kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

<1234>
08/19/2011 02:11:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

08/19/2011 03:01:00

Hayat her zaman toz pembe değil malesef :( bazen bazı insanlar karşısında ki insanın iyi niyetini kullanarak faydalamak istiyor asıl üzücü olan bunu yapanların kendı kanından canından olması , şu bir gerçek ki herkes aile anne baba olamıyor , kımısı evladı için canını vermeyi göze alırken , bencil aileler önce kendilerini düşünüyorlar kendı çıkarlarını , evlatlarının bundan zarar görmesı geleceğini etkılemesı sıkıntı çekmesı hiç önemlı değil zaten önemlı olsa bu duruma girmesine göz yummazlar ... senin eşinin aileside aynen öyleymiş tabiri caizse çok açgözlülermiş bakmışlar kı sen çalışıyorsun , bişey almamıslar hiç ses çıkarmamışsın her seye he demıssın onlarında işlerine gelmiş bu durum oohh demısler ye babam yee ...
    yaşadıklarına gerçekten  çok üzüldüm kolay şeyler değil, gerçekten yıpratıcı sinir bozucu şeyler .. başkaları için kendı hayatını ertelemek ne bileyim başkalarının rahatı için sıkıntı çekmek üstelık evladın varken çok zor ... başkaları diyorum sonuçta tabıkı eşinin ailesi ama bunlar belirlemiş zaten hayatınızda ki yerini başkaları olmuşlar hiç birşekılde yanınızda olmayarak ..
   bu hayatta kımseden bir şey beklemeyeceksın bir lokma ekmeğin var mı oturup yıyeceksın kımseye de bişey söylemeyeceksın .. çünkü kımse kımsenın umurunda değil artık , öyle bir zamandayız ki herkeste bir rant mücadelesı, birbirinden üstün olma çabası herkes kendı ekmeğinin derdine düşmüş malesef..
  herşey olmuş bıtmiş belkıçok büyük sıkıntılarla ödediniz borçlarınızı ama hepsi geride kalmış , eşinle birlik olup her zorluğa göğüs germişsiniz, eşinin ailesinin kötü insanlar olduğu ortada, ama eşin iyiyse senin yanındaysa her koşulda şanslısın demektir..   
  kım nederse desın senın ıcın senın ıcın rahatsa sen kendını bılıyorsan , tanımadığınız sizinle alakası olmayan insanların yorumları düşüncelerı hiiç önemlı değildir herkes kendıne kendı hayatına baksın önce ondan sonra konussun .. herkes herşeyi söyler herkes senın gıbı değildir ,herkes aynı kışilikte aynı düşüncede olmayabilir , karşında ki insan kafanda soru işareti mi yaratıyor seni üzülüyor mu hemen hayatından çıkartıcaksın o insanı ... kafanda soru işareti yaratan insanlara hayatında yer verırsen mutsuz olursun ..
kendı mutlulugun için hayatının muhasebesını yapıp 'hayır' lara hayatında yer verıp senı üzen kışılerı temızlemelısın ..
  sen istemediğin sürece kımse senın hayatında yerını alamaz buna sadece sen izin verirsin o yüzden hiiiç canını sıkma .. bu saatten sonra o ınsanlarla işin olmasın bence yanı ben olsam böyle yapardım ama sen yınede esımın aılesıdır dersen senbilirsin..
  hamılelık dönemımde bende evdeydım ve çok streslı sorunlu bır hamılelık geçirdim senı çok ıyı anlıyorum .. sonrasında zaten bebek bakımı tek başınasın kadın olmak çok zor gerçekten her şeye , heryere yetişmeye çalışıyorsun kaç parçaya bölünüyorsun yetişebilmek için ...
   bu insanlar cahiller anladığım kadarıyla sabıt fıkırlıler böyle ınsanlarla uğraşılmaz.. hiç bir şekılde düşüncelerını değiştiremezsin, bu yaşıma kadar öğrendığım bır şey var ki huylu huyundan vazgeçmiyor, an çıkmayınca huy çıkmaz derler ya cidden öyle..

sen bundan sonra eşinle yavrunla ileriye bakıcaksın, geçmiş geçmişte kalmıştır , keşkelerle avunmak hiç birşeyi geri getirmez bu hayatta , olmuşa çare yok,  bundan sonrası için hayatınızı güzelleştirme yolları arıyacaksın , zaten iyi bir eş iyi bir anne olmaktan daha güzel ne var  bu hayatta öyle değilm mi herşey gelir geçer , Allah sağlık versin huzur versin :) mutlu günler sizinle olsun inşallah ..

