EK GIDA TARİFLERİ

Ynt: EK GIDA TARİFLERİ

12/03/2012 13:13:00

Ooo ek gıdalar tartışılmış bugün :))

Ben de veriyorum dövülmüş ceviz, önceleri kahvaltısına katıyordum ama su aralar ayrı ayrı verdigim için karıştırmıyorum, unutuyorum :/ meyve puresini de pek sevmiyor maalesef, kahvaltıda sıkıntı yasıyorum ben yaa, peynir azcık, yumurta sarısı ( hergün verince çok kötü pişiyor) domates, başka da çeşit bulamıyorum yedirecek, zeytin vermeye çalışıyordum ama onu da tam ezemeyince midesini bulandırıyor, bu aralar katı şeyler yerken öğürüp kusmaya başladı :(( bir de pekmezi nasıl veriyorsunuz, benimki hiç sevmiyor pekmezi, birşeylerde karıştırsam hemen anlıyor tadını, yemiyor?

12/03/2012 13:53:00

Özlemim benimki de son zamanlarda öğürmeye başladı, yumurta sevmiyoruz maalesef :( bende azalttım yumurtayı, daha az koyuyorum kahvaltıısna. Pekmezi karıştırıyorum ben kahvaltısına. Muhallebi yiyormu? Onun içine koysan ama neyin içine koysan anlıyor dimi bıcırık :)) ıhlamur falan içiyor mu? Ben bazen sabahları vermiyorum ihlamurun içine biraz katıyorum.

12/03/2012 14:15:00

Anlıyor valla Banu :) Necla öyle verince de midesi bulanıyor ama başka care yok sanırım... Valla en çok bu zeytin ve pekmez vermek zoruma gidiyor, beceremedim bir türlü :p

12/03/2012 16:16:00

Ay ben burayı tamamen unutmuştum :) ek gıda !! Himmmm !!! Suan ek gıdaya ara verip vermeme konusunda karar vermeye çalışıyorum. Suan burda tarif verecek kadar ilerlemedim henüz maalesef. Muhabbette de yazdım ya ek gıdaya başladığımızdan beri bizim oğlanda ıkınıp sıkınma durumları hasıl oldu. Gece uykularından sürekli bu sekilde uyaniyruz. Ara verip gercekten bir etkisi varmi anlamak istiyorum. Bizim keyifle havuç suyunu hupletiyor ama biberon almadığı icin kasık kasık vermekte ayrı bir dert. Birde katı meyve sıkacağım yok cam rendeden gecmek kol kası yapoorr.. Her gun olmasa da arada veriyorum tabi. Ama bir katı meyve sıkacağı şart :) yoğurdu da seviyor genelde. Sade veriyorum. Ama mayasını tutturma konusunda arada sıkıntılarım oluyor. En son yaptıgım tutmadı mesela. Bugün yapacaktım ama maya olmadıgı icin kaldi. Soner gelirken babymix lerden alsında yapayım bakalım insallah tutar. Günlük sutle yapıyorum ama nerde yanlış yapıyorum da yutmuyor onu bilemiyorum ;)) çorba vermedim bugün. Pirinç patates ve havuçtan yapıyordum. Dogum sonrası patates ve pirinç kabizlik etkisi yüzünden bana yasaktı. Belki bu bağırsak gazi sıkıntısı o yuzdendir diye artık yesil kabak,soğan ve havuç la yapmayı düşünüyorum. Yada bal kabağı ile.. Patates ve pirinç bir sure beklesin bakalım. Özisim ve kizlaaarrrr yaa mercimek falan verebilmeliyim?? Yani çorbasına biraz eklesem pirinç yerine ??? Yada direk tarhanaya geçiş yapsam???

12/03/2012 16:28:00

ek gıdayı bende anlatayım:))
yoğurt hassas noktam benim.psikopata bağladım resmen emmiyor diye dayayıp duruyorum yoğurdu birde peyniri
3 ana öğün şeklinde gidiyoruz.az az herşeyden veriyorum baktım dokunmadı porsiyonu büyütüyorum
pirinç pilavı ve makarna vermiyorum pek çünkü kilo olayı malesef:((
kahvaltıda peynir zeytin yumurta sarısı domates salatalık yediriyorum üstünede cevizi ezip pekmekle karıştırıp macun gibi onu yediriyorum
öğlen çorba içiriyorum
akşamda yemek yediriyorum
aralardada yoğurt meyve veriyorum.devam sütü almıyor malesef:((

12/03/2012 16:30:00

9 aydan önce çok gaz yapar neşecim verme bakliyat.pirinç ve azıcık bulgur irmik olur ama
neclacım mantar alerjik sanırım verilmiyordu

12/03/2012 16:48:00

Ya valla bizim Bursa'da ki doktora kalırsa mercimek falan verebilirim ama vermeye cesaret edemiyorum.. Evde benim ananemin yaptıgı tarhanadan var birazcık ams yeni degil. Coookkk oldu onu ananem vereli :( vermiyeyim de yenisini alayım ben. E bebek olayını okudum Necla bugün. Aklımda..

Hulya devam sutu ile muhallebi yapsan?? Öylede yemezmi ??

12/03/2012 16:51:00

yok neşecim yemiyor.bir ay daha geçsin de inek sütü deneyeceğim sulandırıp.defnede de 9 aylıkken başlamıştım sulandırarak

12/03/2012 16:56:00

Hay Allah.. Bizim ki muhallebi yedi arada akşamları veriyorum bende şimdilik.

12/03/2012 17:01:00

neclacım eşim hastaneden getirdi kaç çeşit ama içmedi inan.birde bizimkinin sorunu biberonla sevmiyor hiç.tabi memeye çok alıştı ondan böyle:((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...