YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

Ynt: YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ

03/01/2012 08:48:00

bence link sitelerine açılsın, destek vermeye daha ılımlı bakar firmalar. Maalesef firmalar (temelde) kar etmek üzerine kurulmuş yapılardır. Günlük ciro ile çalışmazlar, dah çok kar etmenin yoluna bakarlar. Sosyal sorumluluk projesinin de en en en dibinde marka isminin çok daha geniş ve farklı noktalara ulaşabilmesi yatar. Bu arada insaniyet de faydalanır, iyi de olur. Biz de bence firmaların avmelerin linklerini verirsek daha da katkı yapacaklardır diye düşünüyorum.

03/01/2012 09:01:00

Link vermenin -isin prensip yonlerini birakirsak- potansiyel bir sakincasi linki tiklayan kisinin bizim sayfamizdan uzaklasmasi.

Ben de link verip ise ticari bir boyut katilmamasini daha icime sindiriyorum. Destek vermeyecekken sirf link var siye verecek firma oldugunu sanmiyorum.

Ancak su yapilabilir: biz kendimize bir banner hazirlayabiliriz. Nurtuia'daki kadar buyuk dgil, sayfanin saginda duracak tip bir banner mesela. Destek veren firmalara, yine isi ticari anlasma havasina sokmadan sayfalarina banner koymak isteyip istemeyeceklerini sorar ve bannerini olursa biz de link erebiliriz size o banneri koydugunuz da gorulsen diye gibi birsey soyleyebiliriz. Ama her halukarda isin bir anda ticari bir havaya burunmesi kOnusunda cok bicak sirtindayiz gibi geliyor. Hic bu islere girmemek daha guvenli geliyor.

Destek verenlere bunun karsiliginda ticari bir kazanc da elde edecekleri hissini verirsek 'bunun arkasindan tanitimimiz icinbir de bunu yapin, biz de sunu yapalim' gibi oneriler de gelecektir. Gerek yok bence, imkani olan tum gercek ve tuzel sahislarin desteklemesi zaten beklenen, fayda vaadimiz olmamali gorusundeyim.

03/01/2012 09:04:00

sayfadan uzaklaşmaması ayrı sekmede açılmasıyla sağlanabilir Banucum, bir de gelen teklifleri değerlendirecek olan biziz neticede bıçağın sırtından düşüp düşmemek bize bağlı diye düşünüyorum

valla benim de gönlüm herkes sadece insaniyet namına çalışsın diyor demesine de maalesef yaşadığımız dünya öyle değil...

neyse bakalım Meryem gelene kadar maksimum görüş belirtilsin bir neticeye bağlarız

03/01/2012 09:07:00

herşeyin bir güzel tarafı olduğu gibi bir de kötü ya da negatif yönü vardır. Olaylara nereden baktığına bağlı. 

ben derim ki; çıkarlarımız aynı yönde ise bundan insanların nasıl nemalandığı çokta önemli değil.

03/01/2012 09:14:00

Bige, bicak sirtindan dusup dusmemek tabi ki bizim elimizde ama bak mesela link vermek ve vermemek noktasinda farkli gorusler cikiyor. Bir baska talep daha gelirse ayni sey olacak. Bir noktada birileri oyle cok ticari oluruz diyecek digerleri buna katilmayacak.

Bana 'destek veren hicbir kisi ve kurulusa ticari bir fayda saglanmayacaktir' prensibini koyup ilerlemek daha guvenli geliyor. Yoksa sirf link verdik diye bence ne destekcimiz artar ne de bir anda bizim durusumuz bozulur.

03/01/2012 09:15:00

ayrıldığımız nokta o işte Banucum ben destekçinin artacağını düşünüyorum :))

03/01/2012 09:30:00

aslında hiçkimsenin reklamı yapılmamalı  diye düşünüyorum ama..işin ucunda hayat,hayatlar var..sırf reklam olsun diye bile bu işe el atacak birinin,en az bir hayatı kurtarma olasılığı var..bunu düşününce,destekçi bir kişi bile artacaksa,reklamını yapmayalım diyemem..bir kişi kan versin diye değilmi bu kadar uğraş..

okan programda ne demişti hatırlarsınız,"işe yarayacaksa ben burda sabahtan akşama sağlık bakanını överim"..

03/01/2012 09:54:00

amacımıza ulaşmamızı sağlayacak kolaylaştıracak herşey uygundur benim için.

03/01/2012 10:05:00

Link yayınlanmasın diye düşünenleri anlıyorum sanırım. Bir bedele katlanmadan reklam, dolayısıyla da gelir elde etmiş olacaklar. Varsın etsinler. Hem gerek afis basımında gerekse dağıtımında kendilerince çok güzel destek oldular, maddi manevi harcamalarda bulundular.

Ben de linki vermenin zararı olmayacağını hatta iyi olacağınıu düşünenlerdenim.

Bu noktaya takılıp kalmayalım derim.

03/01/2012 11:46:00

Bence böyle önemli, hayati bir konuda elini taşın altına koyan (yapabildiğince, gücü oranında) her kim olursa olsun herkesi yazmalıyız.

Firmalara gelince, (yıllarca ekonomi muhabirliği yaptığımdan çok yakınen biliyorum), firmalar kesinlikle teşvik oluyor bu şekilde isimlerinin anılmasından, yazılmasından.

Sosyal sorumluluk  diye bir olgu yokken bundan 10 sene önce, şimdi sosyal sorumluluk projesi yürütmeyen firmalara "iyi gözle" bakılmaz ekonomi camiasında. Ya da şöyle söylemek daha doğru; sosyal sorumluluk projeleri üretmek  üretilenlerde yer almak firmalar için çok teşvik edici bir artıdır.

Dolayısıyla, isimleri zikdretmek, linklerini vermek diğer firmalar için de özendirici olacaktır.

Böylece, şunlar da destek olsun, bunlar da bir şey yapsın diye "tırmalamamıza" çok gerek kalmayacak belki de. Bir maille işi bitireceğiz...

Özetle bence linkleri konulsun. Reklamlarının yapılmasının hiçbir sakıncası yok.

(Misal, Gül Gölge de kan verirken fotolarını filan çektirdi, yayınlandı bunlar. E ona da mı reklam/şov yaptı diyeceğiz? Linki verilmedi blogda tabii:P ama fotoları, vs yer aldı)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...