08/19/2011 05:21:00

canım aynı dert bendede var nefret ediyorum kaynana ve görümceden resmen ayırmaya kadar uğraştılar, konuşmuyordum bende çok rahattım şimdi kızımın olduğunu öğrenince zırt pırt oğullarını arayıp yanaşmaya çalışıyorlar yine o stresli günler gelicek diye acaip gerginim. istemiyorum yüzlerini bile görmek

08/19/2011 05:32:00

canım benim üzüldüm okuyunca:(

bazı konuları ilk evlendiğimde bende yaşadım para konularını

düğünde ev için sadece salon takımı aldılar birde tv ama evlendikten sonra tvnin parasını istedi bizde

biz evlendiğimizde eşim özel sektördeydi 4 ay sonra memuriyetliğe atandı ve babası her defasında bizden para istedi sebebide "senelerce oğlunu okutmuş bakmış şimdi sıra oğlundaymış babasına bakacakmış"bir gün benim tepem attı ve "baba madem oğluna kendini bakıtıcaktın neden evlendirdin şimdi onun bakacak bir ailesi var "dedim tabi bozuldu ve benim yanımda bir daha istemedi ben yokken istiyordu tabi

hiç unutmam bir gidişimizde eşimin haberi olmadan cüzdanını boşalttım sadece 10 lira koydum o zaman bizim arabamın yok bayram iznine geldik beraber bir yere gidecegiz arabaya benzin parası istemiş ve cüzdanda sadece 10 lirayı gördüğü halde almış

ilk memuriyetliğe gittiğimizde ev taşıdık eşimden para istemiş eşimde baba 300 lira param var ay sonu dediği halde 150 lirasını almış

ya senin evladın gurbete gelmiş param az dediği halde nasıl alırsın o kadarmı muhtaçsın yani ne alırsam kar diyordu

bizde ev almaya karaa verdik yoksa sürekli para istiyor eşimde hayır diyemiyor ve hiç birikim olmadan kredi çekip ev aldık ilk günler zorlandık tabi hep ağladım senin babanın yüzünden borca girdik diye neyseki babamlar hep destek çıktılar

hatta bir ara yanımıza geldiler ve para olarak çok sıkışığız ben konu arasında şakayla karışık ekmeği bile markete yazdırıyoruz dediğim halde bir kuruş bile bırakmadan gittiler o kadar gücüme gitmiştiki

ve benimde kaynımın düğününde hem fazlasıyla altın yaptılar hemde bütün ev eşyasını aldılar bir kuruşta istemediler nedeni eltimlerin ailesinin durumu fazla yokmuş

evlendirme o zaman oğlunu o kızla git başkasını bul illa o kızın her istediğini almak zorundamısın yok de

maşşallah eltide bulduya her dediklerine hı diyeni istedide istedi şimdi çok pişmanlarda o gelini aldıkları için geçti artık

neyse bende bayağı bir uzun yazdım hem bende içimi boşalttım hemde sana diyorumki;

yok anacım bir tek senin başına gelmiyor bunlar evet hiç böyle şeylerle karşılaşan olmuyor hatta bu yazıları okusalar saçma bile gelebilir onlara

ama var hayatta bunlar yaşayanlar var belkide daha kötüsü bile olan var

ben mesafe koydum eşimde biliyor bunları ama babası onun için hep haklı o konuda tartışırız hep

tekrar görüşseniz bile eşimin ailesi deme bence koy mesafeni bencil olmassın

asıl onlar sana böyle davranmakla bencilliğin daniskasını yapmışlar...

08/19/2011 06:39:00

valla okuyunca çok üzüldüm ben yaşamadım ama etfaımda buna benzer arkadşımın derdi oldu anlattıkları buna benzer olaylardı  dediğim tek şey allah o tür anne babaların yüreğine daha fazla sevgi versin. ve allah öyle kişileri ıslah etsin diyorum. anne babalar neden evlatlarının mutlu olmasını istemezki nden onları çekemezki nasıl bir karaekterdirki evladının üzgün mutsuz olmasının görmek duymak ,yalanlarla yanlışlarla etrafını doldurarak gelinini kötülemek. bu tür insanların öbür dünyada da yeri yok yaa..  çok bencilce davranışlar, bence sen elinden gelen saygıyı göstermişsin yeterince boşver kendini üzme yüregini ferah tut kendin içinde dualarını eksik etme  eşinle ve kuzucunla mutluolmaya bak ve gerektirdiği biçimde de tüm bu olanlara karşılık mesafeni koy öyle kısaki aslında bütün bu olanları  bir gün birini kaybedince anlıyor insanlar. sağlıklı huzurlu günler seninle olsun inşallah..

