YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

Ynt: YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

03/02/2012 09:53:00

Bu son yazilanlar iyiniyetinden kusku duymadigim uyarilar cok onemli dikkate alarak ilerlemek daha saglikli olacaktir eger isimlerinin gecmesinde ve tesekkur edilmesinde bu tarz sikinti olmayacaksa link vermeden isimleri gecebilir sadece

03/02/2012 13:13:00

Su an sayfada en basindan beri oldugu gibi yardim eden sirketlerin isimleri var zaten. Sirketlerin destegi gormezden gelinmiyor, tesekkur ediliyor yani. 

O blogda ismi gecen her kuruma (Nurturia, Eksi Sozluk, Twitter, Facebook vs.) verilen linkler ana sayfalarina degil 'ilik bagisina'  olan destek sayfalarina verilmistir.

Turkcell olsaydi destek olan, hep ama hep dedigim gibi destek olduklari video, banner, logo benzeri gorsele link verilirdi. Aynen su an nasil yapiliyorsa.

Jorjha su an aramizda isin ticaretle ilgili teknik detaylarini en acik sekilde veren kisi. Yazdiklari cok onemli. Lutfen tekrar tekrar okuyun.

Gamze'nin adina acilan bir blogda, email atan insanlarin dogrudan Gamze'ye yazdigi bir blogda kurumlara reklam vermenin cok sakincali oldugunu vurguluyorum. 

Neden?
Ben tekrar tekrar yazdim, bu sefer Jorjha'nin yazdiklarindan alintilayayim: 
"bir şahsi sayfaya kurum kuruluş ticari tanıtım sayfasına yönlendirici bir link alırsan bu ticari tanıtıma girer."

03/02/2012 15:13:00

Meryem hn en son ne durumdayiz peki?zaten bazi kurum ve kuruluslar tesekkur sayfasinda yer aliyor cepten bakabildim ancak ellerinize saglik bu arada.bu kurumlarin link verilmesi gibi bir talebi olmamistir sanirim.bu durumda yeni kurumlar ancak boyle bir link verilirse mi yardimda bulunacak , kusura bakmayin bu noktayi kacirdim artik sanirim :(

03/02/2012 15:30:00

Gul, bu sorunun cevabini ben de bilmiyorum.

Blogda zaten sirketlerin isimleri yazili. 
Basindan beri "sayfalarinda 'kemik iligi bagisina' destek adina bir sey varsa link verilir, diger turlu blogda isimlerinin olmasi kafidir" diyorum.

Kurumlarin boyle bir talebinin olduguna dair hic bir sey duymadim.

03/02/2012 16:42:00

Eger bu soruya cevap verebilecek varsa ltf daha net aciklayabilir mi? Ona gore bu konuya bu kadar enerji ve zaman ayirip ayirmamaya karar verip sesimizi daha fazla nasil duyurabilirize odaklanalim?

03/02/2012 17:07:00

gecmiste uzun zaman reklam, halkla iliskiler, sosyal sorumluluk projeleri vb islerden sorumlu oldugumdan sanirim konuyu kafamda dondurup durmaktan kendimi alamadim ve son mesajimda farkli yorum yaptiysam da yine link konusunun icime sinmedigine karar verdim. sebeplerini aciklamak istiyorum:

