gaz

03/07/2010 08:24:00

bebeğimin gece gaz problemi oluyor ne önerirsiniz

Ynt: gaz

03/07/2010 15:48:00

rüzgar emir ilk 4ay çok gaz problemi yaşadı oğlumun öyle can acısını görünce kahroluyordum bilmiyorum sizinkide ileri derecede mi ama büyüklerimizin önceden bebeklerde kullandıkları adı yel cevizi(muskat)olarakda geçiyor  kullandım anne sütüne bir çay kaşığına çok az bıcağın ucuyla rendeleyin düzenli olarak hergün verin hiçbir yan etkisi zararı yok tamamen doğal ben öyle önüne geçtim.Daha sonrada kuzenim doğum yaptı onada önerdim onun bebeğide biberonla mama yediği için çok gazı oluyordu şuanda onlarda başetmiş durumdalar,birde bunu kullanmak istemezsen SAB adında bir gaz ilacı var bunuda kuzenim bana önermişti aldım fiyatı 30ytl her eczanede bulunmuyor yurt dışından geliyor bu ilaç büyük eczanelerde bulabilirsiniz  kullanabilirsin gönül rahatlığıyla daha 3hbebeğin önünde 3ay var 4aydan önce gitmiyor gaz sancısı:(bi an önce önlemini al sevgiler...

03/09/2010 13:08:00

aynı sorunu ben de yaşadım.hatta bir geceyi hastanede geçirdik ağrısından.myo-oil diye bitkisel bir yağ var doktor verdi bize ,ayaklarının altını bu yağla ovun.ya da elma yağı ile.ben çok rahat ettim.

03/16/2010 21:24:00

Muskatı ben oğluma içiremedim nasıl veriyorsunuz?

05/10/2010 09:13:00

BEN BEBEGİM 2 HAFTALIKKEN KULLANMAYA BASLADIM.ETKILI BİR BAHARAT.KENDIMDE KULLANDIM..SUTUMDEN GAZ GECMESIN DIYE.
GAZ CIKARMASINI KOLAYLASTIRIYOR.KAKASINI DUZENLIYOR.MISIL MISIL UYUTUYOR.
HERKES FARKLI SEKILLERE KULLANIYOR.BEN RENDELEYIP ZEYTIN YAGIYLA KARISTIRDIM.MAMALARDAN SONRA EMZIGI BATIRIP VERDIM .COK KULLANILMAMASI LAZIM .0-3 AY ICIN AZ KULLANIMDA IYI.
DAHA SONRASINDA DOKTOR BABULINE DIYE BIR BITKISEL SURUP VERDI ONU KULLANDIM..COK ETKILI OLDUGUNU DUSUNMUYORUM SISE BITMEDEN ARKADASIMIN TAVSIYESIYLE NURSE HARVEY KULLANMAYA BASLADIM..HALA KULLANIYORUM.GAYET BASARILI.UYKUSUNUDA DUZENLEDI.
SAB ICINSE BENDE ALDIM .BIKERE COK PAHALI .MUSKATTAN DAHA IYI BIR ETKISI OLMADI SISESI OLDUGU GIBI DURUYOR.

05/11/2010 06:39:00

çok teşekkürler ben nurse harvays ve muskat kullanıyorum memnunum sağolun yanıtlarınız için

05/18/2010 14:23:00

Benim oğlum 4 aylık olmak üzere ve çok gazlı bir bebek. Hani denir ya bebeğin gaz problemi 2 haftalık olduktan sonra başlar diye. Bizimki doğduğu günden gazlı idi. ıkınmaktan kıpkırmızı oluyordu. uyku uyuyamıyordu. o kadar yöntem ve ilaç denedik ki. Önce zinco damla ile başladık( bitkisel). yarar görmedik. ardından nurse harvays . fayda görmedik. Bitkisel çözümlere yöneldik. Ben yemeklerime kimyon ekliyorum ve her gün düzenli çörek otu yiyorum. Ama ciddi bir faydası olduğunu hissetmedim. Muskatı bende duydum ama kullanmadım. o yüzden yorum yapamıyorum. Daha sonra doktorumuz babulin diye bir ilaç verdi. O da nurse harvays gibi bir ilaç. içerik olarak aynı sanıyorum. yine fayda görmedim. Amerikada bir ilaç getirttik ( bitkisel)fayda yok. Ben çok ıkındığı zamanlarda sıcak su torbası koyuyordum belki bir faydası olur diye. Elma yağı ile bebeğin karnına masaj yapanlar var. Ama ben denemedim.  Kolik tarzı ağrısı olan bebeklere ağrısını yönlendirmek için elektrik süpürgesi sesi, kurutma makinesi sesi gibi seslerin iyi geldiği söyleniyor. Herneyse Lafı çok uzattım. Biz en sonunda sab kullanmaya başladık. Doktorum birde diyet listesi hazırladı. Diyet ve sab sayesinde bir gaz konusunda rahatlama oldu. tabii bebekte bu arada büyümüş oldu. Belki de barsak sistemi düzene girmeye başladı da o yüzden rahatladı. 3x 1 ile başladık. Şu an günde bir kere akşamları veriyorum. Ama hala gazı var. Kısacası gaz ie uğraşmak zor zanaat. Allah gazlı bebekleri olan annelere yardım etsin diyelim.

05/18/2010 15:10:00

canım ya bende çok çektim gaz illetini.bence hiç bir şeyın hiç bir faydası yok bitkisel şuruplar falan kısa surelı rahatlık sağlıyor o kadar.sadece bebeklerin buyuyup bağırsak sistemlerinin düzene girmesini beklemek gerekiyor.4. ayımız bitti bebeğim de bizde rahatladık

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...