EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

09/20/2012 18:51:00

Nesecım tanışmada senın için notum var

10/02/2012 12:31:00

Hergün olmasa da iki günde bir çorba yapmak benim oldukça zamanımı alıyor, aslında sebzeleri haşla tel süzgeçten geçir hoop bitti ama bana zaman alıcı geliyor nedense. Şu sıralar çorbalarına kıyma katmaya da çalışıyorum, sebzeleri blendırlamak istemiyorum ama kıymayı mecburen blendırla eritmek gerekiyor, ayrı ayrı uğraş dur. 

Hal böyle olunca şöyle bir şey yaptım: kıymayı suyla biraz kavurup sonra içine pirinç de katıp birlikte haşladım, sonra blendırdan geçirdim, hazırladığım karışımı buzluk kaplarına koyup buzluğa attım, çorba yaptıkça, sebzeleri hazırladıktan sonra buzluktan çıkarıp et-pirinç karışımını da atıyorum, bana göre pratik oldu, ilgilenenlere duyurulur :)
Belki sizlerin daha pratik tarifleri vardır, paylaşırsanız sevinirim...

10/02/2012 12:39:00

Aaaaa Özlemcimmmm güzel fikir ;) Bende tavuk balık vs onları elimle iyice parçalayarak ve ezerek veriyorum Masal' a. 

bugün bakıcımız geldi, o da bana taze fazulye yaptığınsa blendırdan geçirip püre halinde verebilirsn dedi.. AKlıma yattı aslında neden olmasın.. :)

Ben yemeklere patates koyuyorum, sonra ezip tahta kaşıkla, yoğurt eşliğinde yediriyorum. 

10/02/2012 12:46:00

Ben çorbasına taze 1-2 tane taze fasulye kattım bir sferinde, ama blendır kullanıp tamamen bulamaç olsun istemiyorum, herşeyi tel süzgeçten geçirmek de zor oluyor. Eti tiftiklemek güzel de benim kızım hemen midesini bulandırıp öğürüyor büyük parçalar gelince, o yüzden dikkat ediyorum biraz :/ bir iki sefer yemek sularından verdim ama malum bizim buralarda bütün yemekler salçalı yağlı, herşeyi özel yapmak gerekiyor :) ama çok fazla da pimpirikli olmamak lazım sanırsam, temel şeylere dikkat edip gerisini akışına bırakmak lazım. Ellerine alıp kendi kendilerine yiyecekleri günleri de göreceğiz inşallah...

10/02/2012 12:49:00

ek gıdaya geçeli 1 hafta oldu bizimde.emen yazayım yedirdiklerimi
sabahları tuzu alınmış peynir 2 tane memleket zeytini:)) pekmez salatalık yediriyorum
öğlen gibi yoğurt yediriyorum
akşamüstü falanda meyve yediriyorum
şimdilik alışma evresindeyiz zamanla çorba yumurta kıyma falanda başlayacağım

10/02/2012 12:51:00

dr cum da söylemiş cidden blender kullanma hatasını ben defnede yaptım çocuk pütürlü şeylere zor alıştı
çınarda hafif ezip vermeyi düşünüyorum herşeyi

10/02/2012 12:54:00

ben ufacık parçaları ezerek veriyorm ağzına etleri. parmağımla veriyorum genelde, kaşıktan itebiliyor. 

Ben sabahları bebelac ya da aptamil in ikaşık mamalarından veriyorum. yumurta sarısı veryorum biraz. zeytin arada bir. peynir veya lor veriyorum. ama çok huysuz şu sıralar yaa :( zar zor tıkıyorum ağzına :(

10/02/2012 12:55:00

bize kaşık mamaları ve cicibebe yok
dr cısss dedi.oğlanı obez yapmayalım dedi:))

10/02/2012 13:00:00

Özlemcim kıyma fikri iyiymiş. Ben de dana kemiği alıp haşlayıp suyunu buz kalıplarına koyup dondurucuya koymayı düşünüyorum. sonra çorbalara birer kalıp koyarım diye düşünmüştüm :) 

Ayşegülcüm hayırlı olsun bakıcınız. umarım güzel geçmiştir gün Masal'ımız için.   Taze fasulye iyi olabilir ama ben henüz salçalı yemeklerden hiç vermedim. Ama tattırılabilir yine de. 
Hülyacım ek gıdalar yarasın Çınar'ıma. Ben hiç kullanmadım blendır. İyi de olduğunu düşünüyorum. Şimdi gayet iyi ağızlarında evirip çevirip yiyorlar :)) Bu aralar İnci'de biraz öğürmeler oluyor. Ama iştahı da yok pek. Diş çıkaracağından olabilir diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Çünkü normalde çok iyi  yiyordu. Duru çok iştahsızdı. Ama o da bu aralar epey severek yiyor çorbaları meyveleri. Kaşığı görünce kendi açıyor ağzını :)) 

10/02/2012 13:02:00

Ayçicimm bir dişte Masal'dan geliyor galiba :) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...