08/19/2011 11:37:00

Seni neden mi istemediler tatlım ;

1. Evlenmeden önce senin eşin onlara para yağdırıyormuş ee siz evlendiniz sizinde ayrı bir bütçeniz oldu artık .. alışmışlar havadan gelen paraya paranın suyu kesılınce işleride bitmiş gelmemişler gitmemişler hiç bir şeyinizde yanınızda olmamışlar , normöal bir aile ne olursa olsun torununu görmeye gelirdi hadi sen el kızısın kötüsün diyelim eşin çok vefalı hayırlı bir evlat her evlat yapmaz böyle fedakarlık ailesine .. oğulları için gelmeleri gerekirdi diye düşünüyorum ...

2. sen hep iyi olmuşsun bu insanlara karşı sana gelinleri olarak hiç bir şey yapmamışlar ne çeyiz ne bişey hiç ses çıkartmamışsın herşeyi bedavaya getirmişler , sen şöyle hazır cevap hakkını arayan herşeyi isteyen aç gözlü biri olsaydın bu işlerde böyle olmazdı sen sen çıkartmadıkça bunlarda tepene çıkmışlar işte .. sen bunların afedersin ağzına .... böyle olmazdı bu işler böyle çünkü ..
   iki yüzlü olsaydın , yalakalık yapsaydın seni yere göğe sığdıramazlardı , bu karakterde olan insanlara böyle bir gelin lazım ..

3. Sen ne yaparsan yap yaranamazsın cnm adı üstünde el kızısın , bazı insanlara göre bu böyledir .. zaten bunlr kendı evlatlarını evlat gibi görüp kol kanat germemişlerki seni sevsinler düşünsene .. o yüzden hiç şaşırmaman lazım seni sevmemelerine ..
 bence verilmiş sadakan varmış ta bütün bunlar olmuş gerçek yüzlerini görmüşsünüz eşin de sende ..ama ailesi işte bu gerçek değişmez hiç bir şekilde , sen görüşme desen seninde evladın var yarın bir gün döner dolaşır seni bulur  , yani ben bu tür şeylere çok inanırım , sen onun vebalini ödeyemezsin hiç bir şekilde ..o yüzden karışma onlar ne yaparsa yapsın görüşürlerse görüşsünler , eşinde seni görüşme konusunda zorlamıyor nasıl olsa , sende görüşmediğin sürece hiç kafana takma bence ..

bende de var bir baş belası kaynana ömrümü yedi resmen 3 senelik evliyim inan 40 senelik evli çiftler yaşamamıştır benim yaşadığım sorunları kafaya taktım taktım kendıme ettim hasta oldum sağlığım bozuldu , sonra şöyle bi silkelendim baktım benim bunlardan önce düşünmem gereken çok daha önemli şeylerim var dünya tatlısı bir oğlum var , hayatı boyunca bana ihtiyacı olacak , onun için iyi olmaya hiç bişeyi takmaya karar verdim ..
 tabiki bu insanın elinde olan bişey değil , illa ki takıyorsun ama mümkün olduğunca uzaklaştırdım etrafımdan beni üzen herkesi , bir çok kişiyi eledim hayatımdan kendı ailemden insanlar arasından bile artık hiç görüşmediğim kişiler var .. öyle işte güzelim :))

