hiç kestiremiyorum. ilk bebeğime hamileyken doğumdan sonraki işlerin üstesinden tek başıma gelebileceğimi biliyordum ama şimdi aynı şeyi söyleyemiyorum. daha önce hiç yardımcı tecrübem olmadığı ve doğumdan sonra evde bir yardımcı fikrine pek alışamadığım için de ne yapacağıma karar veremiyorum.

iki veya daha çok çocuklu annelerin özellikle doğumdan sonraki ilk yıl yaşadığı tecrübeler o bakımdan bana da bir fikir olacak.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ALTERNATİF ANNE

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...