EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

12/04/2012 13:32:00

Bu arada biri kısır mı dediiiiii.... Cooookkkk zaman oldu yemeyeli :) cnm istedi bak simdi :)

12/04/2012 13:36:00

Dün annem yapmıştı, bugün kalanını bile afiyetle yedim, gelin size de yapalım :)

Bu arada Necla bizim buraların havasından mı suyundan mı bilmem bebelerimiz bile bizimle aynı damak tadına sahip doğuyor dimi ;)) acı ekşi lezzetli şeyler... Öyle marmelatmış pekmezmiş meyve sebzeymiş sallamıyor benim cadı, sağlıklı beslenmeye şimdiden karşı :))

12/04/2012 13:36:00

Hiiyyyy yap biraz ye Neşe, sütün çeker :))) Bu aralar bunu çok duyuyorum :))

Özlemim sağol, öyle yapacağımdır bugün  :)

12/04/2012 13:45:00

Özlemcim bende inanılmaz severim ekşiyi, acıyı, baharatlıyı. Hamileliğim ilk haftalarında tabiki henüz farkında değilken Burger King'in acı sosları varya onları kaşıklayarak yiyordum :) Sanırım benim kızda sevecek :) 

12/04/2012 13:48:00

:)) ooo kısırlar falan. Ağzım sulandı iyi mi. Olsa da yesek ya. Gün yapıyoruz biz öğretmen ark.larla antepli bi ark. Bu c.tesi kısırla humus yapmıştı valla başka bişey yemedim desem o kadar. Bak şimdi yine istiyorum yaaa :))

12/04/2012 15:48:00

ooo kısırlar acılar ekşiler baharatlılar bayıılırım hepsine. Hamileyken nasıl acı biber turşusu yerdim anlatamam :) Br de ekşi çok yedim. Ondan mıdır bilmem kızlarda ekşiyi çok seviyor. Limonu tattırayım dedim bir ara. Böldüm ortadan ikiye damlattım ağızlarına biraz. Sonra çektim limonu elimi tutup ağızlarına götürdüler :) 

12/04/2012 18:29:00

selam kızlar benim oglusum hala pütürlü şeylere alışamadı yaptıgım herseyi blenderdan geçiriyorum ona bile bazen oguruyor.birde kahvaltıda ben yumurta sarısı veriyorum ama içine ekmek yada başka bişey koymuyorum siz normal beyaz ekmekmi kullanıyorsunuz?

çorba olarakda evde ne varsa pirişirip püre yapıp veiyorum.tarhanayı çok seviyor ayrıa.birde meyvaları irmikle veriyorum çünkü hemen ishal oluyor.

12/04/2012 18:54:00

duygu ben beyaz ekmek mısır ekmeği tahıllı ekmek çeşitlerinden koydum.mesela ben beyaz ekmekle büyüdüm ama beyaz ekmeği o kadar sevmem tam tahıllı favorimdir. 

12/04/2012 19:05:00

elifasu haklısın aslında ama bnm kıuzda birsey olmadı.

12/04/2012 22:03:00

Merhabalar herkeze bende bi tarif vermek istiyorum. Sebzeli somon.. Bugün yaptım kızıma diş dolayısıyla iştahsız bi kaç kaşık yedi , daha sonra tekrar denicem inş sizin bebişler sever.3-4 parça somon balığı, bir küçük patates, yarım havuç, biraz kabak ve bir domates rendesi bunları buzdolabı poşetinde bişirdim sonra ezip tel süzgeçten geçirdim püre halinde oldu.. Lezzetli ve besleyici...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...