08/19/2011 11:53:00

yazdıkların gerçekten çok ağır. çok kötü şeyler yaşatmışlar sana. çok üzüldüm okuyunca. butip şeyleri yaşayan insanlar çok fazla aslında ama anlatılmıyor işte herkese. tanıdığın birine anlatmaktansa burda paylaşman en mantıklısı. insanlara güven kalmadı malesef. en azından seni anlayabilecek kişilere yazman daha doğru. bencillik konusuna gelince. bence hiçde bencil değilsin böle düşünme. sen yapman gerekeni fazlasıyla yapmışsın. ben o kadarınıda yapamazdım doğrusu. ben senin kadar ağır şeyler yaşamadım ama ben de çok mesafeliyim eşimin ailesine karşı. ben sadece senin kadar açık sözlü olamıyorum benimde yapım böle hep içime atıyorum. bizde 3 yıl önce evlendik borç içinde. eşimin önceden gelen borçları vardı. bide düğün borçları eklendi. aileden hiç destek yok.aksine biz onlara bakmakla mükellefiz.inan borcumuz az olsun herşeyi minimum düzeyde aldık. hiç bişeyi abartmadan saedece ihtiyacımız olanı aldık.bide görümcem var tabi onuda okutmakla mükellefiz bu arada.düniv.de okuyor. aylık masrafı 700 ü buluyor. bide bizim borçlar. inan çocuk yapmayı bile erteledim borçlar yüzünden. ama baktım sadece ben idareli davranıyorum benden başkasının umrunda bile değil borçlar.doğru düzgün kıyafet bile almadım kendime.evlendikten sonra.evlenirkende hiç bişe almadım. bende çalışıyordum ozaman.bende aynen senin gibi aldığım parayı direk eşime veriyordum.yeterki borçlarımız azalsın diye.ama azalmıyor aksine her geçen zaman içinde biz bi kredi daha çekiyorduk.şuan kredi borçlarımızın miktarını bile bilemiyorum.takip edemiyorum.bide kerdi kartları var çünki.eşimin kendi kredi kartları yetmezmiş gibi bide başkalrının kredi kartlarını kullanıyor ve hepsinin limitleri yüksek ve ful kullanıyor eşim. eşimin ailesinin seninkiler gibi doldurma huyu yok çok şükür.maddi zararları var bize tabiki manevi yöndede oluyor. evliliğimdeki bütün kavgalar eşimin ailesi yüzünden yapılmış kavgalar.hep onlar için kırıyor beni.o benim için çok değerli ama ben onun için ailesinden daha değerli olamıyorum malesef.onların konusu açıldığı anda hep kavga ediyoruz.kayınvalidem çok tutumsuz bi kadın.idare etmek nedir bilmiyor.biz evlendikten sonra kadın evini tadilet ettirmeye başladı.yok ev boyattı.pencerelerine pimapen yaptırdı. evin üstüne oda yaptırmaya kalktı neler neler kadın sürekli masraf çıkarıyor bize. bende eşm anlasın diye bundan sonra tüm giderlerimizi yazalım hergün ne kadar aylık giderimiz var çıksın ortaya dedim ve 5-6 ay böle yaptık aylık masrafları 1.500 tl yi geçiyordu.ve ben üstüme kıyafet bile almazken onlar sürekli masraf çıkarıyordu. eşimde hiç sesini bile çıkarmıyordu. onlar beni okuttu büyüttü ben onlara bakmak zorundayım diyordu.kayınpeder emekli eşim onun emekli maaşı üzerinden kredi çekmiş ama tamamına değil yarısı kesiliyor maaşının ama biz onlara bakmak zorundayız böle bişe varmı ya. nekadar kesiliyorsa okadarını ver diyordum yok olmaz diyordu. bide görümce var tabi onuda okutuyoruz.benim ailemde sadece emekli maaşıyla geçiniyorlar onlar nasıl geçiniyorsa seninkilerde geçinmek zorunda teşke bizde olsada bizde versek bu kadar kredi borcumuz varken bide onların yükünü çekmek alt üst ediyordu beni. sinir harpleri yaşıyordum hep. ve hiç bişe diyemiyorsun dediğim anda kavga ve hep kırılan taraf ben.kötü niyetli olan ben oluyordum eşimin gözünde.kayınvalidem eşime sürekli duygu sömürüsü yaptığı için oda annesine kıyamıyordu aman sıkıntı çekmesinler diyordu.kredi borçlarınıda hep başka bi kredi çekerek diğeerini kapatıyor.yani borcu borçla erteliyor.