- sirketler sosyal sorumluluk projelerine ve stklara destek verir ve bunun karsiliginda hem reklam ister hem kendisi de bunun reklamini yapar, dogru. ancak bu 2 tarafin da kurumsal bir yapi oldugu durumlarda gecerlidir. cok daha buyuk projelerdir. sirket bir projeye destek verirken projenin icerigi kadar kendisine saglayacagi katkiyi da gozonune alir. stk sirkete destek icin giderken onerdigi pakette sirketin cikarlarini da yazmaktadir, uzerinde pazarliklar da yapilir. amator bir ruhla degil  bir sirket yonetircesine yapilmaktadirlar ve 2 taraf da bu konudan karsilikli cikar saglamaktadir. (stk lar da kar amacli kuruluslar olmasa da personel vb karsilamalari gereken pek cok giderleri vardir)
- bizim hareketimizin guzelligi  yukarida anlattigimdan cok farkli bir noktada olmasi diye dusunuyorum. 'bir anne var, arkadasimiz. biz de anneyiz. onun kurtulmasini istiyoruz. hatta onla beraber hasta olan pek cok kisinin. bir vaadimiz yok kimseye, vaatte bulunabilecek bir yapi degiliz ki zaten, oyle bir iddiamiz yok, oylesine bir araya gelmis anneleriz. insan caninin degerini biliyoruz. sesimizi cikarmamizda bize yardim eder misiniz? bakin insanlarin kurtulmasina da destek olursunuz boylece.' Cok naif, cok guzel bir soylem. Bunun sonuna eklenecek 'ustelik size sitemizde tesekkur ederiz/sitenize link veririz' ifadesi bir anda herseyi degistiriyor bence. bu birkac kobi kazanmamiza yarar mi bilmiyorum (ve ben buna gercekten inanmiyorum) ama genelde daha fazla sey kaybettirecegini dusunuyorum. 
- yukarida yazdiklarimi gozardi edersek bile bir vaadde bulunmanin bu vaatler uzerinde pazarlik dogurma potansiyeli olduguna inaniyorum. 
- sadece isim vermek (ki bence bu bile cok gerekli degil) bu bir grup annenin sesini duyurdugu mecrada tesekkurudur. tanitim degildir (elbette sirket icin iyi birseydir adinin orada gecmesi ve guzel bir jesttir ama bizim yaptigimiz ve amacimiz bu degildir) ama link vermek burada yazildigi gibi ticari bir davranis bicimidir. ustelik kimler destek vermis diye bakan birinin linke tiklayip o siteye gitme ve eger oyle bir fonksiyonu varsa alisveris yapma ihtimali kucuktur hatta bence negatif tanitim gibi bile olabilir boyle konuda yer alan bir linkin. bunu suna benzetiyorum. bir derdimizi mahalledeki shen bakkal cozdu. konu tv'ye yansidi. biz tv'de 'shen bakkalin sahibi huseyin bey'e buradan cok tesekkur ederim. bana yardimci oldu' dersek insanidir, 'sen bakkal cumhuriyet mahallesi 3 nolu sokaktadir' dersek ticaridir. 
- daha once destek veren sirketlere boyle bir vaadde bulunulduysa veya talep eden olduysa veya bundan sonra boyle bir taleple gelen olursa o olay bazinda konusmayi oneriyorum. 
- zaman zaman konusuldugu gibi gamzeyi kurtardiktan sonra ilik bagisi isini hep gundemimizde tutup bu konuda daha organize bir yapida ilerlemeye karar verirsek o noktada kendimizi farkli konumlayacagimizdan bu konunun en bastan ele alinip degerlendirilmesi gorusundeyim. elbette hukuki boyutlarini da tarttiktan sonra. 

cok uzun oldu, isimi ozlemis miyim ne. :) her halukarda cok guzel seyler yapiliyor. bu yazismalarin baska bir seyden kaynak calmadigini saniyorum. beraber birseyelr yaparken meseni bir sekilde prensipleri olusturmaya calismak guzel bir sey bence. 
herkese sevgiler...

03/16/2012 07:21:00

Selway outlet AVM 'ye Uygun gördükleri yerlere  afişler asıldı. Yönetim ve Güvenlik görevlileri asmama yardımcı oldular, sağolsunlar.
fotoğraflar burada .. http://www.facebook.com/media/albums/?id=100001352550504

03/16/2012 16:02:00

Yaptıklarınızı az önce Gamzenin ağzından okudum blogundan.... Tebrikler ve teşekkürler.... Sevgiler hepinize ve Gamzemize... Canım Gamzem bu geçici kavuşma yakında ömür boyu kavuşmaya dönecek inşallah... Çoooook sevindim... Daha çok sevindirici haber alacağız inş... Sevgiler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...