EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

12/05/2012 06:54:00

Günaydın arkadaşlar, nazarboncuğum güzel bir tarif çok teşekkürler. Kızıma doktoru 8. ayında balık başlayacak. Bende deneyeceğim o zaman tarifini :) 

Ben tam buğday ekmeği bazen de beyaz ekmek içi veriyorum.

12/05/2012 12:31:00

Ben ekmeği kendim yapıyorum. Özel ün karışımları hazırlıyorum bir sürü farklı ekmek cesidi oluyor. Ama Begüm en çok sütü, fındıklı beyaz ekmek seviyor. Kendi ekmek yapan arkadaslara tavsiyem çocuklara findik, ceviz vs... Un haline getirip ekmeklerin içine koyarsaniz hem lezzetli hem de besleyici oluyor. Sadece bunlar konduğunda yağı az koyun derim. :)

12/05/2012 12:43:00

Balık tarifi güzel, dün dikkatimi çekti :) ama buzdolabı poşetinde pişirmek doğrumu bilemedim :/ daha önce duymamıştım hiç. plastik madde ya, ısı ile herhangi bi etkisi olabilir mi ki.. Neyse tarif güzel ama :) Bu  tarifin mezgit ile yapılan çorbasını gördüm.. Hoş bizim kız direk balık yiyor zaten..

Banuşum ben 8. ayını beklemedim balık için. Doyurmak maksatlı değil ama tattırmak maksatlı balık verdim Masal' a. şimdi de çok seviyor. Somon balığının koyu renkli etinden veriyorum bilhassa, ve kırmızı etinden elbette. 

Bende dün köftecikler yapıp buzluğa attım. 250Gr yağsız dana kıyma yaptırdım, bir tane bebek ekmeği ufaladım ve 2 ölçek devam sütü ile yoğurup ceviz büyüklüğünde parçalar alıp köfte haline getirip attım buzluğa. şimdi yedi, çokta sevdi :) 

Patates püresi de hazırladım. süt,tereyağ ve kaşar peynirli.. yarasın tosunuma :)

12/05/2012 12:55:00

Bende Masal' a bazen elimle yediriyorum. Sanırım kaşıklar acıtıyor damaklarını :( Geçenlerde de bebelac'tan mesaj geldi parmağınızla verebilirsiniz pürelerini diye. Bir de komple silikon kaşık vardı onla rahat yiyor.

ekmek yapmayı düşünmedim hiiç, olabiler, mantıklı :) 

12/05/2012 12:59:00

Moulinex benim makinem. Ama bir arkadaşım arçelik kullanıyor hem fiyatı uygun aynı işi de görüyor. Gerçi ben memnunum makinemden. 3 seneden fazladir neredeyse hiç ekmek almadım.

Begüm de Sueda gibi karışık yemiyor tek tek yiyor herşeyi. Kasık aliskanligimiz da yeni oluşmaya başladı. O da yoğurt, muhallebi, sutlac gibi şeylerle sınırlı. Onun dışında sünnet usulü elle yemeye devam :)))

12/05/2012 13:06:00

Arkadaşlar balık için buzdolabı poşeti yazmışım fırın poşeti yazıcaktım.. Beğenmenize sevindim ayrıca bende senin köfteciklerini deniyeceğim inş yedirebilirim.. Daha önce sulu köfte yaptım ama yediremedim öğürdü seninn köftelerden denicem inş yer busefer..

12/05/2012 13:10:00

Hah tamam fırın poşeti okeydir :) Bende denicem somondan :) 

12/05/2012 13:17:00

İnş sever fındığın afiyet olsun..

12/05/2012 13:22:00

Ya arkadaşlar bu devam sütlerini mutlaka vermemiz gerekiyor mu? Doktorumuz anne sütü aldığı için ek devam sütü vermedi. Acaba vermelimiyim?

12/05/2012 13:27:00

Anne sütü alıyorsa gerek yoktur bence devamsütü anne sütü almayanlar için.. Bizimki emmediği için ben veriyorum..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...