EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

09/19/2012 19:30:00

çok şanslıymışsın Duygu, benim abimin eşi de doktor ve ilk çocuğunu benim şuanki ruh halimle büyüttü, o zamanlar ben öğrenciydim ve beraber yaşıyor gibiydik, yeğenim çok ama çok zor bir çocuktu, bütün gün ağzına lokma koymaz annesi işten dönünce memesine sarılırdı, uykusu da ayrı problemdi, ama hatırlarım tek yesin diye koca çocuğa herşeyi birbirine katar vermeye uğraşırdı, biz doktorlar bu konuda çok sık hata yapıyoruz, kitaba göre büyütme konusunda. sonra ikinci çocukları oldu, yurtdışında oldukları için onun büyümesine şahit olamadım ama abimin de yengemin de söylediği onu kitabi büyütmedikleri, salıverince çok rahat büyüdüğü, abim de Özdeyi görmeye geldiğinde söylediği ilk şey buydu, 'aman ha sen de kitabi yetiştirmeye kalkma!''... ama şimdi yanlarında değilim, keşke beraber olsak da beni sık sık uyarsalar...

Necla kabarıklıklar süt allerjisini destekliyor canım, aman dikkat et şu diyet konusuna...

09/20/2012 07:20:00

Evet Neclacım, 1 ay sonra bizde başlayacağız. Şimdien tattırıyorum az az. Zaten tadımlık meyve püreleri veriyoruz. Hımmm hımmm yapa yapa yiyor :))

09/20/2012 14:46:00

Begüm karışık bişey yemiyor. Emir yiyordu. Her çocuk farklı ışte. Ben herşeyi tek veriyorum. Ayrıca ona yaptığım sebze purelerini hiç sevmedi. Bizim yediklerimizi istiyor. Dr. tuzsuz ve az salcali yap ver dedi. Ben hiç salça koymadan sadece domates puresi koyuyorum bizim yemeklerimize ona da az az veriyorum napayim :)

09/20/2012 14:50:00

Biz kahvaltı yaparken azar azar tattırıyorum bazen. :Bazen de labne, pekmez, suda bekletilmiş peynir ve zeytin, yarım yumurta (beyazını da katıyorum ben), biraz da ceviz katıyorum bazen. bulamaç yapıp veriyorum. İnci problem çıkarmıyor yeme konusunda ama duru biraz uğraştırıyor. 

Şeftalili yoğurt seviyorlar.

Kabak, patates, pirinç, havuç,mercimek biraz da sıvıyağ katıyorum çorbaya onu seviyorlar. 
Bir de yoğurt çorbasını sevdiler. 

09/20/2012 14:59:00

biz geç kaldık herhalde ek gıda için:((
eşim rapor bitsinde pazartesi başlayacağım inşallah

09/20/2012 15:05:00

bizimde 2 gün sonra 6 bitecek canım.bakalım ufaktan tattırayım diyorum

09/20/2012 15:09:00

pazartesi aşı ve kontrol var.onda detayları sorarım neclacım sonrada başlarım diye düşünüyorum

09/20/2012 15:28:00

35+0 da 2630 doğdu neclacım

09/20/2012 16:00:00

narin kuzu süeda yerim onu:))

09/20/2012 19:39:00

Bakalım pazartesi bende ek gıda muhabbeti yapacakmıyım  :/

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...