YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

Ynt: YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

03/01/2012 12:15:00

Gülcan Burçak +111111

03/01/2012 12:51:00

arkadaşlar perpa yönetimi ile görüştüm, diyorlar ki çapadan veya resmi bir yerden dilekçe getirin bunun asılması uygundur diye ancak öyle asabiliriz.

bir de dediler ki, zamanında hatırlarsanız oktay babuna diye biri için çok büyük kampanya yapıldı, perpaya da kızılay çadır gönderdi, bir hafta boyunca kök hücre bağışı için kan alınmış... kızılayla görüşürseniz lokal çadırlar açar dedi.

şu anda da perpada kızılay normal kan bağışı için çadır kurmuş, gittim dr ve hemşireler ile görüşmeye. Allaaam hemşireler gıcık etti beni, diyor ki kadın yaa bu kadar büyütmeye ne gerek var zaten bir sürü kan toplandı, uyar onlardan biri. Bir carladım kadına, konu sizin çocuğunuz olsa böyle mi düşünürsünüz gerçekten diye. Dr araya girdi, öyle demek istemedi diye.

Dedim şöyle bir kenarda kök hücre için de alsanız ne olur. O da Kızılayla görüşmeniz lazım dedi ille de. Sonuçta resmi bir yerden gelmediğiniz için böyle birşey yapamayız dedi. Nihalin ablasını örnek verdim, resmi değil ama oluyor işte diye. Aman nuh diyor peygamber demiyorlar.

Neyse sonuç itibariyle, çapadan veya başka resmi bir yerden afiş asılmaya uygundur diye yazı lazım ve Kızılay yönetimiyle görüşmek lazım. Zamanında çadır açmışlarsa şimdi de açarlar... Ne dersiniz?

03/01/2012 12:54:00

çok güzel deriz.. de biz bir kurum değiliz dolayısıyla yapacağımız bireysel başvurudan ibarettir, çapa'nın o yazıyı yazması Sağlık bakanlığına bağlı, kızılay ha keza... yani maalesef iş çıkmaz oradan

03/01/2012 13:00:00

çapa değil de başka bir resmi yer olamaz mı acaba yaa? hadi kızılayı geçtim şimdilik de... dernek de resmi sonuçta, ille de çapa demediler aslında, örneğin sağlıkla ilgili veya gamzenin kampanyasıyla ilgilenen bir dernek biliyorsanız onlardan alsam yazıyı?

nihal, ablan resmi bir yazı almış mı kök hücre bağış formundan başka?

03/01/2012 13:02:00

Her ne kadar biraz haricten gazel okuyor gibi olsam da daha once gorus bildirdigim icin yazayim, ben destegi artirmayacagina inanarak linke olumsuz gorus verdim ama sizler artiracagina inaniyorsaniz bence de link vermekten birsey olmaz :)

Eline saglik tum ugrasanlarin

03/01/2012 13:04:00

Esra hayır biz bir yerden resmi yazı falan almadık formu da internetten bastık kendi çabalarımızla oluyor maalesef bazı şeyler. Çapayla görüştük elden teslim almayı kabul ettiler olan bu yani elimizde öyle yazı falan yok.

03/01/2012 13:09:00

ben de habire sizi örnek verdim zaten perpadakilere. yani canı gönülden isteseler asarlar, kırk kere anlatmaya çalıştım, hatta dedim bu bir vicdan meselesi.. neyse bir çapayı arayıp sorayım dicem ama Bige'nin dediği gibi sağlık bakanlığına bağlı o da... :(

03/01/2012 15:34:00

Oncelikle benim daha evvel  'neden reklam verilmemeli'yi anlatmaya calistigim yaziari ve ben yokken yazilanlardan Banu ve Burcu'nun su yorumlarini okuyun lutfen:

25.02.2012
Bige, ben avmlerin vs reklaminin yapilmasina hic sicak bakmiyorum. Yardim kampanyasinda reklam kullanilmasi absurd. Fakat masraf ustlenmislerse sponsorluga giren bir sey yapiyorlarsa baska bir durum. Afisleri bastiran, masraf ustlenen yerlerin isimlerini yazalim derim. Soylediklerinden hepsi yapti mi bunu?

