EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

10/16/2012 10:25:00

bugün sabah kahvaltı ettik midesini karıştırmamak için hepsini ayrı tabaklara blendrdan geçiriyorum bi tane zytinle az peyniri bi tabakta domatesle salatalığı bi tabakta çay tabağında azcık azcık :)) yumurta sarısıyla ıslanmış ekmeğide başka kapta blendrdan geçryrm kahvaltısı hazıııırrr oğluşumun üzerinede bol su içiyo :)))

10/16/2012 11:17:00

Oh afiyetler olsun :) 

Bende peynir ve salatalığı karıştırmıştım, pek sevmedi benimki :)))) 

11/01/2012 21:13:00

merhaba bende geldim aranıza..bizde çorbalarda her hafta çeşidi arttırdık iyi gidiyoruz şimdilik 4. ayın sonunda başladık kerevize kadar geldik.brokoli için çekincelerim var gaz yapar mı diye,??? kırmızı üzümüde şekersiz kaynatıyorum severek içiyor..ev yoğurdumuz günlük yapılıyor her defasında içine meyve koyarak veriyorum..

12/03/2012 12:04:00

Kızlar Migros' ta Arifoğlu markasının keçiboynuzu ununu buldum.. Daha önce arkadaşımda görmştüm ama annesi öğüttürüp göndermiş, bende nerde bulcaaam diye yakınırken dün resmen karşıma çıktı... Hatta biri almış çok alakasız bir yere bırakmış :) görünce kaçırmadım aldım. Masal' ın meyve püresine koydum bugün, güzel yedi :) 1 çay kaşığı koydum. Çok sık vermesem de ara ara vermeyi düşünüyorum. 

Offf ben her gün yoğurt mayalamıyorum yaaa :( hep alışveriş yaptığım bir mandıra vardı ordan alıyoruz kendimize, MAsal' a da ondan veriyorum :( Unutuyorum :'((((

12/03/2012 12:30:00

Ayçicim yaa çok kolay be kuşum. Çok az vaktini alıyor. Ben her bir sonraki yoğurdun mayasını da bir önceki yoğurtdan yapıyorum. 2 günde bir yapıyoruz. Yarım litre sütü kaynatıp bir fincan yoğurtu içine koyup karıştırıyorum. Havlu ile iyice sararak petek in yanına koyuyorum mis gibi oluyor. Sek yoğurtlar varya aynen onların kıvamında oluyor :))

12/03/2012 12:32:00

kolay biliyorum, yapınca da güzel tutturuyorum.. ama unutuyorum hep :( Sütü mandırdan alıyordum veya keçi sütü alıyordum, şimdi tembellik yapıyorum. Yeniden dönüş yapayım :) Sen inek sütü mü kullanıyorsun keçi mi? 

12/03/2012 12:42:00

Yoğurt tutturma sıkıntım yok çok şükür :) Nüş peyniri duymadım ama cesaret edemem sanırım madem ağladı kustu... :(
Ben Masal' a verdim bıldırcın yumurtası, kaynattım güzelce, sarısını verdim yedi. haftada 1 vermeyi düşünüyorum

12/03/2012 12:45:00

Ya Migros ta hemen bitiyor keçi sütü :(( Bulabildiğim zaman keçi sütünden yapıyorum yoksa günlük inek sütünden yapıyorum. Bende o peyniri duymadım. Ayşegülcüm sen ne peyniri veriyorsun? Ben ilk başlarda keçi peynirini suda bekliyordum şimdi Sütaş'ın peynirini aldım ondan veriyorum ama içim pek rahat değil. Neclanın önerdiği peyniri sorucam.

12/03/2012 12:46:00

Ya birde daha herşeyi vermeyin diyorlar o yüzden ben çok çeşit yapamıyorum. Yararlı görünen birşey olsa bile erkenden vermek bağırsak florasına (doğrumu yazdım bilmiyorum) zarar verebilirmiş. O yüzden şimdilik çok çeşit yapmıyorum.

12/03/2012 13:00:00

Ben Kipa' dan alıyordum. Atatürk orman çiftliği nin keçi sütünü alıyordum hatta.. Necla' nın bahsettiği peynir hakkında hiç bilgim yok bak :) ilk defa duydum.

Ben köy peyniri alıyorum suda bekletip veriyorum. Herşeyi vermek doğru olmayabilir ama azar azar verilebilir diye düşünüyorum. 

Ben mesela hergün Masal' ın meyve püresine 1 tatlı kaşığı ceviz koyuyorum,öğütülmüş. Bazı günler haşlanmış kestane. Bugün keçiboynuzu unu koydum. 

Hatta masal' a beyin çorbasından beyin bile verdim :) Çok seviyor :))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...