ödenmiyor .bide zoruma giden şu eşim ailesine çok değer veriyor ama ailesi kendine değer vermiyor hiç. hepside biliyor borçlarımızı oğlum bu borçları nasıl ödicek diye düşünen yok.sürekli maddi yönden sömürülüyoruz.bana takılan çeyrekleri bile aldı kayınvalidem hala içime batıyor.ben düğünde altın bile istemedim kuyumcuyla anlaştık.düğünde takıldı ertesi gün geri verdik.ben böle fedakarlık yapim ki benim altında eşyada falan gözüm yok hiçde olmadı.bende yüzlerini bile görmek istemiyorum.derken baktım bu borçlerın biteceği yok malum yaşda 34 oluyor.artık çocuk yapmamız gerek yada hiç yapmamamız gerek dedim eşime ve yapmaya karar verdik.çok zor olmadı hamile kalmam.bi ay ilaç tedavisinden sonra hemen hamile kaldım.hamileliğim çok sorunlu geçmedi çok şükür bi defa kanamam oldu.onun haricinde bi sıkıntım olmadı. ama doğum yaptığım günden beri depresyondayım çıkamadım bi türlü.doğumdn 4 gün sonra hasteneye yattık kızımla sarılık çok yüksekti. ertesi gün çıktk bikaç gün sonra dahada yükselmiş tekrar yattık 23 e yükselmiş ki tam sınırda beyin fonksiyonlarını etkileyecek noktaya gelmiş.ve ben nasıl olayım bitik durumdayım.zaten hiç bilmediğin bişeyler yaşıyorsun lohusalık ameliyat bebek.karman çorman olmuşsun.bide sarılık stresi durmadan kızımın yüzüne bakyordum sarımı diye.tam 1. ayda sarılık düştü ve biz rahatlicaktıkki.kızımın kilo almadığını gördü doktor sarılık kontrolünde.bende yemesinde artış olmadığının farkındaydım dert ediyordum bi taraftan onuda artması gerek diye.beni hiç emmedi zaten.hep sağarak verdim.o güzel duyduyuda yaşatmayı nasip etmedi Allahım.biz ilçede oturuyoruz. adanada iyi bi çocuk doktoru duyduk ve kızımı ona götürmeye karar verdim eşimin kızımın bişeyi yok sen pimpirik yapıyorsun demesine rağmen.gittik.doktor kızımızın kalbinde üfürüm olduğunu bi kardiyoloğun görmesi gerektiğini söledi.acil sevketti bizi.gittik ve o gün dünyamız başımıza yıkıldı.kızımın kalbinde 2 tane delik vardı.şah damarında darlık ve damar kapakçığında sorun olduğunu söyledi.idilin drumu çok sıradışı bi durummuş.deliğin yeri ve konumu çok ters ve ender görülen bir vakaymış.çok kompleks bi durum dedi.daha kızım 34 günlüktü.daha ben ne olduğumu bile anlayamadan kızımın hastalığıyla savaşmya başladık.birkaç hafta takibe aldı. sonra anjio yapıldı adana başkentte.ve ardından 5 gün içinde istanbul başkente hocalarına sevketti doktorumuz durum beni aşıyor hocalarımda bi görsün dedi.şah damarına baloncuk yapmışlar anjioda. istanbula geldik. tetkikler yapıldı ertesi gün ameliyat olacağız.Allahım kimseye yaşatmasın.son kez bi ekosuna bakalım dediler. işte orda bi mucize yaşadık 5 gün içinde acil ameliyat olması gereken delikte kapanma olmuştu. ve inanamadık. o an sevinemedim bile.acaba göremiyorlarmı yanlış bişeymi var diye.tekrar evimize döndük.adanadaki doktorumuz görüpte kapanmayı onaylayana kadar içim rahat etmedi. oda onaylamıştı çok şükür.ama tamemen kapanmamıştı.ve bu süreçte eşimin ailesi yanımızda değillerdi.izmirde görümcemin yanındalardı.gelmeye bile tenezül etmediler.en son kontrolde dr. hiç iyi şeyler sölemedi bize. kalbinde büyüme olmuş kızımın eylülde tekrar anjio ve ameliyat dedi.delikte kapanma yok dedi.zaten kapansa bile 2-3 yaşında diğer delik için olması gerekiyordu ama o ameliyat daha kolay bi ameliyat başarı oranı daha yüksek 2 çeşit delik var kızımda biri ASD biri VSD. VSD olanın yeri ve konumu çok ters.yine istanbul başkentte ameliyt olmanz lazım burda olmaz dedi.pazartesi kontrolümüz var. ve ben yine çok stresliyim.inş. kapanma olurda ameliyata gerek kalmaz. benim yazıda biraz uzun ve konunun dışına çıktı kusura bakmayın.dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. 