27.02.2012 
Afis bastirmak veya ucret almadan afislerin asilmasi zaten onlarin herkes gibi gonullu olarak bu duruma katkida bulunmalari demek. Destek olduklari icin bloga isimlerini yazmak makul olabilir ama hala cekimserim bu konuda. 
Soyle bir sey  yaptim: 

27.02.2012
Isimleri vermek yeterli gorundu bana Bige. Sebebini anlatmaya calisayim. 
Ticari kurumlarin web sayfalarinda kampanyaya dair bir destek varsa ona link vermek mantikli geliyor. Fakat bir seferlik maddi destekle isimlerinden soz etmek haricinde sayfalarina link verince dogrudan surekli olarak reklam almis oluyorlar. Yaptiklari maddi destegin devamli reklam karsiligi gibi bir alisverise donusuyor olay. 

Simdiye kadar sayfada verdigim linklerin hepsinde 'destek' icerigi var, o icerik kaldirilirsa link gider, isim kalir gibi dusundum hep.

28.02.2012
Ben kesinlikle bloga reklam konmasina karsiyim. Amacimiz bilginin mumkun oldugunca fazla gorunmesi, evet ama bu arada sirketlerin reklamini yapmak degil. Zaten blog arama motorlarina acik. Sirketlerin isimleri blogda oldugu icin blogda bulunun herhangi bir bilgiye ulasmak isteyen biri sirketlerin isimlerine ulasabilecek; her halukarda reklamlari oluyor yani. Koysunlar sayfalarina ilik bagisiyla ilgili bir bulten, o zaman amaca hizmet ettiklerinden link verilir.

29.02.2012
Reklam ile tamamen gonulluluk uzerine baslamis ve ilerleyen bir kampanyanin ortusmeyecegini vurguluyorum. Zaten her halukarda kampanya ile ismi gecen sirketlerin adi bir arada gorundugunden senin dedigin kadar olmasa da bu sirketlerin yeterince reklaminin yapildigini dusunuyorum. Baskalarinin umursamadigi bu konu hakkinda cok fazla tartistik bence. 

6 saat önce

Link vermenin -isin prensip yonlerini birakirsak- potansiyel bir sakincasi linki tiklayan kisinin bizim sayfamizdan uzaklasmasi. 

Ben de link verip ise ticari bir boyut katilmamasini daha icime sindiriyorum. Destek vermeyecekken sirf link var siye verecek firma oldugunu sanmiyorum.

Ancak su yapilabilir: biz kendimize bir banner hazirlayabiliriz. Nurtuia'daki kadar buyuk dgil, sayfanin saginda duracak tip bir banner mesela. Destek veren firmalara, yine isi ticari anlasma havasina sokmadan sayfalarina banner koymak isteyip istemeyeceklerini sorar ve bannerini olursa biz de link erebiliriz size o banneri koydugunuz da gorulsen diye gibi birsey soyleyebiliriz. Ama her halukarda isin bir anda ticari bir havaya burunmesi kOnusunda cok bicak sirtindayiz gibi geliyor. Hic bu islere girmemek daha guvenli geliyor.

Destek verenlere bunun karsiliginda ticari bir kazanc da elde edecekleri hissini verirsek 'bunun arkasindan tanitimimiz icinbir de bunu yapin, biz de sunu yapalim' gibi oneriler de gelecektir. Gerek yok bence, imkani olan tum gercek ve tuzel sahislarin desteklemesi zaten beklenen, fayda vaadimiz olmamali gorusundeyim.

burcu_ayaz 2Y 

6 saat önce

Ben sırf link verilecek diye, afişi kabul etmeyecekken etmeye karar verileceğini sanmıyorum açıkçası. Sonuçta mail atılırken bu teklif edilirken link verilecek gibi bir vaatte bulunulmuyor. O yüzdne bence olmaması daha iyi gibi.

babu 2,5Y 

6 saat önce

Bige, bicak sirtindan dusup dusmemek tabi ki bizim elimizde ama bak mesela link vermek ve vermemek noktasinda farkli gorusler cikiyor. Bir baska talep daha gelirse ayni sey olacak. Bir noktada birileri oyle cok ticari oluruz diyecek digerleri buna katilmayacak.

