EK GIDA TARİFLERİ

09/18/2012 12:14:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

09/18/2012 12:27:00

Benim kızım daha ek gıda almıyor Neclacım :) Siz paylaşın bende zamanı geldiğinde sizden kopya çekiyim :))

09/18/2012 12:41:00

Biz basladık ekgıdaya.

ilk hafta meyve suyu(cam rendeden gecirip tulbentten suzuyorsun)
sonrasında meyve puresi ve yoğurt 
devamında sebze corbası vermeye basladık.simdi aksam yatmadan once de muhallebi yiyor.

ben tabiki 2. bebek olmasınının rahatlıgıyla ek gıdaya bodoslama daldım.
İdilin pek anne sütütyle  ve mamayla işi yoktu.surekli bizim kasıklara saldırıyordu.o yuzden kolay oldu ve sorunsuz gidiyor.

09/18/2012 19:38:00

Emire kacinci aydi tam hatirlamiyorum ama doktor ozellikle avokado vermisti cok faydali bir yag kaynagi imis hem kahvatiya hem decsebzeye cok rahat katabiliyirdum ana biraz yumusakkarini secmelisiniz tadi daha ii

09/19/2012 12:37:00

Masal da ek gıda sorunu yaşamadık hiç :)

ama avokadoyu çok seviyor, zeytinyağı ile eziyorum yumuşak avokadoyu.. severek yiyor.. Tam bir demir kaynağı. ezerken asla metal kaşık kullanmıyorum, mutlaka tahta minik kaşık kullanıyorum. 

brokoli ve kabak haşlıyorum buharda, suyunu da biberonla veriyorum çok seviyor :) 

sebze çorbası olarak; 
sade brokoli çorbası, 
brokoli,patates,havuç,soğan haşlayıp rondondan geçirip karışık sebze çorbası yapıyorum,
yemek sularından kuru kepekli ekmek ufalayarak yediriyorum. 

yoğurt çorbasını beğenmedi malesef :( 
2-3 günde bir tarhana çorbası yiyor.

09/19/2012 12:55:00

Ayçicim tariflerin süper, bizde geçelim ek gidalara, çok yayarlanacağım bu bilgilerden :)

Ellerine sağlık, Masal'cığıma da afiyet olsun.

09/19/2012 13:43:00

avokado dorukta vermemiştim hiç ama İdil için kullanayım.aklıma getirdiğin için tesekkurler Ayşegül.İdilde sevmedi yoğurt corbasını. tarhanaya da erken diyordum ama yarın deneyelim bakalım:)

kahvaltıya baslayınca yulaf ezmesiyle muhallebi yapacagım.doruk cok seviyordu.hatta piserken yumurta kırıyordum beraber pişiyordu.varlıgını anlamıyordu.içine labne pekmez ceviz karıstırınca guzel yiyordu doruk.

09/19/2012 18:53:00

Necla ben usaklıyım.bizim tarhanaları cocuklar için ozel annem yapar.acısız ve az tuzlu.biliyorsunuzdu usak tarhanasıyla unludur.

zaten ebebekte satılan tarhana da usakta uretilen tarhanababa markasıyla satılır.o markaya da guvenebilirsiniz.bebek tarhanasını denemedim ama normal tarhanası guzeldir.o da fabrikasyon degil zaten .biz evde ne asamalardan geciriyorsak o sekilde uretiliyor.

kahvaltıya onumuzdeki ay baslayacagız.ilk etapta bulamac yaparım sanırım.ama cok uzun surmeden ayrı ayrı veririm sanırım.ama evet aslında bulamac anne acısından da bebe acısındanda daha kolay.ama eşimin deyimiyle:kendin yemeyecegin seyi cocuga neden yediriyorsun :))

09/19/2012 19:07:00

mümkün olduğunca tek tek tattırmak, ayrı ayrı tatlarına alıştırmak lazım ama ilk başlarda bulamaç halinde olur mecburen, ama öyle devam ederse tiksinir iyice yumurtanın peynirin tadını ayırt edemez birbirinden... ben başta yoğurdu bile kesinlikle tek başına veriyordum, içine meyve falan katmadan ama malumunuz benimki pek iştahlı olmayınca herşeyden bir seferde alacağını alsın mantığıyla karıştırmaya başladım... iki gündür küçük bir parça tuzsuz peynir veriyorum ezerek, birkaç güne kadar yumurta sarısı da başlayacağım inşallah... Duygu eşin de haklı aslında, özellikle 9 aydan sonra bizim yediklerimizden yiyebilecekler, düşünsene o zaman da bulamaç verirsek çocuk öğürür haklı olarak :)

09/19/2012 19:19:00

Evet ozlem.doruk neredeyse 7 aydan itibaren menemen yemeye basladi bizimle.ben biraz cesaretliyim sanirim.sukur yeme sorunu olan bir cocuk olmadi. Simdide masallah 22 aylik ama 15 kilo. Boy 94 falan. Tabi bunda 2 abla ve 1 gorumce ornegi nin olmasinin faydasi var.cok yardimci oldular her konuda. Onlar da ilk cocugu kitaba gore yetistirip 2. De koyverenlerden ki ikinci cocuklari her acidan daha sorunsuz oldu. Not: gorumcemin en buyugu 12,en kucugu 1 yasinda olan 4 cocugu var

09/19/2012 19:21:00

Off allerji olayi cok zor. Yasamadigimdan bilemem tabi.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...