sende dert etmemeye çalış.çok zor biliyorum.yaşadıkların gerçekten çok ağır. ama Allahım sağlık sorunu vermesin herşey gelip geçiyor ama delip geçiyor tabi. allahım size ve bebişine sağlıklı mutlu huzurlu güzel günler versin. AMİN.

08/19/2011 11:54:00

yazdüniv.de okuyor. aylık masrafı 700 ü buluyor. bide bizim borçlar. inan çocuk yapmayı bile erteledim borçlar yüzünden. ama baktım sadece ben idareli davranıyorum benden başkasının umrunda bile değil borçlar.doğru düzgün kıyafet bile almadım kendime.evlendikten sonra.evlenirkende hiç bişe almadım. bende çalışıyordum ozaman.bende aynen senin gibi aldığım parayı direk eşime veriyordum.yeterki borçlarımız azalsın diye.ama azalmıyor aksine her geçen zaman içinde biz bi kredi daha çekiyorduk.şuan kredi borçlarımızın miktarını bile bilemiyorum.takip edemiyorum.bide kerdi kartları var çünki.eşimin kendi kredi kartları yetmezmiş gibi bide başkalrının kredi kartlarını kullanıyor ve hepsinin limitleri yüksek ve ful kullanıyor eşim. eşimin ailesinin seninkiler gibi doldurma huyu yok çok şükür.maddi zararları var bize tabiki manevi yöndede oluyor. evliliğimdeki bütün kavgalar eşimin ailesi yüzünden yapılmış kavgalar.hep onlar için kırıyor beni.o benim için çok değerli ama ben onun için ailesinden daha değerli olamıyorum malesef.onların konusu açıldığı anda hep kavga ediyoruz.kayınvalidem çok tutumsuz bi kadın.idare etmek nedir bilmiyor.biz evlendikten sonra kadın evini tadilet ettirmeye başladı.yok ev boyattı.pencerelerine pimapen yaptırdı. evin üstüne oda yaptırmaya kalktı neler neler kadın sürekli masraf çıkarıyor bize. bende eşm anlasın diye bundan sonra tüm giderlerimizi yazalım hergün ne kadar aylık giderimiz var çıksın ortaya dedim ve 5-6 ay böle yaptık aylık masrafları 1.500 tl yi geçiyordu.ve ben üstüme kıyafet bile almazken onlar sürekli masraf çıkarıyordu. eşimde hiç sesini bile çıkarmıyordu. onlar beni okuttu büyüttü ben onlara bakmak zorundayım diyordu.kayınpeder emekli eşim onun emekli maaşı üzerinden kredi çekmiş ama tamamına değil yarısı kesiliyor maaşının ama biz onlara bakmak zorundayız böle bişe varmı ya. nekadar kesiliyorsa okadarını ver diyordum yok olmaz diyordu. bide görümce var tabi onuda okutuyoruz.benim ailemde sadece emekli maaşıyla geçiniyorlar onlar nasıl geçiniyorsa seninkilerde geçinmek zorunda teşke bizde olsada bizde versek bu kadar kredi borcumuz varken bide onların yükünü çekmek alt üst ediyordu beni. sinir harpleri yaşıyordum hep. ve hiç bişe diyemiyorsun dediğim anda kavga ve hep kırılan taraf ben.kötü niyetli olan ben oluyordum eşimin gözünde.kayınvalidem eşime sürekli duygu sömürüsü yaptığı için oda annesine kıyamıyordu aman sıkıntı çekmesinler diyordu.kredi borçlarınıda hep başka bi kredi çekerek diğeerini kapatıyor.yani borcu borçla erteliyor.ödenmiyor .bide zoruma giden şu eşim ailesine çok değer veriyor ama ailesi kendine değer vermiyor hiç. hepside biliyor borçlarımızı oğlum bu borçları nasıl ödicek diye düşünen yok.sürekli maddi yönden sömürülüyoruz.bana takılan çeyrekleri bile aldı kayınvalidem hala içime batıyor.ben düğünde altın bile istemedim kuyumcuyla anlaştık.düğünde takıldı ertesi gün geri verdik.ben böle fedakarlık yapim ki benim altında eşyada falan gözüm yok hiçde olmadı.bende yüzlerini bile görmek istemiyorum.derken baktım bu borçlerın biteceği yok malum yaşda 34 oluyor.artık çocuk yapmamız gerek yada hiç yapmamamız gerek dedim eşime ve yapmaya karar verdik.