kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

ah ah...aynı hal desem yalan olmaz...

08/22/2011 22:25:00

canım benim.ben 1 senelik evlişyim.eşim .... ben karadenizliyim.istemey geldiklerinde ailem vermedi.ama ben o kadar üzteledim ki sevgi her şeyi çözer sandım.ama olmuyomuş.aynı dert benim başıma geldi.ikimizde çalışıyoz diye yastıktan para yaptı muamelesi oldu banada.evime kırık iğne almadılar.ailem 300gr altın istedi düğünde.bizde eşimle bu kadar altını hemen alamayız diye gösteriş olsun bizimkiler karşı diye bi arkadaştan borç aldık yaptık düğünü.tabii bunu kimse bilmiyor.sadece ikimiz...ne salak mışım ne derdim vardıda yalan dedim herkese o başka tabii.bide o kadar borcun altında kalkıpta evlenir evlenmez hamile kaldım.şimdi 4 aylık kızım var ve hala düğün borcu ödüyoruzz.benden sonra kaynım evlendi.bana bir yazma vermeyen kaynanam bi ev döşedi sorma...neyse ya..ne diiiyim...susuyorum şimdilik ama sırf eşimin hatrına.....

CÜNKÜ BİRİCİK KOCAMI ÇOK SEVİYORUM:)))

(((Bu arada meslektaşız sanırım bende ebeyim:=))))

Ynt: kaynana ve gelin niye hiç uyuşamaz:(

08/23/2011 08:02:00

nilşafak, bu nasıl bir şey biliyor musun? derece derece çoğalan bişey. Biz ailemizden susmayı öğretilenler olarak ezilmeye mahkumuz biraz. Çünkü biz sustukça, biraz daha fazla geliyorlar üstümüze. Üstelik çoğu da kendi kayınvalidesinden dert yanar durmadan..!

08/23/2011 08:34:00

canım benim,
başından beri kendimizi hiçe sayıp başkalarını önemsediğimiz için yaşıyoruz bunları...
birinci planda hep başkaları var biz hep ikinci plandayız.
.....

sonuçta sende mutlu olmak için evlenmişsin ancak mutlu olalım huzurlu olalım diye insanüstü fedakarlıklar yaptıkça bu görevimiz haline geliyor ve günün birinde taşıdığımız yük ağırlaşıp şikayet etmeye başlarsak anlayışsız ve bencil ilan ediliveriyoruz.

evlilikte mantıklı hareket etmemiz ve kişiliğimizi hiçe saydırmamamız gerekiyor sanırım.
kendi hakkımızı savunamazsak ilerde çocuğumuzu da ezdiririz.

........
......
....

son yazdıklarına gelince;
ailen gelmiş baban seni savunmuş sen sonuna kadar haklısın ama gene de vicdan yapan sen oluyosun..
Keşke bıraksaydın ikinizinde iyiliği için karşı taraf biraz kafa yorsaydı tabiri caizse burnu sürtülseydi... Hatalı olduğu halde aramasaydın o zaten arardı seni...

son satırlarında yaşamaktan korkuyorum dediğin şeyler kişilikle alakalı bence...
sadece huzursuz olan değil huzur batan da aldatıyor...
Lütfen senden rica ediyorum, kendini önemse  sen bir annesin, yere sağlam bas...