Bana 'destek veren hicbir kisi ve kurulusa ticari bir fayda saglanmayacaktir' prensibini koyup ilerlemek daha guvenli geliyor. Yoksa sirf link verdik diye bence ne destekcimiz artar ne de bir anda bizim durusumuz bozulur.

**********************************************************************************************************
Benim bildigim kar amaci gudulmeyen bu tur gonulluluk uzerine kurulu kampanyalarda reklam verilmez (verilir diyorsaniz lutfen bir ornek gosterin). 

Reklam vermek amacimiza ters dusen bir sey. 

Aksine, eger reklam karsiliginda yardim edecegini soyleyen sirketler olursa ayiplanmali. Hayir zaten destek emailinde kimseye reklam veririz gibi bir vaad yok. Boyle bir talepte bulunuldugunu da duymadim. Destek olanlara reklam vermekte neden bu kadar israr ediliyor hic anlamiyorum. 

Bu durumu reklama cevirme gibi bir amaci olan sirketler olursa bir ebulten, video, afis hazirlayip sayfalarina koysunlar. Boylece amaca hizmet edip daha cok insana ulasilsin.

Fakat hic bir sekilde tesekkur amacli hazirlanmis bir sayfaya reklam konulmamali. Bu tamamen yanlis anlasilabilecek bir duruma sokar bizi. Sonucta biz Gamze uzerinden insanlara bilgi vermek amaciyla kurduk bu sayfayi. 

Su ana kadar o sayfada kampanya destegi belgelenmemis hic bir sanal ortama link verilmedi.

Daha evvel soyledigim, Banu'nun da dedigi gibi dilerlerse bir bilgi, banner, logo, ebulten, video ya da afisin kendisini sayfalarina koyarlar; hem ortak amac icin calismis olurlar, hem de blog sayfasinda sayfalarinin o ilgili bolumune link verilir ve reklamlari da olmus olur. 

03/02/2012 08:00:00

Reklam vermiyoruz ya da almıyoruz ki ama....Sadece destek olan isimler -şayet tıklanırsa- açılacak o kadar...Ben bunda ne sakınca var okuyorum okuyorum göremiyorum...Hatta bana bir nezaket örneği olarak bile görünüyor bu durum...
Cezai bir müeyyidesi ciddi bir sorumluluğu var da ben mi bilmiyorum?? Varsa böyle bir konu elbette düşünülmeli hatta bu kadar tartışılmamalı bile ama yoksa böyle bir şey nedir ki?? Neden açılmasın??? Jest olmaz mı aynı zamanda...

03/02/2012 08:20:00

Link verilmesi,diğer firmalar tarafından teşvik edici olur bence. 

örneğin bir avm'nin linki orda gozukuyorsa, sırf rekabette geride kalmamak için diğer avm'yi teşvik edici olabiliyor bu tip şeyler. 

Veya kampanyada yer alıp almaması için de bloga girince kimlerin olduğunu görmesi, nasıl bir kampanyada yer alacağına dair kendini ve markasını güvende hisseder. Sadece annelerin oluşturduğu bir kampanyaya destek oluyorum diye yalnız hissetmez kendini, aksine bizim yaptığımız şeylerin ne kadar güçlü olduğunu görür. 
sonuçta bir markanın ve sanatçının burada destek vermesi farklı. 

Kısacası; 
Sonuca, amaca ulaştığı sürece de bizim yanımıda olanalrın linki, ismi, reklamı yapılmasının sakıncası yok. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...