çok zor olmadı hamile kalmam.bi ay ilaç tedavisinden sonra hemen hamile kaldım.hamileliğim çok sorunlu geçmedi çok şükür bi defa kanamam oldu.onun haricinde bi sıkıntım olmadı. ama doğum yaptığım günden beri depresyondayım çıkamadım bi türlü.doğumdn 4 gün sonra hasteneye yattık kızımla sarılık çok yüksekti. ertesi gün çıktk bikaç gün sonra dahada yükselmiş tekrar yattık 23 e yükselmiş ki tam sınırda beyin fonksiyonlarını etkileyecek noktaya gelmiş.ve ben nasıl olayım bitik durumdayım.zaten hiç bilmediğin bişeyler yaşıyorsun lohusalık ameliyat bebek.karman çorman olmuşsun.bide sarılık stresi durmadan kızımın yüzüne bakyordum sarımı diye.tam 1. ayda sarılık düştü ve biz rahatlicaktıkki.kızımın kilo almadığını gördü doktor sarılık kontrolünde.bende yemesinde artış olmadığının farkındaydım dert ediyordum bi taraftan onuda artması gerek diye.beni hiç emmedi zaten.hep sağarak verdim.o güzel duyduyuda yaşatmayı nasip etmedi Allahım.biz ilçede oturuyoruz. adanada iyi bi çocuk doktoru duyduk ve kızımı ona götürmeye karar verdim eşimin kızımın bişeyi yok sen pimpirik yapıyorsun demesine rağmen.gittik.doktor kızımızın kalbinde üfürüm olduğunu bi kardiyoloğun görmesi gerektiğini söledi.acil sevketti bizi.gittik ve o gün dünyamız başımıza yıkıldı.kızımın kalbinde 2 tane delik vardı.şah damarında darlık ve damar kapakçığında sorun olduğunu söyledi.idilin drumu çok sıradışı bi durummuş.deliğin yeri ve konumu çok ters ve ender görülen bir vakaymış.çok kompleks bi durum dedi.daha kızım 34 günlüktü.daha ben ne olduğumu bile anlayamadan kızımın hastalığıyla savaşmya başladık.birkaç hafta takibe aldı. sonra anjio yapıldı adana başkentte.ve ardından 5 gün içinde istanbul başkente hocalarına sevketti doktorumuz durum beni aşıyor hocalarımda bi görsün dedi.şah damarına baloncuk yapmışlar anjioda. istanbula geldik. tetkikler yapıldı ertesi gün ameliyat olacağız.Allahım kimseye yaşatmasın.son kez bi ekosuna bakalım dediler. işte orda bi mucize yaşadık 5 gün içinde acil ameliyat olması gereken delikte kapanma olmuştu. ve inanamadık. o an sevinemedim bile.acaba göremiyorlarmı yanlış bişeymi var diye.tekrar evimize döndük.adanadaki doktorumuz görüpte kapanmayı onaylayana kadar içim rahat etmedi. oda onaylamıştı çok şükür.ama tamemen kapanmamıştı.ve bu süreçte eşimin ailesi yanımızda değillerdi.izmirde görümcemin yanındalardı.gelmeye bile tenezül etmediler.en son kontrolde dr. hiç iyi şeyler sölemedi bize. kalbinde büyüme olmuş kızımın eylülde tekrar anjio ve ameliyat dedi.delikte kapanma yok dedi.zaten kapansa bile 2-3 yaşında diğer delik için olması gerekiyordu ama o ameliyat daha kolay bi ameliyat başarı oranı daha yüksek 2 çeşit delik var kızımda biri ASD biri VSD. VSD olanın yeri ve konumu çok ters.yine istanbul başkentte ameliyt olmanz lazım burda olmaz dedi.pazartesi kontrolümüz var. ve ben yine çok stresliyim.inş. kapanma olurda ameliyata gerek kalmaz. benim yazıda biraz uzun ve konunun dışına çıktı kusura bakmayın.dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun.   ıkların gerçekten çok ağır. çok kötü şeyler yaşatmışlar sana. çok üzüldüm okuyunca. butip şeyleri yaşayan insanlar çok fazla aslında ama anlatılmıyor işte herkese. tanıdığın birine anlatmaktansa burda paylaşman en mantıklısı. insanlara güven kalmadı malesef. en azından seni anlayabilecek kişilere yazman daha doğru. bencillik konusuna gelince. bence hiçde bencil değilsin böle düşünme. sen yapman gerekeni fazlasıyla yapmışsın. ben o kadarınıda yapamazdım doğrusu. ben senin kadar ağır şeyler yaşamadım ama ben de çok mesafeliyim eşimin ailesine karşı. ben sadece senin kadar açık sözlü olamıyorum benimde yapım böle hep içime atıyorum. bizde 3 yıl önce evlendik borç içinde. eşimin önceden gelen borçları vardı. bide düğün borçları eklendi. aileden hiç destek yok.aksine biz onlara bakmakla mükellefiz.inan borcumuz az olsun herşeyi minimum düzeyde aldık. hiç bişeyi abartmadan saedece ihtiyacımız olanı aldık.bide görümcem var tabi onuda okutmakla mükellefiz bu arada.