sapla samanı karıştırma bitanem.
çok öpüyorum seni

08/28/2011 22:19:00

nesela,yeni gördüm kusura bakma,kesinlikle haklısın,kayınvalidem kendi kayınvalidesinden hakikaten çok çekmiş ve her fırsatta kendisinin çok çektiğini ama asla gelinine böyle davranmayacagını söyler,ve bunu bana bir lütufta bulunurmuşçasına anlatır,kendisi çocuk denecek bir yasta ailesini karsısına alarak evlenmiş ve kayınvalidesiyle 20 yıl beraber yasamış bir kadın,gercekten çok çekmiş ama sonuç itibarıyla kendi seçimlerinin sonuçlarını yasamış.
Bense 9 yıllık bir flört döneminden sonra 24 yasımda evlendim eşimle,Allaha şükür bir mesleğim ve koşullar ne olursa olsun bana destek olan bir ailem var,yani şanslı azınlıkta olduğumu söyeyebilirm...
Amaaaaaaaaaaa,kesinlikle ve kesinlikle eminim ki koşullar böyle olmasa bi mesleğim,destekleyen bi ailem olmasa,eşim ailesini çok iyi tanıyor olmasa o bugün görenlerin melek gibi dediği kayınvalidem anında bi canavara dönüşür,belki yasadıklarının psikolojisinde yarattığı tahribat,belki kaynana sendromudur bu bilemiyorum,ama ne yazık ki gercek bundan ibaret,özellikle kızım doğduktan sonra daha da belirgin hale geldi ki,eline düşmemi bekliyor ''çocuğuda oldu artık oğlum ne yaparsa yapsın sesini çıkaramaz '' yanılgısına düştüğünü açık açık söyleyen biriyle iletişim kurmak çok zor...
Annemde,eşimde zaten yılda bir kaç kez görüştüğümüz için söylediklerine çok takılmamam konusunda hem fikir,bense asla politik davranmayı beceremiycem sanırım,bilmiyorum bu böyle nereye varır,ne zaman karsı karsıya gelir kartları acarız,ama çok uzun süre görmezden gelemiyeceğimi hissediyorum,,biraz uzun oldu sanırım ama bu ikiyüzlülük çok canımı sıkıyor :/

08/29/2011 05:46:00

Tabii ki huy ama işte,bi işin olması birazda desteğinin olması en azından benim kayınvalidemi biraz frenliyor,söylemek istediklerinin 4/3 ünü yutuyor,aynı senin ki gibi oda bana lütufda bulunduğunu ima ediyor,hatta sık sık  ''kadınlar inşallah kızlarımızın senin gibi bir kayınvalidesi olur,senin gelinin ne şanslıdır '' dediklerini söyler durur,ahh ah degerini bilemiyorum gül gibi kadının:))

09/18/2011 12:12:00

Gerçekten artık kendimi çok kötü hissettiğim için buraya yazıyorum normalde böyle şeylerimi en yakın arkadaşımla bile paylaşamam ama burası farklı geliyor çünkü benzer şeyleri yaşayıp aynı psikoloji içinde olan bir sürü kişiyiz. benim de kv ile sorunlarım var 1 seneyi aşkın süredir birlikte yaşıyoruz eşim kızım ben ve kv. ben cocuk olunca işi bıraktım en temel sorun çekirdek aile olarak birşeyler yapamamız çünkü eşim sürekli planlara onu da sahil etmek istiyor ancak kızımı evde bırakırsam eşimle başbaşa bişeyler yapabiliyoruz ben üniversite ve iş hayatı boyunca(10 sene kadar) yalnız yasadım şimdi başımda böyle her yaptıgımı didikleyen biri olması beni gercekten çileden cıkartıyor yaptıgım hiç bir şeyi begenmiyor kesinlikle ona yaranamıyorum herşeye bir bahanesi var ha bu arada birlikteyiz ama kızımın herseyiyle ben ilgileniyorum  bütün gün geçiyor karsıma yaptıklarımı izliyor o kadar müdahale ediyor o kadar bahane buluyor ki artık bir zaman sonra patlama noktasına geliyorum yine susuyorum. tabi birde saklı gizli konuşmalar var ne zaman odadan cıksam eşimle fısır fısır konuşma halindeler eşime rahatsızlıgımı birkaç kez söyledim dikkat edeceğini söyledi ama yine aynı  bide eşime bunları anlatınca onla yasadıgımız gerginlik var sürekli onu koruma bende bi bahane bulma derdinde tabi birde herşeye karısma olayı var iki laf edemiyoruz eşimle herşeyin içinde odasında tvsi var ama bizi kendi sevdiği programları izlemek zorunda bırakıyor bitene kadar da gitmiyor e malum dizilerde gece yarısına kadar sürüyor sonra da biz yatıyoruz artık eşimle hiçbir şey paylaşamamaya başladık  artık ona da anlatamıyorum çünkü işlerinde sıkıntılar var üzerine gitmek istemiyorum ama çok bunaldım fırsatım olsa kızımı da alıp kacar giderdim buralardan.
galiba ben akıllı kadın olamadım kocamı idare edip evde kv ye sözümü geçiremiyorum evde kendimi sıgıntı gibi hissetmeye basladım ne yapıcam nasıl huzur bulucam bilmiyorum....

