YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

Ynt: YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

02/28/2012 07:04:00

Meryemcim aynen dediğin gibi oluyor ancak ben bu noktada varsın "reklam amaçlı" yapsınlar, yeter ki işimiz görülsün noktasından bakıyorum. Biri insanlığından yapıyordur ve link verilmiş verilmemiş umursamaz (ki bence de doğrusudur) fakat diğeri buranın "reklam yapmasına fayda sağlayacağı" amacıyla harekete geçebilir. Şu an bulunduğumuz noktada, kişilerin/kurumların amacı ne olursa olsun "en fazla nasıl görünürüz"ü önemsiyorum şahsen, o yüzden de reklamları olmasından rahatsız olmam.

Yine de dediğim gibi genel olarak nasıl bir tercih çıkarsa öyle yapalım bana uyar ;)

bence de yeni tag şart.. çok dağıldık zira... 3 tane sürekli yürüyen var, onun yanısıra yazım hataları vs değişip duruyor. benim de aklımdan #osensin geçiyordu... afişle de uyum içinde, karakter sayısı az, türkçe karakter kullandın kullanmadın sıkıntısı yok.. ama buna da lütfen birlikte karar verelim

02/28/2012 16:07:00

Bige, konusalim bunu grupta, tartismaya acalim o zaman.

Ben kesinlikle bloga reklam konmasina karsiyim. Amacimiz bilginin mumkun oldugunca fazla gorunmesi, evet ama bu arada sirketlerin reklamini yapmak degil. Zaten blog arama motorlarina acik. Sirketlerin isimleri blogda oldugu icin blogda bulunun herhangi bir bilgiye ulasmak isteyen biri sirketlerin isimlerine ulasabilecek; her halukarda reklamlari oluyor yani. Koysunlar sayfalarina ilik bagisiyla ilgili bir bulten, o zaman amaca hizmet ettiklerinden link verilir.

Yeni tag konusunda cok haklisin. Turkce karakter sorununu iyi dusunmussun. #osensin guzel, simdi aklima gelen #hayatkurtar oldu. Carpici olsun, "nasil?" dedirtsin insanlara. Bir de 'tag'i tek basina ya da diger 'tag'ler ile bir arada twitlemektense muhakkak blog adresiyle gonderilmesi lazim. Blogda insanda merak uyandiran cok sey var, istedikleri her tur bilgi var. Bence etkili olacaktir.

Aylin, aldim mesajini, sagol. Bu e-bulten nasil yayinlandi, simdi neden bulunamiyor, biliyor musun? 

02/28/2012 21:58:00

açalım.. istersen sen aç istersen ben açayım başlığı.. nasıl diyorsan

hayatkurtar da mantıklı tag olarak, merak uyandırır.. öte yandan o sensin afiş olarak her yerde görülen slogan olacak 
avmde gezmekte olan adam twitterını açtığında yine osensin 'i görünce daha dikkat kesilebilir gibi geliyor bana.. bence de sitenin adını tweetlere eklemek şart, tek sıkıntı karakter kısıtlaması tabii

02/29/2012 02:28:00

Anlamiyorum neden burada sadece bizler yazisiyoruz? PEk cok insan goruyor bu konuyu ama tek kelime yazmiyor. 

Bir ustte soylediklerim konusunda fikrini belirtmemissin Bige. Reklam ile tamamen gonulluluk uzerine baslamis ve ilerleyen bir kampanyanin ortusmeyecegini vurguluyorum. Zaten her halukarda kampanya ile ismi gecen sirketlerin adi bir arada gorundugunden senin dedigin kadar olmasa da bu sirketlerin yeterince reklaminin yapildigini dusunuyorum. Baskalarinin umursamadigi bu konu hakkinda cok fazla tartistik bence. 

02/29/2012 06:42:00

fatoşa katılıyorum bu konuda. gün içinde mail atıp duruyorum oraya buraya :(

02/29/2012 12:10:00

onu ben de anlamıyorum Meryem ve iki gün sonra "kendi kafanıza göre iş yaptınız" da denecek üstelik :))

valla reklam konusunda söyleyeceğimi söylediğim için tekrarlamadım, benim için reklam amaçlı da yapılsa, insaniyet namına da yapılsa amaca ulaştığı sürece sakıncası yok... 

destek sayfasında sadece ana sayfanın son kaydı olarak mı var afiş işi? bir süre sonra avmlerde afişlerin fotolarını da çekip yayınlarız diye düşünüyorum ayrı bir afiş bölümü mü olsa? hem senin yaptırdığın diğer afişi de koyarız, kaynağın aynı yer olduğu da görülür.

bu arada http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/2c767bdb-a892-4b67-971b-a0050094213f/1/afis-asacak-avmler buradan kabul eden avmlerin güncel listesine ulaşabilirsin ;)

03/01/2012 08:35:00

link verilmesi diğer firmalrı teşvik edecektir diye umuyorum.. herhangi bir sakınca olduğunu sanmıyorum

03/01/2012 08:39:00

bir sakıncası yoksa şayet desetk verenlerin linkinin de açılmasında sakınca yok bence...Mesela açılan linklerinde direkt Gamzeye destek verdikleri bir görünytü olursa şahane olur bence

03/01/2012 08:40:00

her yol mübah diye düşünüyorum bende bu süreçte!

03/01/2012 08:41:00

link verilmesi hem yardımcı olan firmayı onurlandıracaktır, hemde diğer firmalara teşvik olabilir düşüncesindeyim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...