sende dert etmemeye çalış.çok zor biliyorum.yaşadıkların gerçekten çok ağır. ama Allahım sağlık sorunu vermesin herşey gelip geçiyor ama delip geçiyor tabi. allahım size ve bebişine sağlıklı mutlu huzurlu güzel günler versin. AMİN.

08/19/2011 12:13:00

merai idil,kızına çok geçmiş olsun..çevremde aynı durumda olupta ıyıleşen bı kaç çocuk var,merak etme,içini rahat tut...
   herkeste aynı dert var..ben ve eşim de aynı olayları yaşıyoruz,ama bızım avantajımız eşim herşeyın farkında olduğu için onlarla çok resmı bi ilişki içnde.ben de aynı şekıldeyım.böylelıkle onlardan korunmuş oluyoruz,yakınlaşsak anamızı bellerler o kesin..
   allah herkesı kötü ınsanlardan korusun, anne baba bıle olsalar ınsana çok zarar verıyorlar=( ıkı günlük dünyayı hem kendılerıne hem de başkalarına zehır edıyorlar..

08/19/2011 12:25:00

karmiracım o kadar üzüldüm ki yazdıklarını, hikayeni okuyunca, nasıl anneler var dedim,hamile bir kadına,tazecik bir anneye yapılmaz bu kadarı,pes,bu nasıl insanlıktır,çok büyük bir haksızlık,neyseki uzun zaman görüşmemişsiniz,sen olabildiğince uzak dur,sakin ol,yaşadıklarını elbette unutamazsın ama daha kötü şeyler olmasın eşinle huzurunuz kaçmasın canım,çok üzüldüm çok.

08/19/2011 12:39:00

canım ya üzüldüm okuyunca.. ama sanmaki sadece senin başında.. hemen hemen aynılarını bende yaşadım.. bizde kp in borcu yüzünden nişanlıyken eşim kredi çekti ve borcu evlendikten sonrada ödemeye devam ettik.. borçları var diye ne ben ne ailem nişanda da düğünde de masraf yaptırmadık.. düğünden sonra altınlarımı verdim borcunuzu ödeyin diye.. evime tek bişeyleri nasip olmadı kötü bi halı bile almadılar borçluyuz diye.. ama düğünden bu yana 2 yıldır kaynanam evine buzdolabı, baza, oturma grubu aldı yüklük yaptırdı perdelerini değiştirdi, bense hala borçtan kurtulamadım, evimin birsürü eksiği var ama alamıyorum.. çocukta olunca çalışmayı bıraktım.. tek maaş ancak yetiyor.. işin kötüsü biz kaynanamlarla aynı şehirde yaşıyoruz ve eşim ihtisas yaptığı için başka yere gitme sanşımızda yok.. ilk başlarda yapılanları içime attım ama doğumdan sonra yaptıklarını kaldıramaz hale geldim.. çocuğum 6 aylık olana kadar hiç doğru düzgün gelip ilgilenmedi hep bahanesi oldu zaten burdada durmadı iki görümcem şehir dışında gidip onların yanında kaldı.. ben sınava hazırlandığım için birilerinin çocuğun bakımında yardım etmesi gerekiyordu neyseki annem destek oldu.. kaynanam hiç dilinden düşürmez torunum diye diğer torunlarımdan daha fazla seviyorum diye ama diğerlerine yaptığının binde birini yapmadı benim çocuğuma ne maddi ne manevi.. hamileyken hep söylüyordu ben bakıcam torunuma bakıcıya bırakmam diye ama şimdi hastayım bakamam diyor.. milletin yanında göstermelik gelinim torunum diye dilinden düşürmemesi sinir ediyo beni.. yapılanlar değilde daha çok samimiyetsizliği yıprattı beni.. tüm bunlar yaşanırken ben annecim annecim diye pervane oldum saygıda kusur etmedim eşime en ufak bişey hissettirmemeye gayret ettim, çünkü eşim biraz asabi ailesini çok sever ama aynı ölçüde mesafelidirde aman ailesinin kalbini kırmasın diye bişey anlatmadım ama o farkına varmış herşeyin annesiyle kızkardeşlerinin hareketlerinden huylanmış hernekadar onun yanında normal davransalarda.. bikaç ay önce ısrarla sordu anlatmak zorunda kaldım.. çok öfkelendi.. yuvamın huzursuz olmasındansa ailemden uzak durmayı tercih ederim dedi.. gidip ailesiyle kavga etmesin diye zor ikna ettim.. sana gereken saygıyı gösterene kadar onlara tavır yapıcam dedi..  neyseki o bana destek oluyo.. hala herşey normalmiş gibi davranıyoruz.. bence sende takma onları, eşinlede onlar yüzünden huzursuz olmayın.. eşinede yuvanızın dağılması durumunda kendisini nasıl bi hayatın beklediğini hissettir sen ve oğlun olmadan.. eminim sana daha çok destek olur.. birbirinizi daha fazla yıpratmayın çünkü belli bi noktadan sonra insanın gözü hiç bişeyi görmüyo ne sevgi ne aşk ne çocuk.. kaynananın iftirasına gelince: hiç merak etme ahın yerde kalmaz gün gelir belasını bulur sende şahit olursun..
Allah sabır versin canım içinde bulunduğun bu durumdan kurtarsın.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...