EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

12/05/2012 13:33:00

Allaaahhh hem ek gıda da hem maksat muhabbette ilerlemissiniz yetisemedimmm :)) ben de Elimle yediriyorum cogu zaman, katı şeyleri tabiki, valla benim hoşuma gidiyor elimle vermek, ağzını açıp elimden yeyince çok seviniyorum nedense :)) tarifler güzel de ben sonradan unutuyorum bunları, çok çeşitli yedirmiyorum ben yaa, hep aynı seyler, şimdi düşünüyordum aksam ne yedirsem ne yapsam diye :/ bir de ilk yediğinden beri en çok tarhanayı severek yemişti, ama gecen haftadan beri ağzına koymaz oldu, birden tiksindimi ne, üzüldüm bu ise, acaba değişik sekilde yapilabilirmi tarhana çorbası, bir akıl verin bana. Banuşum sen ayvaya bişey yapmıştın, nasıl yaptın nasıl yedirdiniz ayvayı, az önce aldım da markette görünce :)

12/05/2012 13:34:00

Haa devam sütüne gerek yok Banucum, yeterli anne sütü varsa yeter de artar bile ;)

12/05/2012 13:44:00

Özlemin güzelce soyup keserek iyi suda haşladık. Piştikten sonra bir güzel ez veya blendırdan geçir. Eğer sabahları peynir yiyorsa peynir marmelat şeklinde verebilirsin öyle yemez ise meyve püresi gibi verebilirsin veya yoğurdu ile.

12/05/2012 13:45:00

Sağol Özlemcim, tamam o zaman vermeyeceğim. Ama muhallebi yaparken falan kullanabilirim değil mi? Arada vereceğim zaten muhallebiyi.

12/05/2012 13:50:00

MAsal da emiyor da ben devam sütlerini köftesinde, muhallebisinde falan kullanıyorum. Biberondan almıyor zaten kesinlikle :)

Ayvayı bende haşlıyorum, eziyorum, içerisine biraz pekmez ve ceviz koyuyorum ;) hatta elma ve ayvayıda birlikte haşlıyorum arada.

12/05/2012 13:55:00

Ayşegülüm benim kızda biberonu zor alıyor. Sadece anne sütünü kolayca içiyor. Meyve suyu, su gibi şeyleri biberondan almıyor. Çok enteresanlar yahu...

12/05/2012 13:58:00

Ben de tam elmaya ayvayı suya koymuştum haşlansın diye, bir güzel yumuşadı, içine ceviz az biraz da tarçın katayım demiştim, pekmez iyi fikir ama yemez o zaman benim cadı :)) tabiki kullanabilirsin devam sütü, ama anne sütüne alternatif olarak düşünme. Aaahh ah benim kızım mahrum kaldı sizinkiler kalmasın, onlar da benim manevi kızım oğlum ne de olsa :)

12/05/2012 14:00:00

Özlemim yaa üzülme, yaranı deşmiş olmayalım. Biliyorsun kıyamam sana beeennnnnnn :)))

12/05/2012 15:34:00

Ayva, pekmez, ceviz karışımı güzelmiş ayvam var yarına bende yapayım..

12/05/2012 16:06:00

kızlar ne tesadüf bende elma ve ayva haşladım ben içine karanfil attım piştikten sonra çıkarttım çatalla ezdim. bazen içine irmik yada yulaf atıp pişiriyorum. besleyici olsun tahıl alsın diye.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...