09/18/2011 12:37:00

ya sana moral verecek bişeyler söyleyebilmeyi çok isterdim ama olmay0ınca olmuyo işte,en iyisi ben susayım ya

09/21/2011 00:51:00

oyy oy hep aynı hepp aynıı demek istiyorum :)) mümkün oldugunca mesafe koyun! ben öyle yapmaya çalışıyorum, en azından. başka türlüsü elimden gelmiyor. dilli değilim ki onu akıllıca bastırayım, politik değilim ki hem kendimi ezdiirmeyeyim hemde bunu yapmaya çalısanı pişman edeyim bide anlasılmasın kimse tarafından..

tek mesafee koymaya calısıyorum işte, annecim diyodum hep gercekten seviyodum da.. evleneli 2 yıl oldu biz.. şimdilerde direkt anne diyorum. geldiklerinde elim ayagıma dolanırdı ne hazırlayacagımı nasıl hizmet edecegımı bilemezdım, şimdi cayın yanınaa zeytin peynir ne varsa.. napimm hazırladım ettimde çok mu makbule geçti..

biz aynı semtte oturuyoruz yakın sayılır evlerimiz, geliyoruz diyorlar 5 dk sonra bizdeler yani.. çok senli benli olmuyorum vaktımın cogunu mutfakta gecırmeye calısıyorum, oğlumla ilgileniyorum falan..

yaa bide benım kayınvlaıdem aslında burada anlatılanlara kıyasla hani kötü falan değil iyidir aslında.. ama herseyı en iyi onun biliyor olması,, ben bişey anlatırken lafımı bölmesi yada benı hiç sallamaması ,, yaptgımın aslında şşööle yapsam daha iyi olcagını hep sölemesi beni sinir ediyo artık.

oğlum 1.5 yasına geliyor. artık yavas yavas basvurayım biyerlere calısayım ddim ama önceden tabıkı ben bakcam diyodu, şimdi hic bakma yanlısı değil..

hani derler ya elin iyisi bulunmaz diye.. aynen öyle ;)

09/21/2011 11:55:00

esmosk kv bizle yasıyor yasamak zorunda çünkü evi yok o da ayrı bi hikaye eşimin abisi ve karısı kiralarını ödeyemediği için kv nin yanına tasındı daha sonra eltim onu istemedi bende calısıyordum dogumdan önce cocuga biri lazım diye hooppp bi baktım bizim eve yerlesti bir bakıma ihtiyac bir bakıma mecburi oldu yani.... sonucta anne atılmaz ona da lafım yok ama konusmayı denedim dediğin gibi duygu somurusu yaptı oglu gelince "kızım sen bana yaz ne yamam ne yapmamam gerektigini ona göre davranırım" dedi tabi suclu ben oldum
ersagun bende de ayın dert hep kendi dediği olacak hep onun istediği sekilde büyütücem cocugu hep onun dediği dogru bir noktadan sonra insanın canına tak ediyor aynı evde yasarken de bir yere kadar mesafe koyabiliyorsun... masallah kızım uysal bi bebek uyku zamanı geldiğinde yatırıyorum yatagına bir sıkıntısı yoksa kendi kendine uyuyor en fazla gidip yanına yatıyorum dogdugundan beri ayakta sallamadım ama ben bir işim olup ne zaman dısarı cıksam eve geliyorum ayagında uyutuyor bu gibi seyler alıskanlık meselesi ben hep kızımı kendi uyusun diye alıştırmak isterdim cok şükür oyle oldu ama korkuyorum sallanmaya alısacak diye bu sebeplerden işe de başlamak istediğimden emin diilim çünkü biliyorum huyu değişecek kızımın....
bu konuyu eşimle konuşmaya karar verdim geçen ona bazı seyleri üstün körü anlatan bir mail attım konusalım dedi ama o da yogun geç geliyor, kv nin dizileri yogun!!! konusamadık inşallah cozum buluruz.... burdan yazarım konustuktan sonra bu arada teşekkürler destek ve tavsiyeler için insan anlatınca ragatlıyor biraz :( 

09/21/2011 12:36:00

Arkadaşlar,
Şunu anladım ki, kim sessiz kalırsa diğeri baskın hale geliyor.
Gelin suskunsa kv tepesine çıkıyor, gelin baskınsa kv susuyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...