kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

Ynt: kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

08/20/2011 12:57:00

vallahi okuduklarım sanki dizilerde filmlerde olur cinsten, ama dünyamızın gerçeği,ben çok görmedim kayınvalidemden, yani başlarda yanlış anlaşılmalar filan oldu, olmadı değil, ama şu okudularımın yanında devede kulak kalır, birazda benden kaynaklı idi, çünkü beklentim çoktu sanırım ilk zamanlar, çünkü kendi ailem gibi davransınlar, bende öyle olayım, o şekilde şen şakrak geçinelim istedim, çünkü biz ailecek birbirimize acayip bağlıyızdır, ama herşey öyle olmuyor işte,evin içindeki huzur en önemli, hele ki eş tarafından anlaşılmak çok önemli onlar olduktan sonra gerisi boş...

08/21/2011 07:50:00

Allah şu mübarek günde kolaylık versin huzur versin yazdıklarınız çok üzücü çare nedir bilmiyorum kocanızın gözlerini açması lazım başka yolu yok

08/21/2011 19:14:00

çok çaresiz bi durum.ne söyleyebilirim bilemiyorum teselli edecek pek bi kelimede yok.aslında tek çaresi ayrılmak inan bundan daha huzurlu olursun.evet çocuğunu babasıyla büyütmeyi istemek senin en doğal hakkın ve her annenin en çok istediği şeydir ama nereye kadar böle devam edebilirsin.sonuçta böle sorunlu bir evlilikte yine oğlun çok etkilenecek.şuan belki çok bilincinde değil olanları anlamaya çalışıyor ama ilerde anlamaya başlayınca onunda psikolojisi bozulacak.senin dahada bozulacak ve oğlunuda istediğn gibi yetiştiremeyeceksin.oda senin stresinden etkilenecek ister istemez.yani sonuçta psikolojisi bozulacak yine. ya ayrılacaksın yada kocana ya ben ya ailen diyeceksin.evet bunları sölemek kolay ama uygulamak çok zor biliyorum ama başka çare yok. Allah korusun sen canına kıymaktan bahsediyorsun oğlunu kime emanet edeceksin.hiç kimse annenin yerini tutamaz.yaşadıkların sana yaşatılanlar çok ağır.Allah eyüp peygamber sabrı versin sana.herşey kocanda bitiyor.nasıl bu kadar kör olabiliyorlar allahım.doğruyu ve yanlışı ayırdedemiyorlar.Allah bildiği gibi yapsın onlarıda.kendini daha fazla yıpratmadan hayatınla ilgili ciddi kararlar alman gerekiyor.inş. kocan seni tercih eder.doğru olanda bu aslında.Allahım gözünü açsın ne diyelim. Allah sabır versin sanada.inş. herşey yoluna girer.Mutlu ve huzurla evladını büyütürsün.Allaha sığın.başka çaremiz yok.dua etmekten başka.sabırlar diliyorum.sevgiyle kalın.

08/22/2011 13:19:00

Akıl vermek,öyle yap böyle yap demek haddim değil,ama bilin ki yalnız değilsiniz sizin durumunuzda bir çok insan var emin ol ,bir dönem bende aynı şeyleri yaşamış sonunda evini satmak ,tüm düzenini değiştirmek zorunda kalmış ve yeni yeni toparlanmaya çalışan biri söylüyor bunu size,şimdi anlatsaaam iki kelimeyle anlatılacak şeyler değildi yaşadıklarım,zor oldu,güç oldu çok mücadele etmem gerekti ama Allaha şükür tam anlamıyla olmasada iyi kötü bi yola girdi hayatım,tek yapmanız gereken ne istediğinize karar vermek,kutrtarılabilir bir durum görüyorsanız vazgeçmeyin mücadele edin ama değmez 10 yıl da gecse bu sorunlar aynı kalır,bu adam değişmez diyosanızz iyi düşünün,intihar çözüm değil ki ,çocuğunuz var, kimse sizin gibi bakakmaz ve bi çocuğu annesiz bırakmaya hiç mi hiç hakkınız yok öbür dünyanızıda mahvetmeyin hayat inanın ki herseye ragmen çok güzel,inşallah rabbim yakın bi zamanda hakkınızda en hayırlı olanı yasatır size ve bebeğinize,lütfen güçlü olsun,sevgiler...

08/22/2011 13:19:00

Akıl vermek,öyle yap böyle yap demek haddim değil,ama bilin ki yalnız değilsiniz sizin durumunuzda bir çok insan var emin ol ,bir dönem bende aynı şeyleri yaşamış sonunda evini satmak ,tüm düzenini değiştirmek zorunda kalmış ve yeni yeni toparlanmaya çalışan biri söylüyor bunu size,şimdi anlatsaaam iki kelimeyle anlatılacak şeyler değildi yaşadıklarım,zor oldu,güç oldu çok mücadele etmem gerekti ama Allaha şükür tam anlamıyla olmasada iyi kötü bi yola girdi hayatım,tek yapmanız gereken ne istediğinize karar vermek,kutrtarılabilir bir durum görüyorsanız vazgeçmeyin mücadele edin ama değmez 10 yıl da gecse bu sorunlar aynı kalır,bu adam değişmez diyosanızz iyi düşünün,intihar çözüm değil ki ,çocuğunuz var, kimse sizin gibi bakakmaz ve bi çocuğu annesiz bırakmaya hiç mi hiç hakkınız yok öbür dünyanızıda mahvetmeyin hayat inanın ki herseye ragmen çok güzel,inşallah rabbim yakın bi zamanda hakkınızda en hayırlı olanı yasatır size ve bebeğinize,lütfen güçlü olsun,sevgiler...

08/22/2011 18:25:00

bütün yazılanlara alın benden de o kadar demek istiyorum. aynı sorunu derinden yaşayan biri olarak ne yüzlerini göresim kaldı ne de seslerini duyasım. insan kendi evladına, onun eşine ve torununa nasıl bu kadar kin duyabilir hayret ediyorum. haberiniz bile olmayan konuların 1 numaralı sorumlusu ilan edilmek insanı kahrediyor inanın. herkese allah sabır ve geçim versin; öyle bölücü düşüncelere de insaf versin ne diyeyim.!

08/22/2011 20:10:00

neselaa,sadece haberimiz olmayan konular olsa bi derece de sewgili kayınvalideciğim her fırsatta kötülediği,asrın hatası olarak nitelendirdiği kocasından boşanmasının bile bizim yüzümüzden olduğunu,yoksa gül gibi gecinip gittikjlerini söyledii,bu kulaklar bunları da duydu ya daha üstüne laf yok bende :)

08/22/2011 20:41:00

kocadadır asıl sorun onu bilir onu söylerim. eğer gelinle kaynana sorun yaşıyorsa sorumluluk erkektedir. ne anasını ne de eşini idare edemiyor demektir. yoksa herkesin içinde biraz kaynanalık zaten var:)

08/22/2011 20:53:00

neden face teki beğen butonu burda yok ki :)

08/22/2011 21:15:00

:) bunu beğendim:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...